ТОП-10 причин, чому автомобіль відмовляється заводитися

235

Якщо машина не заводиться, в першу чергу шукайте причину тут: Топ-10 поломок

Сьогодні автомобілі оснащені всілякими датчиками, які відображають стан внутрішніх органів» машини і своєчасно подають сигнал про несправності. Завдяки цьому багато автомобілістів позбавлені від необхідності щоденної рутини: перевірки рівня масла вручну, «колупання» та перевірки стану інших систем автомобіля. Але, незважаючи на такі позитивні зміни в технологіях, залишається низка чинників, які необхідно контролювати пильним поглядом зважаючи на те, що недогляд може призвести до поломки, в тому числі серйозною, через яку автомобіль в один прекрасний момент не захоче заводитися самостійно.

Незважаючи на те, що електронні системи управління і індикації значно пішли вперед, ключові компоненти автомобіля залишилися колишніми, тому незалежно від марки автомобіля насамперед варто перевіряти його основні системи.

Розрядився акумулятор

ТОП-10 причин, чому автомобіль відмовляється заводитися

Це, напевно, основна причина, чому машина раптом перестала заводитися, особливо в холодну пору року. Якщо батарея повністю розряджена, двигун не запуститься, хоча стартер ще може мляво обертатися на останньому невеликому струмі, але толку від цього вже не буде.

Акумулятор може розрядитися з ряду причин:

  • залишили фари включеними на всю ніч;
  • вдарили сильні морози, і ваш старенький акумулятор не витримав;
  • погане прилягання контактів;
  • батарея вже стара і не витримує навантажень.

Щоб виявити причину, досить візуально оглянути батарею. Якщо в наявності окислені клеми, їх потрібно почистити. Після процедури проводу знову ставляться на місце. Найчастіше це проста дія знову дозволить без праці запустити автомобіль. Якщо ні – час вирушати в магазин за новою АКБ.

Генератор

ТОП-10 причин, чому автомобіль відмовляється заводитися

Якщо вийшов з ладу генератор, акумулятор автомобіля не зможе повноцінно заряджатися, а значить, не зможе видавати номінальний струм. Для початку перевірте стан ременя приводу. Якщо він зносився або провис, достатньо буде замінити елемент, щоб відновити працездатність системи.

Зазвичай, якщо у генератора виникла поломка або порвався ремінь приводу, на приладовій панелі загоряється індикатор. Втім, якщо стався обрив приводного ременя, це ви зможете відчути самостійно по відключенню ГУР і насоса помпи системи охолодження (температура моментально поповзе вгору. В цьому випадку негайно зупиніться в безпечному місці і заглушіть двигун).

Але якщо система все-таки функціонує, хоч і погано, лампочка може не загорітися. У цьому випадку потрібно звернути увагу на те, як працює автомобіль – повільний запуск стартера і приглушене світло фар свідчать про те, що з генератором не все в порядку. Але найпростіший варіант дізнатися, чи все добре з генератором на сучасному автомобілі (якщо на ньому встановлений відповідний датчик), – подивитися на приладовій панелі на дані вольтажу. Має бути 14 вольт.

Стартер

ТОП-10 причин, чому автомобіль відмовляється заводитися

Років 60-50 тому стартер автомобіля запуску вручну («кривий» стартер) після ретельної перевірки всіх систем автомобіля. Розвиток технологій дозволило створити електричний стартер, який з плином часу став більш надійним і простим в експлуатації. Але, незважаючи на це, даний механізм може вийти з ладу, особливо якщо експлуатується вже досить давно. Автомобіль при зламаному стартері не заведеться. При цьому під капотом при спробі запуску можна буде почути характерне клацання.

Причин поломок стартера безліч – від заводського шлюбу до неправильної експлуатації автомобіля. У другому випадку одна з причин поломки – потрапляння води в пристрій під час миття машини. Поломка стартера може відбутися також, якщо занадто довго утримувати ключ в положення «Старт», очікуючи, що двигун заведеться.

Свічки запалювання

ТОП-10 причин, чому автомобіль відмовляється заводитися

Свічки запалювання – важливі елементи, що забезпечують стабільний запуск автомобіля. Вдосконалений механізм дозволив продовжити термін служби свічок, які здатні відмінно працювати без заміни навіть на великому пробігу автомобіля.

На жаль, багато автовласників забувають про заміну свічок запалювання з техрегламенту (близько 100.000-160.000 км). Про що вони думають? Незрозуміло. Може, сподіваються, що свічки пропрацюють аж до утилізації автомобіля?

З-за цього «авось» періодично трапляються ситуації, коли власник не може завести машину тільки тому, що вчасно не перевірив стан свічок і вони банально вийшли з ладу.

Ще один варіант, чому двигун не заводиться, – це залиті свічки. Таке іноді трапляється. Щоб виправити ситуацію, потрібно викрутити свічки запалювання, просушити і продути. Після таких дій зазвичай автомобіль стартане.

