Четверта педаль в машині. Подивіться, для чого вона потрібна

383

Навіщо в деяких машинах четверта педаль?

У всіх автомобілів є дві або три основні педалі – це залежить від типу коробки передач. Однак існують моделі, в яких виробники встановлюють ще одну додаткову педаль. І мова йде не про автомобілі для навчання водінню. Багато автолюбителі знають, навіщо потрібна ця четверта педаль. Але, на диво, зустрічаються водії (особливо молоді), які незнайомі з таким оснащенням автомобіля. Так що ж робить цей четвертий елемент в деяких машинах?

Ця педаль відповідає за роботу ручного гальма, зазвичай званого ручним гальмом, або «ручником». У більшості автомобілів цей стоянкове гальмо активується з допомогою підняття важеля, розташованого між двома передніми сидіннями, або за допомогою натискання кнопки, якщо машина оснащена електронним стоянковим гальмом.

У машині з ножним стоянковим гальмом, який виглядає як педаль, для того щоб поставити автомобіль на «ручник», потрібно просто натиснути ногою на педаль. Дане рішення один час було популярно в американських автомобілях. В Європі зовсім ще недавно компанія Mercedes-Benz також використовувала ножний гальмо майже на всіх автомобілях. Але зараз ця педаль залишає багато моделей Mercedes. На зміну механічної педалі гальма стоянки приходить електронний «ручник».

Ми вже говорили про те, що дні ручного гальма стоянки полічені. Електронний, або, як його ще називають, електричний «ручник» завойовує автопромисловість.

Четверта педаль в машині. Подивіться, для чого вона потрібна

З кожним роком у світі з’являється все більше автомобілів, обладнаних електронним стоянковим гальмом. І треба визнати, у електричного «ручника» є багато переваг, і єдиним недоліком, про який говорять багато автовласників сучасних машин, є потенційні проблеми взимку.

Особливо коли сідає акумулятор. Але тим не менше за електронним стоянковим гальмом майбутнє. Крім того, за допомогою нової технології автовласникам тепер не треба піклуватися про ступінь затяжки «ручника», побоюючись, що стоянкове гальмо слабо затисне задні колодки.

Електроніка, що управляє електричним стоянковим гальмом, завжди поставить автомобіль на «ручник», як годиться.