Ось чому за відсутність знака «Шипи» цієї зими ГИБДД збере більше штрафів

305

Треба клеїти знак «Шипи».

Ну що, от і настав черговий сезон зміни літньої гуми на зимову. А значить, незабаром ми все частіше будемо чути на дорозі брязкання шипів по асфальту. За статистикою, 80 відсотків автолюбителів в зимовий час використовують шиповані колеса. Так, вони дорожчі, так і шипи у багатьох моделей покришок особливо довго не тримаються. На жаль, без шипованої гуми в нашій північній країні нікуди.

В тому числі і у великих містах, де в останні роки комунальники згадують про занесених і зледенілих дорогах тільки через кілька днів після снігопаду або крижаного дощу. Про дворові території взагалі не варто говорити. Там виживають позашляховики на шипах.

Як вже знають багато автомобілістів, згідно з чинним законодавством, помінявши літні колеса на зимові з шипованной гумою, кожен водій зобов’язаний розмістити в задній частині автомобіля наклейку у вигляді знака «Шипи». Здавалося б, що змінилося з минулої зими? У всіх, напевно, вже є наклейка «Ш».

Хтось взагалі її не знімав з машини. Але, на жаль, у нашому дивовижному королівстві все як у казці – чим далі в ліс, тим страшніше. Багато автовласників, напевно, чули цієї весни, що органи ДАІ вирішили скасувати обов’язок водіїв клеїти на автомобіль знак «Шипи».

У результаті чимало водіїв, зрадівши цій новині, поспішили викинути недобрий знак. Але, як виявилося, рано зраділи. Адже це була тільки пропозиція в рамках законопроекту по внесенню змін в ПДР, який так і не прийнятий до цього дня, незважаючи на те, що він, як і личить, успішно пройшов громадське обговорення на державному порталі правових актів.

Нагадаємо, що вся катавасія зі знаком «Шипи» почалася ще навесні 2017 року, коли в Правила дорожнього руху були внесені зміни до Основних положень по допуску транспортних засобів на дороги загального користування. Так, згідно з цими правилами автомобілі з шипованной гумою зобов’язані мати розпізнавальний знак «Шипи» («Ш»).

Ось чому за відсутність знака «Шипи» цієї зими ГИБДД збере більше штрафів

Відповідно до законодавства знак «Шипи» повинен бути у вигляді рівностороннього трикутника білого кольору з червоною облямівкою. Всередині трикутника повинна бути буква «Ш» чорного кольору. Також у розпізнавального знаку кожна сторона трикутника не повинна бути менше 20 см. Ширина червоної облямівки повинна становити 1/10 сторони трикутного знака. Цей знак повинен бути розміщений у задній частині транспортного засобу.

Але навесні органи МВС знову здивували, запропонувавши скасувати знак «Шипи», який, на їх думку, є пережитком минулого. Скасувати розпізнавальний знак було запропоновано у зв’язку з тим, що динамічні характеристики руху сучасних автомобілів сьогодні в значній мірі визначаються не шипованной гумою, а іншими факторами, починаючи від конструкції автомобіля і закінчуючи різними електронними системами, якими сьогодні оснащуються всі автомобілі.

Так, наприклад, на гальмування сучасних автомобілів впливає система abs, система стабілізації та інші системи допомоги при гальмуванні. Відповідно, органи ГИБДД, через рік після введення обов’язкової наклейки «Ш», вирішили відправити її на пенсію. За планом МВС, поправки до ПДР за скасування обов’язки клеїти знак «Шипи» повинні були вступити в силу 01.07.2018 року. Але з якихось причин документ так і не був підписаний.

У результаті сьогодні в Росії як і раніше діє норма ПДР, зобов’язує розмістити в задній частині машини знак «Шипи», якщо на ній стоїть зимова шипована гума.
Ось чому за відсутність знака «Шипи» цієї зими ГИБДД збере більше штрафів
В іншому випадку водія чекає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 500 рублів (стаття 12.5 КоАП РФ).
Так що на відміну від минулого зимового сезону, коли всі водії в результаті обклеїли свої машини знаками «Шипи», в цьому році даішники, напевно, перевиконають план по збору штрафів, так як багато водії реально думають, що знак «Шипи» тепер можна не використовувати при експлуатації машини на шипованих шинах.

Що це? Чому така свистопляска з законом про опознавательном знаку «Шипи»? Адже реально МВС всіх заплутала. А ЗМІ їм у цьому допомогли, повідомивши, що з 1 липня 2018 року знак «Шипи» буде скасований. В результаті зараз в Росії величезна армія автолюбителів їздять і не знають, що знак «Шипи» досі є обов’язковим згідно з чинним ПДР.
Ми не володіємо інформацією, чому МВС так і не прийняв поправки, що скасовують знак «Шипи». Швидше за все, винна, як завжди, бюрократія. Але, судячи з усього, ГИБДД це на руку. Якщо в минулому році доблесні даішники виходили на дорогу не тільки з жезлом, але і з лінійкою, щоб заміряти розмір розпізнавального знака «Шипи», то в цьому році ніяка лінійка вже не потрібна.

У зв’язку з цією непоняткой по знаку дпсникам можна буде зупиняти кожного другого водія, який через незнання не розмістив на автомобілі знак «Шипи». На жаль, незнання закону не звільняє від відповідальності. Хоча варто визнати, що органам ГИБДД не завадило б ще раз перед початком зимового сезону нагадати водіям про обов’язкову наклейці знака «Шипи». Сподіваємося, що цей цирк припиниться вже скоро і МВС все-таки скасує цей недобрий знак.