Перше падіння ринку продажів за роками: мінус 3.6%

208

Ринок нових автомобілів в лютому скоротився на 3.6%

Продажі нових легкових і легких комерційних автомобілів в Росії в останній місяць зими 2019 року впали на 3,6%. Є привід турбуватися за майбутнє ринку продажів нових автомобілів?

На думку голови комітету автовиробників АЄБ Йорга Шрайбера, привід для серйозного занепокоєння поки немає. Потрібен час для аналізу і розуміння, в якому напрямку рушать продажу: в мінус або плюс, і наскільки просядуть або зростуть обсяги реалізації нових машин в Росії в найближчий рік:

«Перший раз майже за 2 роки продажу в лютому показали хоч і маленьке, але зниження порівняно з попереднім роком. Споживча впевненість знижується вже кілька місяців, тому перехід в область негативних значень не є цілком несподіваним. Ключове питання – в якому напрямку піде ринок у найближчі кілька місяців: назад до стабільності і зростанню або в протилежному напрямку.

В даний час перспектива не виглядає дуже обнадійливою. У тому числі і тому, що нещодавно анонсовані урядом заходи підтримки продажів автомобілів, наприклад для молодих сімей, занадто обмежені в обсязі, щоб зробити фундаментальні зміни».

Раз вже лютий показав мінус, давайте подивимося, хто з автомарок максимально вклався в цей рух у лютому 2019 року.

Які марки показали мінус з продажу нових автомобілів у лютому 2019 року

Перше падіння ринку продажів за роками: мінус 3.6%

Lada – мінус 1% порівняно з аналогічним періодом 2018 року. Просадка дуже невелика – не перевищує 400 реалізованих автомобілів з 27 тис. проданих за лютий, але для локомотива і самого популярного бренду Росії дзвіночок не дуже приємний.

У Renault, наприклад, справи йдуть набагато гірше: -25% порівняно з лютим минулого року. Замість 11 268 автомобілів продано 8 499 штук. Оскільки Рено і АвтоВАЗ тісно пов’язані і працюють у бюджетній сфері, виникає питання: у вітчизняного виробника з Тольятті почалися якісь проблеми? Або цінова політика підібрана невірно? Занадто дорогі машини для більшої частини автомобілістів РФ?

Третій учасник альянсу – Nissan. Всього за лютий 2019 року було продано 6 146 автомобілів (-3%).

З інших вітчизняних моделей мінус показав ГАЗ зі своїми комерційними авто (-6%). А ось УАЗ тримається – плюс 1% до продажу АППГ.

По-великому падають Ford, Chevrolet, Datsun, Peugeot, Suzuki: мінус 45, 28, 18, 33, 31%. Комерційні моделі Mercedes також різко відлякали публіку (- 76%), в той час як легкові моделі знаменитої німецької марки розкуповують на 10% краще, ніж у минулому році.

Є й інші аутсайдери місяці, але в основному це не великі гравці і серйозно вплинути на ринок вони не в змозі. Детальніше ситуацію можна вивчити в таблиці за лютий 2019 року тут

Преміум-клас почуває себе добре

Перше падіння ринку продажів за роками: мінус 3.6%

Преміум-клас в основному тримається впевнено, стійкі надбавки двозначними числами у BMW (20% зростання), Porsche (22%), Mini (21%), Jeep (87%), хоча останніх позашляховиків в Росії було продано всього лише 159 одиниць. Криза – він не для всіх.

Лідери продажів у лютому 2019 року

Перше падіння ринку продажів за роками: мінус 3.6%

Але є і марки, що показали в останній зимовий місяць феноменальний ріст. Volvo і її материнська компанія Geely, а також компанія Haval приростили продажу на 112, 367 і 246% відповідно.

Преміальний Genesis також показав всьому люксових сегменту, як потрібно торгувати – плюс 273% (246 престижних седанів замість 66 у минулому році). А деякі комерсанти змістили погляд з європейських комерційних авто на корейські – плюс 187%, або 43 проданих автомобіля за лютий.

Загальна: лютий показав падіння на 3.6%, з 133 177 до 128 406 автомобілів, а в період з січня по лютий ринок просів на 1.8%.