Приховане значення трикутних наклейок над сидіннями в салоні літака

270

Що означають дивні трикутні наклейки в салоні літака?

Якщо ви коли-небудь літали на літаку, то в багатьох літаках могли бачити маленькі трикутні наклейки. Ви замислювалися, навіщо вони потрібні? Чи знаєте ви, що вашим бортпровідникам в певних випадках ці наклейки вкрай важливі? Зараз пояснимо.

Наступного разу, коли ви опинитеся в літаку, уважно огляньте стіни. Ви можете помітити чотири чорних або червоних трикутних стікера над вікнами, по два з кожного боку літака. Для вас ці наклейки, ймовірно, нічого не значать, але вони багато значать для бортпровідників та пілотів.

Дивіться також: Ось що означають спіралі всередині авіаційних двигунів

Якщо ви підійдете до сидінь з трикутними наклейками і подивіться у вікно, ви помітите, що стікери розташовуються по краях крила літака – один попереду, один позаду.


Приховане значення трикутних наклейок над сидіннями в салоні літака

Коли стюардесам або пілотам потрібно оглянути крила, трикутні наклейки діють як знак, що вказує їм, де саме шукати. Наприклад, це необхідно для огляду рухомих частин крила (закрилки тощо). Також на крилах є спецсигнали, які показують, правильно чи прибрані шасі. Як ви вже зрозуміли, цей огляд необхідний, коли в кабіні пілотів відмовили датчики закрилок або датчики шасі. В тому числі огляд крил буває необхідним при обмерзанні – наприклад, через вікно можна побачити лід на закрилках. До речі, бортпровіднику або пілотові, щоб оглянути крила в тих місцях, де на стінах літака наклеєні стікери, немає необхідності повзти через пасажирів до вікна. У цих місцях крила видно прямо з проходу.

До речі, крила є центром тяжіння на більшості літаків. Крила виконують роль балансу. Сам корпус літака являє собою вісь, рухаючись вгору і вниз.

Дивіться також: Як заспокоїтися під час турбулентності у літаку

Також стюардеси можуть попросити пасажирів пересісти на інші місця, щоб вирівняти центр ваги літака. Наприклад, якщо там, де наклеєні трикутні стікери, порожні місця, а також якщо напівпорожній літак, стюардеса за дорученням пілота може попросити сісти пасажирів поруч з крилами. Завдяки розсадці пасажирів поруч з центром тяжкості літак краще балансує, що дозволяє заощадити паливо.

У більшості випадку підходять дивитися крила бортпровідники. Це необхідно, щоб не лякати пасажирів присутністю пілота в салоні. І тільки у виняткових випадках на місце розташування трикутних наклейок приходить сам пілот. Наприклад, коли реально є технічна проблема, яку може визначити тільки пілот.