Зимові штрафи ПДР: чи знаєте ви, за що їх можна отримати?

542

Ось які штрафи можна отримати в машині взимку

Зима нарешті повністю показала своє справжнє обличчя. У багатьох регіонах країни сніг та негативні температури. Це найгірший період для водіїв та їх автомобілів. У складних умовах кожен справляється, як може, борючись з агресивним зовнішнім середовищем. Але іноді багато водії забувають про деякі обов’язкові речі в зимовий час, за що часом одержують обґрунтовані штрафи від співробітників ДПС. Давайте згадаємо про найбільш розповсюджених зимових порушення ПДР.

Прибирання снігу взимку – це, на жаль, мало не щоденне заняття кожного автолюбителя, який паркує автомобіль під відкритим небом. Як звичайно, ми щоранку виходимо на вулицю, запускаємо двигун, а потім, поки машина прогрівається, починаємо, буркочучи, очищати машину від снігу і льоду. Деякі дуже затягують цей процес, що в підсумку може обернутися проблемами. Ні, на цей раз ми не будемо сперечатися з нашими читачами про шкідливість тривалого прогріву двигуна. Зараз ми хочемо нагадати всім, що стоянка в житловій зоні (до якої, до речі, відноситься будь-житловий двір) з працюючим двигуном заборонено. Забули? І таких «зимових» правил, які зобов’язаний дотримуватися кожен водій, чимало. Ми зібрали для вас найважливіші порушення, які найчастіше роблять автолюбителі взимку.

1. Стоянка автомобіля c заведеним двигуном в житловій зоні

Зимові штрафи ПДР: чи знаєте ви, за що їх можна отримати?

Отже, згідно з пунктом 17.2 ПДР РФ стоянка автомобіля в житловій зоні з заведеним двигуном заборонено. Ось чому не варто довго прогрівати двигун. Так, звичайно, це все теорія. На практиці оштрафувати автовласника за довгий прогрів двигуна в житловій зоні досить-таки проблематично. Але, згідно зі статистикою ГИБДД, все-таки кожну зиму в Росії за це порушення притягають до відповідальності чимало водіїв.

Який же загрожує штраф за порушення правил, встановлених для руху транспорту у житловій зоні? Відповідно до статті 12.28 КоАП РФ за порушення пункту 17.2 ПРАВИЛ дорожнього руху водієві загрожує штраф у розмірі 1 500 рублів. У Москві і Санкт-Петербурзі штраф за стоянку машини у житловій зоні з заведеним двигуном становить 3 000 рублів.

Але скільки часу згідно ПДР можна стояти з заведеним двигуном у житловій зоні? Згідно з пунктом 1.2 ПРАВИЛ дорожнього руху ось що таке стоянка:


«Паркінг» – навмисне припинення руху транспортного засобу на час, більший ніж 5 хвилин , з причин, не пов’язаних з посадкою або висадкою пасажирів або завантаження або розвантаження транспортного засобу.

Зимові штрафи ПДР: чи знаєте ви, за що їх можна отримати?

Відповідно, стоянка в житловій зоні з заведеним двигуном більше 5 хвилин заборонена Правилами дорожнього руху. Але відноситься двір біля будинку до житловій зоні, яка зазвичай має позначатися відповідним дорожнім знаком? На це питання нам дає відповідь той самий 17 розділ «Рух автотранспорту в житлових зонах», а саме пункт 17.4:17.4. Вимоги даного розділу поширюються також і на дворові території.

Правда, звертаємо вашу увагу, що не у всіх випадках дворові території можуть бути частиною житлової зони, а також житлова зона може бути частиною дворової території. Але в більшості випадку двір житлового будинку є частиною житлової зони. Відповідно, довгий прогрів автомобіля біля будинку – це, в принципі, порушення законодавства.

2. Брудні фари

Зимові штрафи ПДР: чи знаєте ви, за що їх можна отримати?

Багато водіїв часто забувають очищати фари свого автомобіля. Особливо в зимовий час, коли зайвий раз багатьом автолюбителям не хочеться возитися на холоді з машиною. На жаль, бруд, сніг і лід перешкоджають світловому потоку, що суттєво зменшує видимість на дорозі. Це робить процес керування автомобілем більш складним і небезпечним, крім того ваша машина стає менш доступною для інших учасників дорожнього руху, що загрожує аварією. Але чи знаєте ви, що, виїжджаючи на дорогу з брудними фарами, ви порушуєте діюче законодавство, за що вам загрожує штраф?

Отже, за брудні фари (в тому числі за лід на шибках передньої оптики) співробітники ДІБДР можуть залучити вас до адміністративної відповідальності відповідно до частини 1 статті 12.5 КоАП РФ у вигляді штрафу в розмірі 500 рублів.

