У росії побудують багато доріг, але обмежать використання особистого транспорту

35

Так, саме транспортної стратегії – її днями представив уряд країни. У документі прописані довгострокові плани з розвитку автомобільного, залізничного, водного, повітряного та інших видів транспорту на найближчі 15 років.

Хочеться почати з позитивних моментів. По-перше, влада серйозно візьметься за налагодження дорожньої інфраструктури. Мета-будівництво нових магістралей і реконструкція існуючих трас заради створення «безшовного швидкісного сполучення». Другий позитивний пункт-популяризація електричного транспорту, в рамках якого планується побудувати близько 250 тисяч зарядних станцій для європейської частини країни. На основних трасах з’являться також спеціалізовані автосервіси для електромобілів і пункти з утилізації батарей.

Тепер поговоримо про спірні нюанси, а саме про обмеження. Отже, уряд продовжує лобіювати ідею зі створенням екологічних зон у містах, куди доступ буде дозволений лише окремим категоріям транспортних засобів (екологічні класи «євро-4 і вище). При цьому за даними гибдд, на сьогоднішній день половина автопарку країни – машини з екологічним класом нижче «євро-3». Інша цікава ініціатива-обмеження галасливих транспортних засобів. Тут влада пропонує обмежувати швидкісний режим всередині житлових кварталів, ставити захисні екрани і впроваджувати цифрові методи контролю – камери з шумомірами.