Безпілотники “яндекса” стали розумнішими і безпечнішими

44

Лідар відноситься до ключових сенсорам безпілотного транспортного засобу, за допомогою якого сканується навколишній простір і складається тривимірна карта. Цей елемент, обробляючи відбиті промені, визначає форму об’єктів на відстані в кілька сотень метрів — як при сонячному світлі, так і в повній темряві. І саме лідар допомагає автономній машині “розуміти” своє місце розташування.

Відмітна особливість лідара «яндекса» — в гнучкому налаштуванні параметрів. Він посилає мільйони імпульсів в секунду, що дозволяє розпізнавати сусідні легковики на відстані в 200 метрів, а вантажний автомобіль — з 500 метрів. Надійність пристрою підтверджується результатами тестових випробувань: з ними безпілотні машини проїхали вже більше 500 000 км.

— на відміну від лідарів інших виробників, які представляють нам вже готові дані, власні лідари дозволяють нам отримувати необроблену інформацію. Можливість самим аналізувати ці дані і синхронізувати їх з даними інших сенсорів допомагає нам дізнаватися про навколишній світ значно більше. І завдяки цим додатковим знанням ми можемо покращувати різні компоненти нашої безпілотної технології, – зазначив дмитро соломенцев, керівник групи розробки лідарів «яндекса».