Незважаючи на те, що в самій статті Кпап нічого не сказано про брудних фарах транспортного засобу, штрафу за забруднену передню оптику не уникнути. Справа в тому, що частина 1 статті 12.5 посилається на Основні положення по допуску транспортних засобів, де детально прописано, яким автомобілям заборонено експлуатацію по дорогах загального користування. Так, відповідно до розділу 3 Основних положень, що описують перелік несправностей і умов, при яких експлуатація автомобіля заборонена (пункт 3 «Зовнішні світлові прилади»), якщо на автомобілі забруднені зовнішні світлові прилади і світловідбивачі, експлуатація автомобіля заборонена.

3. Номерні знаки автомобіля в снігу

Зимові штрафи ПДР: чи знаєте ви, за що їх можна отримати?

На жаль, зима доставляє клопоту водієві не тільки замерзанням щіток, замків, дверей і т. д. Нерідко протягом дня нам доводиться очищати машину від снігу. В тому числі і номерні знаки автомобіля, які відповідно до законодавства повинні бути повністю прогнозовані і легко ідентифікуватися як співробітниками поліції, так і камерами фотовідеофіксації. В іншому випадку водія чекає штраф.

Проте багатьом з нас настільки набридає очищати автомобіль від снігу, що ми просто перестаємо це робити, що нерідко обертається проблемами з законом.

Так, звичайно, якщо на дорозі заметіль або по коліно снігу з водою, то, якщо номери вашого автомобіля стали нечитаності, в більшості випадків співробітники ДПС увійдуть у ваше становище і не будуть притягувати до адміністративної відповідальності, за умови, звичайно, що ви не закуситесь з ними по якомусь приводу. Але якщо дорога чиста і немає снігопаду, то за заліплені снігом номерні знаки ви можете бути притягнуті до адміністративної відповідальності відповідно до частини 1 статті 12.2 КоАП РФ:


Стаття 12.2. Керування транспортним засобом з порушенням правил установки на ньому державних реєстраційних знаків

1. Керування транспортним засобом з нечитабельним, нестандартними або встановленими з порушенням вимог державного стандарту державними реєстраційними знаками, за винятком випадків, передбачених частиною 2 цієї статті,
(в ред. Федерального закону від 23.07.2010 N 175-ФЗ),
тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу в розмірі 500 рублів
(в ред. Федеральних законів від 22.06.2007 N 116-ФЗ, від 23.07.2010 N 175-ФЗ).

Але зверніть увагу, що за засніжені номерні знаки можна навіть позбутися водійських прав. Як? Дуже просто. Наприклад, якщо співробітники ДПС залучать вас до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 12.2 КоАП РФ, як залучили ось цього водія.

Правда, в цьому випадку, звичайно, співробітники ГИБДД повинні явно побачити умисел водія приховати номерний знак (і його частина) снігом.

Наприклад, якщо ви заліпіть снігом одну з цифр або букв на чистій машині з чистими номерами, то це явно буде потрапляти під санкції частини 2 статті 12.2, яка загрожує водієві або штрафом до 500 карбованців, або ж позбавленням прав на термін від 1 до 3 місяців.

Так що Порадимо вам перед тим як вирушити в дорогу, завжди протирати номерні знаки, щоб потім не сперечатися з працівниками ДПС, доводячи їм, що ви не спеціально забруднили номери машини.

4. Брудний автомобіль

Зимові штрафи ПДР: чи знаєте ви, за що їх можна отримати?

У чинному російському законодавстві, на відміну від багатьох країн Європи, немає прямої відповідальності за управління брудним автомобілем. Але це не означає, що ви повинні до весни їздити на брудній машині, від якої відвалюється шматками бруд, сніг і лід. По-перше, це прискорить процес старіння лакофарбового покриття вашого автомобіля. По-друге, в певних випадках, якщо співробітники ДПС дуже захочуть залучити вас до відповідальності, вони все-таки зможуть оштрафувати вас за дуже брудний автомобіль. Здивовані? Зараз пояснимо.

З настанням зимового періоду для багатьох власників позашляховиків, яких хлібом не годуй – дай покататися по бездоріжжю, починається золота пора. Адже в літній час проїхати по бездоріжжю можна не скрізь, бо дуже часто на пересіченій місцевості зустрічаються річки, озера і т. п. В зимовий час багато водойми замерзають, що створює райські умови для любителів позашляхових подорожей.

Про це, до речі, знають співробітники ДПС, які дуже люблять влаштовувати засідки в місцях, де з бездоріжжя виїжджають любителі помісити бруд.

Такі місця дуже цінні для даішників, оскільки автовласників брудних позашляховиків, які виїжджають все бруду, снігу і льоду на громадські дороги, легко притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 12.33 КоАП РФ.

