Чому не можна надовго залишати автомобіль з піднятими “двірниками” в мороз

46

Звична картина в будь — якому дворі напередодні снігопаду або сильних заморозків-водії, чиї автомобілі не оснащені підігрівом лобового скла або зони спокою щіток, піднімають «двірники» вгору, тим самим запобігаючи їх примерзання до скла. І варто визнати, цей метод робочий. Ось тільки і мінусів у нього вистачає на цілу дисертацію.

Перший, він же основний, який постійно описується в журналах і на сторінках автопорталів — це те, що, якщо залишити щітки у вертикальному положенні, їх притискні пружини з часом витягуються. А це тягне за собою зниження ефективності роботи самих “двірників” – вони просто перестають щільно прилягати до лобового скла, отже, і зчищати з нього воду і бруд.

Втім, автомобілісти готові йти на жертви, тим більше що проблема дасть про себе знати не відразу, а через якийсь період часу. Залізний аргумент на користь цього методу — роблю це рідко, та до того ж вже краще так, ніж в один прекрасний момент просто зламати прилиплу щітку. Ну що ж, проти логіки, особливо коли вона вже сформувалася і здається залізною, не попреш. Зрештою, людина методом проб і помилок сам приходить до правильних висновків. Але ж є й інші “проти”.

Так, наприклад, коли щітки знаходяться в своєму нормальному положенні — тобто притиснуті до лобового скла, то так вони найбільш захищені від попадання в них вологи. У свою чергу це знижує корозійне навантаження на механізм склоочисника. А, отже, і збільшує його термін служби.