Ви напевно виливаєте моторне масло неправильно, ось як треба: відео

266

Найкорисніший лайфхак 2018 року: як правильно лити рідини з пляшки?

Заміна моторного масла для пересічного автомобіліста проводиться кілька разів в рік. Рідко хто міняє масло самостійно, сьогодні водії вважають за краще трохи переплатити і скористатися послугами майстрів СТО. Напевно, це і правильно, менше проблем і мороки.

Дивіться також: Простий спосіб налити масло в двигун, за допомогою повітряної кульки

Решту ж невеликий відсоток самостійних автомобілістів, тих хто віддає перевагу замінювати масло самостійно, нерідко стикається з несподіваним і малоприємним явищем. Коли все вже було зроблено, і залишилося лише в мотор залити нове масло, раптово воно виявляється розлите по всій поверхні двигуна. Бутель робить характерний «глак» і вихлюпує в’язке синтетичне вміст куди-то в підкапотний простір.

Ви намагаєтеся реабілітуватися, намагаєтеся знизити інтенсивність затоки мастильного речовини в двигун, але знову чути «глак» і масло знову потрапляє мім заливної горловини. Так може тривати досить довго, при цьому двигун після подібного затоки може опинитися в олії трохи менше ніж повністю. Це неприємно, це брудно, це небезпечно. Доведеться витратити час на прибирання, та й шкода марно витраченого масла, бо воно сьогодні недешево.

На щастя, є кілька простих способів уникнути цієї проблеми, про які ви могли не знати. Один універсальний, другий підходить під певну тару.

Спосіб номер один

Все дуже просто: перед тим як заливати масло в двигун, переконайтеся, що ви тримаєте тару боком. Ось так:

Ви напевно виливаєте моторне масло неправильно, ось як треба: відео

У такому варіанті масло не буде плескатися, а цівка буде рівна і потрапляти точно в ціль.

Спосіб номер два

Підходить для такої тари:

Ви напевно виливаєте моторне масло неправильно, ось як треба: відео

Як видно у цієї пляшечки верхній куточок скошений, у ньому-то і криється корінь складнощів. Обов’язково тримайте бутель таким чином, щоб цей скіс перебував під час заливки внизу (а не зверху, коли він вгорі – це помилка).

В обох випадках ви уникнете плескання рідини з тієї причини, що повітря, що входить всередину пляшки під час затоки масла не буде накопичуватися у верхній частині скосу, періодично перекриваючи струм рідини, приводячи до цього неприємного явища, а буде знаходитися в ємності над рідиною. Ось так ось. Фізика!

Ви напевно виливаєте моторне масло неправильно, ось як треба: відео

Схематично про проблему

Наглядові автовласники відзначать, що існує ще третій варіант тари, для якої, в принципі, не важливо, як ви будете заливати масло. Зазвичай мова йде про більш великих каністрах з ручками. Так, все вірно, вони зроблені таким чином, що з двох зручних варіантів використання (вертикально з заливною горловиною знизу і горизонтально) не буде викликати неприємних наслідків:

Ви напевно виливаєте моторне масло неправильно, ось як треба: відео

Пояснення цьому закладено в конструкції тари. Ручка в неї порожниста, що не дозволяє повітряної пробці накопичуватися в кутку, перекриваючи струм моторного масла з каністри, і цівка буде плавною і передбачуваною.