Після цих відео у вас не залишиться сумнівів, що газ в машині – це небезпечна річ

219

Невміле використання газобалонного обладнання може призвести до трагедії: відео

Газ – паливо майбутнього для транспорту на багато десятиліть вперед для російського споживача. Він дешевий і його багато, ідею просувають на найвищому рівні. Але наскільки він безпечний? Велике питання, на який існує неоднозначну відповідь.

Якщо брати стандартні умови: якісне, сертифіковане обладнання, встановлене з урахуванням дозволу відповідних органів (без нього експлуатація транспортного засобу заборонена), і спеціалізований постійний контроль за станом цього обладнання, в газобалонної установки, яка розташувалася в багажнику або під днищем/на даху ТЗ, немає нічого поганого. Однак як тільки умови стають екстремальними, у такому випадку може відбутися ПП.

Дивіться також: Вибух газу з-за аварії? Майже неможливо

Аварія із загорянням, витік газу внаслідок ДТП, раптова іскра від накопиченого статичної електрики – все це може призвести до жахливих наслідків. При цьому важливо пам’ятати про заходи безпеки та про те, що перевірка обладнання повинна проводитися не лише на транспорті, але і в будь-яких місцях, де варто балон із скрапленим під тиском природним (пропан) або нафтовим газом (метан).

Ось свіжий приклад, в якому відображено момент вибуху трейлера однієї з компаній за розвезення готової курки «Buck Buck Food Cart»:

Як пишуть місцеві джерела, «вибух стався мимовільно і абсолютно раптово». За щасливим збігом обставин, в зоні ураження нікого з людей не було, тому ніхто не постраждав, незважаючи на те що всім будівлям поблизу було завдано шкоди і що знаходяться поблизу жителі не тільки почули гучний вибух, але і відчули на собі дію вибухової хвилі. Просто пощастило, що вибух стався до початку робочого дня.

Дивіться також: Які автомобілі можна купити в Росії з заводським ГБО

Компанія опублікувала фотографію руйнувань на своїй сторінці в Facebook, на якій показано наслідки:

Після цих відео у вас не залишиться сумнівів, що газ в машині – це небезпечна річ

Власник компанії «Buck Buck», який живе неподалік від місця події, прокинувся від численних дзвінків і повідомлень, що прийшли на його номер, оповіщають про його вибуху. Недобрий початок дня для підприємця.

За версією пожежників, в ПП винен несправний балон з пропаном, але офіційного пояснення на даний момент не дано.

Аналогічний приклад п’ятирічної давності, що стався на Московській кільцевій:

Тепер ви розумієте, наскільки небезпечний газ в невмілих руках і ось чому держава намагається максимально відстежувати переобладнання автомобілів газобалонним обладнанням.