Перевірте свій поліс ОСАЦВ за номером машини – 30% ймовірності, що його немає в базі

264

Ось чому з-за помилок в базі ОСАЦВ водії почнуть отримувати масові штрафи.

Ну що, от і відклали в Москві знову година Х (включення камер на перевірку ОСАЦВ) на невизначений термін. Тепер, судячи з джерел у Російському союзі автостраховиків, найближча планована дата включення камер ГИБДД і ЦОДР на перевірку полісів ОСАЦВ перенесено на березень. Нагадаємо, що це вже не перший зсув терміну включення камер ОСАЦВ.

Але, незважаючи на пробуксовку активації камер і об’єднання баз ГИБДД і реєстру ОСАГО, в найближчому майбутньому в порядку експерименту включення камер неминуче. Тепер питання: до чого призведе подібна турбота влади про наявність у водіїв полісів ОСАЦВ? На жаль, є підстави вважати, що все буде, як у тій приказці: «Хотіли як краще, а вийшло як завжди».

Чому не включають камери фотовідеофіксації з перевірки полісів ОСАЦВ?

Перевірте свій поліс ОСАЦВ за номером машини - 30% ймовірності, що його немає в базі

Отже, спочатку проект з перевірки полісів ОСАЦВ на дорозі в режимі онлайн за допомогою камер контролю швидкості та інших порушень ПДР повинен був стартувати ще у вересні 2018 року. Правда, це стосувалося лише міста Москви, який був обраний в якості пілотної майданчики. Далі влада планували поширити досвід контролю полісів ОСАЦВ на всю країну. Але вже на самому початку запуску проекту реалізація забуксувала.

Розробники зіткнулися з великою кількістю технічних проблем. У результаті запуск камер на перевірку страхових полісів вже не раз переносився.

У чому ж проблема? Знову напартачила ГИБДД? В цей раз ні. З боку Державтоінспекції, як не дивно, все нормально. Всі існуючі бази даних автотранспортних засобів і номерних знаків повністю адаптовані для роботи в новій системі з перевірки полісів ОСАЦВ.

Як виявилося, головною причиною, чому не включають камери ОСАЦВ, став повний бардак в базі даних виданих полісів в реєстрі Російського союзу автостраховиків. При інтеграції бази даних ГИБДД і реєстру РСА з’ясувалося, що в базі Російського союзу автостраховиків відвертий хаос: не вистачає даних про видані поліси ОСАЦВ, дубляжи страховок, неправильно заповнені дані про номерних знаках транспортних засобів і т. д.

За даними «Комерсанта», з 38 мільйонів полісів ОСАЦВ близько 6 млн полісів вимагають коректування. Але найжахливіше, що в базі взагалі немає даних полісів багатьох автомобілів. Самі розумієте, що при такій «кривий» базі даних запуск камер ОСАЦВ в Москві був неможливий.

Так що поки РСА не відредагує свою базу даних, камери, природно, не включать. Але не поспішайте радіти. Не забувайте, що в нашій країні пілотні проекти майже завжди несуть в собі багато ризиків для звичайних громадян. В даному прикладі ризики є у мільйонів водіїв.

Чому кожен водій повинен перевірити по базі РСА свій поліс ОСАГО?

Перевірте свій поліс ОСАЦВ за номером машини - 30% ймовірності, що його немає в базі

Хочете переконатися, що в даний момент в базі даних полісів ОСЦПВ Російського союзу автостраховиків царює незрозуміла метафізика, яка не дозволяє знайти в реєстрі кожен третій поліс ОСАГО? Тоді Порадимо вам перевірити свій поліс ОСАЦВ прямо на офіційному сайті РСА. Хтось скаже: «Та що там перевіряти, нещодавно перевіряв за номером поліса, все ок». А от як раз з базою за номером полісів ОСАЦВ все нормально. Проблема насправді з’являється при перевірці поліса ОСАЦВ за держномеру автомобілів.

Як перевірити поліс ОСАГО по держномеру автомобіля або по VIN-номеру?