Повітряний фільтр

ТОП-10 причин, чому автомобіль відмовляється заводитися

Чисте повітря необхідний для стабільної роботи автомобіля. На будь-якому автомобілі обов’язково встановлюється повітряний фільтр, який очищає вступник повітря від пилу та іншої дорожньої грязі, яка летить назустріч під час руху. Якщо вчасно не міняти фільтр, потік повітря на вході може. Внаслідок цього в камері згоряння бензин не може ефективно займатися, а значить, запуск автомобіля стане складним завданням. Для вирішення потрібно купити новий фільтр і замінити. Про те, як це зробити, можна почитати тут:

Інструкція по простій заміні повітряного фільтра в Тойота Камрі

Як замінити повітряний фільтр на автомобілі BMW X5 (кузов E70) — покрокове керівництво

Одночасно з цим обов’язково перевірте стан повітрязабірників і повітроводів. Вони теж можуть бути забиті пилом і брудом. Якщо ж ці системи у відмінному стані, проконтролюйте патрубки. Якщо вони пошкоджені, двигун також буде відчувати проблеми з запуском.

Паливний фільтр

ТОП-10 причин, чому автомобіль відмовляється заводитися

Паливо – необхідний елемент, який дозволяє автомобілю пересуватися. На жаль, якість палива сьогодні не відрізняється високими показниками. Щоб двигун не засмітився раніше від часу потрапляють всередину домішок, на вході встановлюється паливний фільтр, який ефективно очищає бензин від всіх «зайвих» елементів, по-простому – від бруду.

З часом домішки накопичуються на стінках паливного фільтра і не дозволяють проходити бензину в двигун в потрібному обсязі. Паливний фільтр необхідно міняти кожні 30-65 тис. км пробігу. Якщо не зробити це вчасно, все менше палива буде потрапляти в камеру згоряння, а отже, пуск двигуна стане утруднений. У певний момент можна зіткнутися з ситуацією, коли автомобіль просто не заведеться.

Паливний насос

ТОП-10 причин, чому автомобіль відмовляється заводитися

Паливний насос – це система, яка подає паливо в камеру згоряння, забезпечуючи стабільний запуск автомобіля. Якщо насос несправний або просто володіє слабкою потужністю, запустити автомобіль буде проблематично чи навіть неможливо. Судити про те, що виникла несправність в насосі, можна при запуску двигуна. Якщо в перші кілька секунд з-під капота лунає нехарактерний шум, а автомобіль запускається досить важко – пора їхати до майстра і оглядати стан паливного насоса.

Зрозуміти, що несправний саме паливний насос, можна, якщо зняти шланг і спробувати підкачати паливо. Якщо бензин не йде, стало бути, проблема дійсно в насосі.

Відсутність палива

ТОП-10 причин, чому автомобіль відмовляється заводитися

Власник автомобіля завжди повинен контролювати рівень палива у паливному баці та своєчасно доливати бензин або дизель. Але занадто швидкий ритм життя, постійні стресові ситуації можуть призвести до того, що автомобіль не заводиться із-за банальної причини – в баку немає палива. Причина ця одна з самих анекдотичні, але насправді зустрічається не так рідко. Обов’язково перевірте рівень палива по індикатору, перш ніж виїжджати на трасу. Якщо ваш бензинометр бреше, замініть його. Це важливий датчик.

Замок керма

ТОП-10 причин, чому автомобіль відмовляється заводитися

Сучасні автомобілі можуть бути обладнані різними допоміжними системами. До них відноситься і протиугінна система, що блокує кермо після відключення живлення, яка встановлюється на рульове колесо з заводу. З-за збоїв в роботі системи може виникнути така ситуація, коли власник машини вставляє ключ у замок запалювання, але не може його повернути.

Суть в тому, що при вийманні ключа із замка запалення протиугінна система блокує рульове колесо. Якщо під час паркування, кермове колесо була повернута вправо, то є ймовірність, що система активувала режим блокування. Для вирішення проблеми можна спробувати покрутити кермо вправо, вліво і одночасно з цим спробувати запустити двигун. При таких одночасних дії протиугінна система зазвичай розблокується, дозволяє безперешкодно завести автомобіль.

Система безпеки чи інші електронні системи автомобіля

ТОП-10 причин, чому автомобіль відмовляється заводитися

Сучасні електронні системи дозволяють полегшити життя власникам автомобіля. Система автозапуска, система дистанційного пуску двигуна – все це дозволяє економити час, особливо вранці. Але є у таких елементів і негативні сторони. У разі збою В роботі електроніки автомобіль може не завестися.

Це одна з найскладніших проблем, які виникають у власників, оскільки самостійно вирішити завдання або замінити вийшли з ладу компоненти просто не вийде (йдеться про пересічного автомобілісті, а не про автослесаре). Тому, перш ніж навішувати на свого залізного коня дод. системи, подумайте, чи потрібні вони вам і достатньо надійні? Те ж стосується опцій з заводу.