Поліції дозволили розкривати автомобілі без згоди власників: список причин

19

Проникнути в автомобіль поліцейські тепер можуть для порятунку життя громадян, забезпечення безпеки при масових заворушеннях, при надзвичайних ситуаціях, а також для припинення злочинів і якщо виникне підозра, що вчинив протиправне діяння громадянин знаходиться в стані сп’яніння. Крім того, проникати в транспортні засоби тепер дозволено для перевірки повідомлень про загрозу теракту, встановлення обставин нещасного випадку, а також для огляду автомобіля при наявності підстав вважати, що в салоні знаходяться заборонені речі і предмети.

Перед розкриттям машини поліцейські зобов’язані представитися, пред’явити документи на вимогу, а також роз’яснити причину проникнення в транспортний засіб. У разі якщо власника автомобіля немає на місці в момент події, співробітники відомства повинні «забезпечити недопущення сторонніх осіб в транспортний засіб», а також повідомити власника про подію протягом доби.

Законопроект, що дозволяє поліції розкривати особисті автомобілі громадян, прийняли в держдумі на початку грудня. При цьому парламентарій відхилив поправку, що передбачає відшкодування збитків громадянам, пов’язаних з проникненням в транспортні засоби.