Ось як вона звучить:

Пошкодження доріг, залізничних переїздів або інших дорожніх споруд або технічних засобів організації дорожнього руху, що створює загрозу безпеці дорожнього руху, а так само умисне створення перешкод у дорожньому русі, у тому числі шляхом забруднення дорожнього покриття, тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 5000 до 10000 рублів; на посадових осіб – 25 000 рублів; на юридичних осіб – 300 000 рублів.

Зверніть увагу на фразу: …в тому числі шляхом забруднення дорожнього покриття…

Розумієте, про що ми?

Зимові штрафи ПДР: чи знаєте ви, за що їх можна отримати?

Це, до речі, стосується не тільки позашляховиків, які колесили по просторах нашої неосяжної Батьківщини. Ви напевно бачили взимку замети на колесах проїжджаючих повз автомобілів, які під час свого руху розкидають сніг і лід на дорогу. Ось такі засніжені автомобілі також порушують чинне законодавство. Так що їхні водії можуть реально бути притягнуті до адміністративної відповідальності за статтею 12.33 КоАП РФ.

Тому краще не грайте з законом, а, перед тим як виїхати на дорогу, завжди очищайте свою машину від снігу. Так, звичайно, можна очистити автомобіль не повністю. Головне, щоб слетающий сніг з машини не створював загрозу іншим учасникам дорожнього руху і не забруднював проїжджу частину.

5. Зимняя резина лиса

Зимові штрафи ПДР: чи знаєте ви, за що їх можна отримати?

На жаль, за останні роки в країні подорожчало практично все. І виною тут, звичайно, курс рубля по відношенню до світових валют. Найбільше знецінення валюти відчули на собі автовласники, які зіткнулися з безпрецедентним зростанням вартості автозапчастин, колісних дисків і гуми. Ви подивіться, скільки сьогодні коштує найдешевша гума на автомобіль! Для багатьох жителів регіонів цей цінник непідйомний. У підсумку це призвело до того, що по дорогах Росії стало їздити все більше автомобілів з зношеної в мотлох гумою.

Особливо це стосується зимових покришок. Нічого хорошого в цьому, звичайно, немає. Адже автомобіль на лисій зимовій гумі становить небезпеку для всіх учасників дорожнього руху.

Так що не Порадимо вам ризикувати, виїжджаючи на дорогу на автомобілі, у якого сильно зношений протектор. Не грайте з безпекою. Зазвичай в цій грі завжди програє автовласник.

Якщо у вас немає можливості придбати нову гуму, це не означає, що вам можна виїжджати на дорогу на лисих шинах.

Також не забувайте, що за експлуатацію транспортного засобу з сильно зношеної гумою водієві загрожує штраф у розмірі 500 рублів (частина 1 статті 12.5 КоАП РФ). Нагадаємо, що ця відповідальність передбачена за порушення Основних положень по допуску автомобілів на дороги загального користування, згідно з якими експлуатація транспорту з зношеної гумою заборонена.

6. Замерзлий склоомивача

Зимові штрафи ПДР: чи знаєте ви, за що їх можна отримати?

Напевно, кожен другий водій в нашій країні хоч раз стикався з такою ситуацією, коли в машині замерзла система склоомивача. Особливо це часто буває, коли температура восени різко опускається з плюсових значень на мінусові. Багато автолюбителів в цей час просто не встигають залити в бачок склоомивача незамерзаючу рідину або набувають сумнівної якості незамерзайку, яка при першому ж невеликому морозі замерзає.

На жаль, багато автоаматорів дуже легковажно ставляться до цієї проблеми, вважаючи, що за півдня їзди вода в бачку омивача відтане від тепла в підкапотному просторі. У підсумку багато відправляються в путь з замерзлим стеклоомывателем, що є грубим порушенням чинного законодавства у сфері безпеки дорожнього руху.

Чи знаєте ви, що згідно з переліком несправностей і умов, при яких забороняється експлуатація автотранспортних засобів, ви не маєте права виїжджати на дорогу з неробочими передбачених конструкцією транспортного засобу змивачами скла?


ПДР РФ, 4. Склоочисники і склообмивачі

вітрового скла

4.1. Не працюють у встановленому режимі склоочисники.
4.2. Не працюють передбачені конструкцією транспортного засобу склообмивачі.

У разі якщо водій виїхав на дорогу з неробочою системою склоомивача, йому загрожує штраф у розмірі 500 рублів (частина 1 статті 12.5 КоАП РФ).

Але тут справа навіть не в штрафі. Вся справа в нашій з вами відповідальності при управлінні автомобілем. Адже без склоомивача в зимовий час керувати автомобілем дуже небезпечно. Так що своєчасно заливайте в машину якісну незамерзайку (заздалегідь, коли на вулиці ще позитивна температура), а у разі якщо склоомивача замерз, скористайтесь різними доступними способами, щоб відігріти рідина склоомивача до початку поїздки.

7. Стоянка на засніженому газоні

Зимові штрафи ПДР: чи знаєте ви, за що їх можна отримати?