Ось чому ви повинні доторкнутися до своєї машини перш ніж заправляти її на АЗС

242

Ось що багато водіїв не знають про заправці автомобіля на АЗС.

Чи знаєте ви, що якщо, перед тим як почати заправляти пальне на АЗС, ви доторкнетеся до своєї машини, то істотно зменшити ризики загоряння автомобіля? Не вірите, що таке не може бути? А даремно.

Коли на вулиці холодно, існує ризик, що статичне напруження, яке накопичує наше тіло, може викликати іскру під час заливання палива на заправці, якої цілком вистачить для загоряння.

Справа в тому, що рух, який ви робите, коли вибираєтеся з машини (ви можете ковзати своїм одягом по машині), може створити статичну електрику. У підсумку коли ви збираєтеся заправляти свій автомобіль, це може бути небезпечно.

Ось чому ви повинні доторкнутися до своєї машини перш ніж заправляти її на АЗС

«Ви створюєте статичний розряд від вашого тіла до металевого пістолету бензоколонки, коли торкаєтеся до нього для початку заправки. Є ймовірність виникнення іскри», – каже Соколов Сергій, директор компанії про продаж нафтового обладнання для АЗС.

За словами експерта, цієї маленької іскри може бути достатньо, щоб навіть найменші пари бензину, які знаходяться навколо наконечника бензопистолета, запалали.

Ось чому ви повинні доторкнутися до своєї машини перш ніж заправляти її на АЗС

Ні, звичайно, сучасні АЗС мають ряд захисних систем, які перешкоджають утворенню статичної електрики. Але тим не менше, згідно зі статистикою, час від часу все одно відбуваються локальні загоряння під час заливання палива. Багато в чому це відбувається якраз із розряду від статичної електрики. Причому, як правило, міні-іскри від статичної електрики утворюються в мороз набагато частіше. Але не кожен статичний розряд може запалити бензопистолет. Тому подібні випадки рідкісні, але тим не менш зустрічаються у всьому світі.

Ось вам реальний приклад, як статичну напругу, накопичене в тілі людини, може стати винуватцем пожежі під час заправки автомобіля:

Судячи з усього, дівчина, вставивши пістолет в бензобак і почавши заливання палива, коли сіла назад у машину, створила, рухаючись на передньому сидінні, статичну напругу. Далі, коли вона підійшла до бензобаку машини, то, доторкнувшись до заправочному пістолету, отримала статичний розряд, у результаті якого з’явилася міні-іскра, яка стала винуватцем пожежі.

Ось чому ви повинні доторкнутися до своєї машини перш ніж заправляти її на АЗС

Так як же уникнути небезпеки загоряння насоса на бензоколонці? На щастя, є просте рішення. Коли ви виходите з автомобіля, перш ніж брати паливний пістолет, доторкніться до металевої частини вашого автомобіля. Це розвіє електричний заряд, який ви, можливо, накопичили в собі.

Ще один легкий трюк. Торкніться одного з тонких металевих смужок, які проходять вертикально з лівого і правого боку більшості бензинових дозаторів на бензоколонці, а потім беріть заправний пістолет.