Якщо зашумів кондиціонер – пора відкладати гроші на ремонт

229

Які шуми кондиціонера повинні насторожити власника автомобіля?


Кондиціонер за рівнем видаваного шуму займає друге місце після двигуна. Стукіт, гуркіт, шипіння не завжди є природними шумами кліматичного обладнання. Але який з них повинен викликати занепокоєння, а який можна залишити без уваги?

При цьому діагностика системи кондиціонування не зводиться до прослуховування шумів, які здаються підозрілими. Хоча по звуку можна точно визначити тип несправності, і якщо вміти виконувати таку діагностику, можна уникнути складних поломок і дорогого ремонту.

Однією з ознак несправності вважається недостатнє охолодження повітря в салоні автомобіля. Але практика показує, що навіть потужне сучасне кліматичне обладнання не завжди якісно справляється з цим завданням. Особливо, якщо автомобіль стоїть в пробці на сонці.

Дивіться також: 10 шумів в автомобілі, які можуть турбувати водія

Але коли ефективність кондиціонера помітно знижується, незалежно від температури зовні, необхідно звернути на це увагу. Причиною цього найчастіше стає розгерметизація системи (ушкодження трубок), витік хладагента.

На другому місці йдуть механічний знос елементів: радіатора-випарника, терморегулюючого вентиля.

Якщо зашумів кондиціонер – пора відкладати гроші на ремонт

Гірше, коли після включення компресора з’являється гучний гуркіт, що свідчить про несправності. В такому випадку необхідно їхати на СТО, так як неушкоджений, але зношений компресор підлягає відновленню. Якщо вчасно не відреагувати на поломку, заклинить шків компресора, що призведе до розриву поликлинового ременя і пошкодження моторного відсіку.

Вимкніть кондиціонер, і якщо після цього чути гримлячий звук, можна припустити, що зношений підшипник шківа. Поміняйте запчастину як можна швидше, щоб уникнути ланцюгової реакції – руйнування натяжителя або колеса генератора. Ремонт обійдеться дешевше, ніж заміна агрегату.

Якщо зашумів кондиціонер – пора відкладати гроші на ремонт

Досить типовий, хоча і не природний звук, який з’являється після включення кондиціонера – це писк. Зазвичай він зникає через деякий час, але може і не йти досить довго. Це означає, що поліклиновий ремінь зносився і прослизає. Ще одна причина – сильна або недостатнє натяг ременя.

Це все ознаки, що стосуються самого приводу. Система також може видавати шипіння, яке не завжди свідчить про витік хладагента і з часом йде. Різкий обрив шипіння – свідоцтво занадто великої кількості масла в системі. Тут варто перевірити кліматичне обладнання, щоб позбутися сумнівів, попередити серйозні поломки і дорогий ремонт.

Шипіння також говорить про те, що не працює випускний клапан. Воно також вказує на низьку ефективність кліматичного обладнання. Такий звук найчастіше з’являється у автомобілів з пробігом. Причина – засмічення рухомих елементів кліматичного обладнання. Це налипання комах, бруду, мастильних матеріалів. Абразивні елементи пошкоджують поверхні, приводячи до зниження ефективності.

ПоПоради професіоналів з ремонту кондиціонера

Якщо зашумів кондиціонер – пора відкладати гроші на ремонт
Експерти рекомендують періодично виконувати чистку системи, щоб запобігти перегріву її елементів. Накопичення бруду порушить теплообмін. Не варто покладатися на «надійність» сучасних матеріалів, які використовуються в автомобілебудуванні — перепади температур руйнують навіть надміцні сплави.

Фахівці з ремонту автомобільних кондиціонерів кажуть, що визначити за звуком тип поломки досить складно. Шипіння, недостатнє охолодження повітря рекомендують використовувати як сигнал до проведення діагностики, при необхідності — технічного обслуговування.

Про поломки свідчить легкий запах гару — він повідомляє про проблеми з електронікою, електрикою, низькому тиску повітря. Останнє визначається поступовим збільшенням обертів вентилятора. Якщо потік, що подається в салон, не став інтенсивніше, звертайтеся до фахівців за допомогою.

Єдине, що власник автомобіля може зробити самостійно – перевірити і замінити запобіжники. Але коли вони перегорають, кондиціонер не включається. Знайти їх допоможе технічна документація, яка додається до транспортного засобу.

Для забезпечення стабільної роботи кондиціонера рекомендується виконувати кілька рекомендацій:

• заправляти кондиціонер на спеціалізованих станціях у кваліфікованих фахівців;
• акуратно здійснювати мийку системи апаратами високого тиску, щоб не пошкодити елементи;
• взимку кліматичне обладнання включається 2-3 рази в тиждень на охолодження протягом 5-10 хвилин, але тільки після прогріву салону.

Резюме – потрібно уважно ставитися до кондиціонера автомобіля, реагувати на зміни в роботі. Це позбавить від серйозних ушкоджень, критичного зносу елементів, втрати часу і грошей на ремонт.