Дешевше купувати автозапчастини в зарубіжних інтернет-магазинах?

220

Чи вигідно купувати автозапчастини через Інтернет: проводимо калькуляцію

Відома китайська віртуальна торгова майданчик AliExpress зі вчорашнього дня почала в Росії експеримент з продажу автомобілів через Інтернет.*

Моделі Tiggo 3, 4, 5, а також кросовер 7 виробника Chery стануть пробними автомобілями для вивчення ринку та можливостей онлайн-трейдингу на території Росії. На даний момент продажі почнуться в тестовому режимі (сторінка компанії поки доступна обмеженому колу користувачів бета-тестувальників, з 28 березня майданчик відкриється для всіх). Цікаво, чи не правда? Як технології зробили крок далеко вперед!

Дешевше купувати автозапчастини в зарубіжних інтернет-магазинах?

Але мова в нашій замітці піде сьогодні не зовсім про це, адже крім помпезного відкриття замовлень/продажу автомобілів на AliExpress можна придбати комплектуючі та аксесуари. Ви знайдете в розділі «Автозапчастини».

Свічки запалювання, форсунки, турбіни, блоки керування ECU і навіть головки двигуна, як в зборі, так і блоки окремо.

Чи вигідно купувати автозапчастини з AliExpress і подібних йому зарубіжних інтернет-магазинах?

Дешевше купувати автозапчастини в зарубіжних інтернет-магазинах?

Наскільки затребуваною і вигідною буде подібного роду покупка? От саме в цьому і хотілося б розібратися, адже питання для багатьох тисяч людей, які звикли йти в ногу з часом, є дуже нагальним. Маячащая перед очима ціна зі знижками дійсно виглядає спокусливо.

Ви моментально тішитеся можливість заощадити багато тисяч рублів. Але, як і до будь-якої купівлі, до цього потрібно підходити з розумом. В іншому випадку маркетологи вас обведуть навколо пальця.

Почнемо. Підрахунки. Для початку хотілося б нагадати, що поріг безмитної торгівлі рішенням Поради Євразійської економічної комісії був знижений з 1 січня 2019 року для посилок з інтернет-магазинів з 1 000 до 500 євро (37 143 рубля за нинішнім курсом) або 31 кг в місяць, при перевищенні якого посилка оподатковується 30% податком або 4 євро за 1 кг вище обумовленої рішенням маси.*

*Якщо в поточному році буде підсумовуватися вартість всіх посилок, отриманих адресатом протягом одного календарного місяця, то з наступного року все стане ще жорсткіше, адже враховуватися буде ціна і вага кожної окремої посилки, які не повинні бути більше 200 євро за ціною і 31 кілограма ваги.

Імпортні мита, податки та збори не включені у вартість товару або вартість доставки, йдеться на сайті aliexpress.com

Де вигідніше купити автозапчастина: в Росії або через інтернет-магазин за кордоном? Починаємо підрахунок ціни.

Дешевше купувати автозапчастини в зарубіжних інтернет-магазинах?

Для прикладу візьмемо ту ж головку циліндрів від Chery Tiggo в зборі (ага, з «АлиЭкспресс» можна замовити 20-кілограмовий шматок двигуна).

Ціна без знижок – 45 428 рублів. Якщо потрапити на спецпропозиція, яке зазвичай діє обмежена кількість днів, можна отримати знижку в 25%. В даному конкретному випадку товар можна буде придбати за 34 071 рублів.

Не будемо забувати і про доставку. Мінімальна вартість доставки у Москву найдешевшою транспортною компанією становить 13654 рубля, але чекати доведеться від 35 до 58 днів, тобто до двох місяців. Більш швидка доставка займає від тижня до двох, але заплатити за неї доведеться вже 22 тис. рублів.

Якщо вийде купити деталь за 34 000, з доставкою сума виходить у 47 тис. рублів за все.

Дешевше купувати автозапчастини в зарубіжних інтернет-магазинах?

При покупці без знижок ліміт покупець вже не вкладеться, а значить, доведеться сплатити мито в розмірі 30% від суми вышеустановленного ліміту. 45 428 рублів – це 611 євро. Безмитне ліміт перевищено на 111 євро, з цих грошей і сплачується 30%. 33 євро або 2 450 рублів.

Разом підбиваємо калькуляцію:

45 428 + 2 450 + 13 654 рубля за доставку (в залежності від пункту призначення на території ЄАЕС або входить в союз Росії, сума може бути нижче або вище) = 61 532 рубля і мінімум місяць очікування.

На ринку РФ, якщо знайдете пропозицію по продажу нової «голови» в зборі з розподільними у своєму місті, вартість буде значно нижчою – близько 36-37 тис. рублів. Приклад: www.zapkia.ru

Плюс доставка по Росії транспортниками вантажу цих габаритів і ваги, хоч з Москви до Владивостока не буде коштувати і 4 тис. рублів (якщо калькулятор вартості відправлення нам не збрехав).

Загальна: 40-41 тис. рублів з доставкою, що на 6-24 тис. рублів дешевше, ніж замовляти з-за кордону.

Висновок

Дешевше купувати автозапчастини в зарубіжних інтернет-магазинах?

Таким чином, можна зробити висновок щодо тих деталей та запчастин, які можна замовити через інтернет-магазин вже сьогодні, – вигодою тут і не пахне.


*Що стосується покупки автомобілів через Інтернет, з новини, про яку ми почали матеріал…, що ж, на це треба подивитися. Ніхто, звичайно, не буде ввозити автомобілі по одному на територію Російської Федерації при купівлі через Інтернет, і якщо вам цікаво, як це буде відбуватися, схема торгівлі вимальовується наступна (про неї «Російській газеті» пояснила керівник прес-служби «Чері Автомобілі Рус» Євгена Никитена-Кацарська):


«Механіка взаємодії між дистриб’ютором Chery в Росії і AliExpress базуватиметься на досвіді російського офісу в організації онлайн-продажів.

Зараз клієнти компанії вже мають можливість підібрати на сайті марки їм сподобався автомобіль і забронювати його з дисконтом в 20-30 тисяч рублів. У той же час оплатити і отримати машину на руки їм потрібно в звичайному автосалоні. За даними компанії, таким чином розпродається від семи до десяти відсотків кросоверів Chery. Тобто ніякої революції відкриття сторінки на маркет-плейсе не передбачає. Просто у компанії з’явиться ще одна торгова майданчик, причому вельми популярна».