Правила використання ременя безпеки: ці тонкощі знає не кожний водій

463

Як правильно настроювати, обслуговувати і ремонтувати пошкоджений ремінь безпеки

Ремені безпеки рятують життя та здоров’я водіїв під час дорожньо-транспортних пригод. Для забезпечення надійного захисту необхідно подбати, щоб це ефективний засіб працювало справно.

Як розблокувати ремінь безпеки

Правила використання ременя безпеки: ці тонкощі знає не кожний водій

Не існує єдиного універсального способу розблокування ременя. Може допомогти обережне розхитування фіксуючого елемента в обидві сторони зміщенням спинки сидіння (якщо воно не повністю розкладене). Щоб попередити заїдання, слід чистити механізм фіксації від забруднення.

Дивіться також: З історії появи ременів безпеки

Якщо водій або пасажир виявився заблокований, слід обережно потягнути ремінь безпеки назад, потім вперед. Спробуйте вийняти його під різними кутами. Якщо несправність несерйозна, є ймовірність, що ретрактор в певному положенні його відпустить.

Правила використання ременя безпеки: ці тонкощі знає не кожний водій

У деяких автомобілях, наприклад Ford, ремені безпеки блокуються. Це часто трапляється на задніх сидіннях автомобіля, які складаються для збільшення місткості багажного відділення. Після повернення сидінь в початкове положення виявляється, що один з ременів безпеки заблокований. У цьому випадку притисніть сидіння до підлоги автомобіля (іноді чути характерне клацання, щоб розблокувати пристрій.

Правила використання ременя безпеки: ці тонкощі знає не кожний водій

Ремінь безпеки з щільного матеріалу часто є причиною збору бруду. Тому варто чистити стрічку один раз в сезон водою з милом або збризкувати спеціальним спреєм, який сприяє ковзанню.

Як розблокувати ремені безпеки після аварії

Правила використання ременя безпеки: ці тонкощі знає не кожний водій

Розблокування ременів безпеки в пошкодженому автомобілі зазвичай вимагає демонтажу всього або частини механізму. Це пов’язано з заміною компонентів, таких як пружина натяжна або натягувач. Також може знадобитися видалення сервісної помилки бортового комп’ютера. Зверніться до майстра.

Дивіться також: найважливіше винахід для безпеки дорожнього руху

Після ДТП механізм фіксації ременів замінюється повністю. При сильному навантаженні його елементи деформуються, не забезпечують надійний захист, підвищується ризик заїдання. Якщо саме полотно ременя сильно розтягнулася, воно також змінюється. У застарілих моделях натяг регулюється вручну.

Як відремонтувати ремінь безпеки

Правила використання ременя безпеки: ці тонкощі знає не кожний водій

Частіше усього з ладу виходить механізм згортання. Тут ламається собачка (кулька), блокуючий намотування і розмотування стрічки. У більшості автомобілів втягуються ремінь безпеки кріпиться двома або трьома гвинтами, які викручуємо ключем. Засувку потрібно акуратно зрушити, щоб розблокувати.

Запобіжник ременя безпеки — досить складна конструкція, що складається з безлічі дрібних елементів, які можуть впасти на підлогу після його зняття. При самостійному ремонті необхідно зосередитися на будову механізму, щоб згодом його зібрати. Але для відновлення працездатності запобіжника слід звернутися до професіонала.

Як правильно пристібати ремені безпеки

Правила використання ременя безпеки: ці тонкощі знає не кожний водій

Просто, як раз, два, три…

Ремені повинні закріплюватися так, щоб їх плече стосувалася не шиї, а ключиці. Таке розташування забезпечується регулюванням висоти, використовуваної в більшості автомобілів, а також зміною положення сидіння. Горизонтальна (тазостегнова) стрічка повинна знаходитися на рівні стегон, нижче живота.

Плечовий ремінь призначений для стабілізації тулуба, запобігання ударів голови з приладовій панелі автомобіля або іншій твердій поверхні. Тазостегнова частина необхідна в разі перекидання, коли збільшується ризик удару головою об дах салону автомобіля. Також тазостегнова стрічка утримує тіло від вислизання.

Дивіться також: Цей старий ролик показує, яку роль відіграє в автомобілях ремінь безпеки

Правильне кріплення ременів безпеки також пов’язано з одягом. Причина цього – розробка систем під манекени, які використовуються для краш-тестів. Випробування проводяться без одягу, тому для ефективного захисту мінімізуйте її кількість. Перш ніж пристебнути ремені безпеки, краще зняти куртку або толстовку.

Для ефективної фіксації тазостегнової стрічки потягніть вгору передпліччя. Стрічка повинна створювати відчуття стягнутості на стегнах. Через деякий час ремінь слабшає, тому потрібно його періодично підтягувати.

Правила використання ременя безпеки: ці тонкощі знає не кожний водій

Одна з найбільш розповсюджених помилок – не пристібатися вагітним жінкам під приводом захисту дитини, якщо станеться ДТП. Це хибна логіка. Не пристебнута жінка представляє велику загрозу здоров’ю і життю дитини, а також підвищує ризик отримання травм іншими пасажирами.

Виконуйте описані вище рекомендації, щоб забезпечити надійний захист, уникнути травм при ДТП чи непередбачених ситуацій у вигляді заїдань намотують, що фіксує ремінь механізму.