Нагадаємо, що на сайті Російського союзу автостраховиків будь-який бажаючий може перевірити свій страховий поліс і поліс будь-якого автомобіля з державного номерного знаку або VIN-номером. Для цього ви повинні пройти за адресою:

https://dkbm-web.autoins.ru/dkbm-web-1.0/policy.htm

Далі введіть в поле державний номерний знак транспортного засобу або його VIN-номер. Також у цій формі є пошук за номером шасі. Потім виберіть нижче дату, на яку ви робите запит (дата, на яку ви хочете перевірити дію поліса ОСАЦВ). Зверніть увагу, що якщо ви хочете перевірити поліс ОСАГО, куплений через єдину систему купівлі електронного поліса Е-ОСАГО, то в системі поліс з’явиться тільки через кілька днів з моменту покупки електронного страхового поліса.

Перевірте свій поліс ОСАЦВ за номером машини - 30% ймовірності, що його немає в базі

Ввівши необхідні дані, натисніть галочку поруч з кнопкою «Я не робот», для того щоб система безпеки сайту переконалася, що запит здійснюється не роботом. Після підтвердження коду безпеки натисніть кнопку «Пошук».

Після перевірки введених даних про транспортному засобі ви повинні отримати інформацію про номер страхового поліса ОСЦПВ, чинного на дату, вказану вами в формі пошуку, про страховика, який видав поліс, а також діє страховка з обмеженням (чи є обмеження для допуску водіїв).

Перевірте свій поліс ОСАЦВ за номером машини - 30% ймовірності, що його немає в базі

Спробуйте перевірити свій поліс. Ми зробили це, провівши невеликий експеримент у минулі вихідні біля великого торгового центру в Москві, вбиваючи в пошук під’їжджають автомобілі. Яке ж було наше здивування, коли база даних РСА не могла знайти за держномеру інформацію про полісі ОСАГО кожного третього водія. Але і це ще не все. Ми також пробили по онлайн-реєстру все під’їжджають до ТЦ автомобілі таксі. У результаті база не знайшла ні одного автомобіля!!!

Так що, судячи з усього, база даних РСА знаходиться в більш жалюгідному стані, ніж ми припускали перед початком нашого експерименту.

Перевірте свій поліс ОСАЦВ за номером машини - 30% ймовірності, що його немає в базі

Так, звичайно, до моменту включення камер ОСАЦВ на московських дорогах Російський союз автостраховиків, швидше за все, підправить базу даних, внісши в них необхідні корективи. Але, на жаль, від людського фактора ніхто не застрахований. У будь-якому випадку московських водіїв чекають проблеми з перевіркою поліса ОСАЦВ в базі РСА навіть після включення камер ОСАЦВ в столичному регіоні. Так що з великою часткою ймовірності при пілотному запуску багатьох водіїв чекають необґрунтовані штрафи за використання автомобіля без страховки.

Нагадаємо, вже сьогодні відомо, що камери ОСАЦВ в столиці будуть штрафувати власників транспортних засобів один раз на добу. Тобто за день автомобіль без поліса ОСАЦВ може отримати тільки один штраф у розмірі 800 рублів.

Варто відзначити, що штраф буде виписуватися не відразу з-за особливостей страхування обов’язкової цивільної відповідальності водіїв (інформація про полісі ОСАГО надходить в базу даних РСА не відразу). Тому було вирішено спочатку не штрафувати автовласників, чиї автомобілі не мають поліс ОСЦПВ. Штраф буде виписуватися тільки через 10 днів з моменту фіксації руху автомобіля без страхового поліса ОСЦПВ. Для цього на десятий день система знову перевірить автомобіль, і якщо з’ясується, що на день фіксації порушення поліса ОСАЦВ не було, то власник авто буде притягнутий до адміністративної відповідальності.

Чому всім автовласникам потрібно обов’язково вимагати від РСА включення відомостей про страховому полісі?

А що робити, якщо в результаті перевірки поліса ОСАЦВ за номером автомобіля ви не знайшли відомостей про своєму страховому полісі? В цьому випадку у вас є два варіанти: нічого не робити, а чекати, коли розробники відкоригують «криву» базу даних РСА, або ж звернутися в Російський союз автостраховиків з вимогою внести відомості про страховому полісі ОСАГО на ваш автомобіль до єдиного реєстру страхових полісів (зокрема, для того щоб ваш поліс ОСАГО без проблем пробивався за номером транспортного засобу).

