Автомобілістів продовжують заарештовувати за тонування: свіжий приклад

225

Арешт за тонування: свіжий приклад з Саратова

Останнім часом, особливо після того як з осені 2014 року співробітникам ДАІ заборонили знімати номерні знаки з автомобілів за зайву тонування передніх стекол, залишивши тільки штраф в 500 рублів за статтею 12.5 КоАП РФ, на дорогах почало з’являтися чимало тонованих «в мотлох» автомобілів. Водії, схоже, повірили, що з глухою тонуванням можна їздити практично безкарно – відповідальність невелика. А рік тому серед автомобілістів і зовсім пройшов слух, що тонувати передні скла взагалі перестало возбраняться, мовляв, заборона знята.

На жаль, для таких діяльних і сміливих автомобілістів, але немає. Все діє, і водіїв навіть саджають під арешт за тонування. Як таке відбувається, ми писали вже не раз, обов’язково ознайомтеся з матеріалами на цю животрепетну тему:

Скасували заборону тонувати передні скла автомобіля?

Законний арешт за тонування машини

Можуть заарештувати за тонування

Чому тема актуальна? Та тому, що ГИБДД все частіше намагається залучати водіїв за керування авто з тонуванням, що не відповідає ГОСТу. У тому числі відправляючи справи в суд, який заарештовує водіїв. Самий останній приклад прийшов з Саратова, де відразу два водія з тонованими передніми вікнами отримали по п’ять діб арешту! Про це вчора повідомило видання «Версія-Саратов».

Обидва безстрашних водія керували вітчизняними автомобілями: ВАЗ-21130 і Лада Пріора. Ступінь передніх і бічних стеклах обох автомобілів, за інформацією ДАІ, не відповідала нормам світлопропускання.

Але що важливіше, обидва водія раніше вже притягувалися до аналогічної адміністративної відповідальності за частиною 3.1 статті Кпап 12.5, але не спромоглися зняти тонування, тим самим проігнорувавши вимоги працівників ДАІ про усунення порушення. У підсумку обидва вирушили під арешт на 5 діб.

Не розумієте, як це сталося? Пояснюємо:

Щодо осіб були складені адміністративні протоколи, тільки на цей раз за частиною 1 статті 19.3 КоАП РФ «Непокору законному розпорядженню співробітника поліції». Ну а суд вже призначив п’ять діб адміністративного арешту.

Автомобілістів продовжують заарештовувати за тонування: свіжий приклад

Тому, якщо ви їздите на машині з глухо тонованими передніми вікнами і вас вже встигли зупинити співробітники ГИБДД, не ігноруйте їх законні вимоги. Інакше наступного разу замість 500-рублевого штрафу вам може дістатися санкція більш сувора. Законна лазівка для цього є.

До речі, про штрафи за темну плівку не по ГОСТу. Парламентарії не залишили цю ідею, і рано чи пізно вона знайде життя. 1.500 рублів або 5.000 рублів штрафу за повторне порушення протягом року зупинять будь-якого порушника від необдуманих вчинків. Може, тоді і заарештовувати за тонування припинять..?