Чому за номером автомобіля в базі РСА не шукається поліс ОСАГО?

Перевірте свій поліс ОСАЦВ за номером машини - 30% ймовірності, що його немає в базі

Як ми вже сказали, в першу чергу це пов’язано з великою кількістю помилок в реєстрі ОСАЦВ, який веде Російський союз автостраховиків. По-перше, як заявляє представник РСА, в базі даних відсутня інформація про багатьох нових автомобілях, чиї автовласники купували поліс ОСАГО ще до первинної постановки машини на облік в ГИБДД. Справа в тому, що багато автовласників повинні були після первинної постановки на облік нової машини звернутися до страховика з проханням про внесення відомостей про видане номерному знаку в базу РСА, а також для внесення номери автомобіля в бланк поліса ОСАЦВ. Але, на жаль, багато водіїв цього не роблять.

Також, за даними страховиків, в базі даних РСА на даний момент немає єдиної форми зберігання інформації про державних номерних знаках. Так, номерні знаки, які потрапляють до реєстру, заповнені як російської кирилицею, так і англомовними літерами.

Саме з-за цього зараз багато автовласників і не зможуть знайти за номером своєї машини виданий їм поліс ОСАЦВ.

Перевірте свій поліс ОСАЦВ за номером машини - 30% ймовірності, що його немає в базі

До речі, використання в номері автомобілів букв різного алфавіту дозволяє недобросовісним страховим агентам і брокерам оформляти незаконно поліси ОСАЦВ автомобілів таксі, які повинні страхуватися за зовсім іншим страховим тарифами на відміну від фізичних осіб.

Сьогодні, перш ніж оформити страховий поліс, програмне забезпечення страховиків перевіряє транспортний засіб на наявність дозволу на легкові перевезення таксі. У разі виявлення діючої ліцензії таксі програмне забезпечення страхових компаній блокує оформлення поліса ОСАЦВ за тарифами для фізичних осіб, які володіють легковими автомобілями. У багатьох страхових компаніях сьогодні взагалі діє негласна заборона на страхування таксистів у філіях страхових компаній. У підсумку таксисти змушені страхуватися тільки у центральних офісах страховиків.

Природно, не всі таксисти згодні втрачати час і переплачувати за ОСАЦВ. В результаті недобросовісні брокери та страхові агенти знайшли спосіб обійти програмне забезпечення Російського союзу автостраховиків. Для цього при оформленні поліса автомобілю таксі літери на державному номерному знаку забиваються у форму оформлення поліса різної кирилицею.

Перевірте свій поліс ОСАЦВ за номером машини - 30% ймовірності, що його немає в базі

В результаті при перевірці автомобіля система не розпізнає авто як таксі і пропускає оформлення простого поліса. Так в базі і з’являються масово «криві» дані про номерних знаках транспортних засобів. Природно, при включенні камер ОСАЦВ подібні машини не можуть бути перевірені на наявність страхових полісів.

Сподіваємося, що до моменту включення камер ОСАЦВ навесні цього року Російський союз автостраховиків поправить базу даних полісів ОСЦПВ і не допустить, щоб співробітники ГИБДД розсилали штрафи автомобілів, у яких насправді є діюча страховка.

Але є ще одна проблема – це масові підроблені поліси ОСАГО, які наші громадяни охоче купують в Інтернеті. На жаль, багато водіїв часто навіть не підозрюють, що їздять з лівої страховкою. Так що не зайвим буде кожному водієві перевірити свій автомобіль в базі даних РСА на наявність поліса ОСАЦВ. Адже якщо ваш поліс не буде знайдений за номером вашої машини, то, цілком можливо, ви є власником підробленого поліса ОСАЦВ. Порадимо вам з’ясувати це ще до включення камер ОСАЦВ на столичних дорогах. Інакше штрафи з камер вам забезпечені.

Звертаємо вашу увагу, що дана інформація стосується не тільки московських водіїв. Не забувайте, що після тестування системи перевірки полісів ОСАЦВ за допомогою камер ГИБДД цей проект запрацює по всій Росії.