Ось як працює роторний двигун Ванкеля: все показано на 3D-моделі

561

Приголомшлива 3D-модель роторного двигуна Mazda покаже, як все працює

Роторний двигун Mazda – це одна з тих речей, яку ви легко вибачте за те, що не зрозуміли, як вона працює, – настільки сильно відрізняється двигун Ванкеля за своїм первісним варіантом роботи від тПорадиційного поршневого двигуна, що працює за принципом зворотно-поступального руху. Якщо ви досі не розумієте, що і як працює в роторно-поршневому двигуні, придуманому в Німеччині понад 60 років тому, то не зневіряйтеся, відео з YouTube-каналу «Engineering Explained» допоможе розставити всі крапки над «i»:

Відео взято з YouTube-каналу «Engineering Explained»*

*Якщо ви не знаєте англійської, теж не біда, завжди можна активувати субтитри і, перейшовши в налаштуваннях відео, включити переклад на російську мову.

Для демонстрації принципу роботи мотора в кадрі з’являється відмінно зроблена 3D-модель роторного двигуна Mazda 13B. На її прикладі показані всі нюанси роботи силового агрегату. Той унікальний спосіб роботи, через який роторний двигун перетворює бензин в енергію.

Одним з найбільш цікавих аспектів конструкції роторного двигуна є те, як йому вдається робити все те, що здатний робити чотиритактний поршневий двигун, але в набагато більш компактних розмірах і зі значно меншою кількістю рухомих частин.

Дивіться також: Розподільний вал: пошкодження, ознаки, витрати

Так, для тих, хто ще не знав, роторний двигун – це чотиритактний двигун з точно таким же принципом робочого процесу, як у звичайного мотора під капотом вашого автомобіля. Він використовує той же процес впуску, стиску, запалювання і випуску, що і поршневий двигун, з тією лише різницею, що всі події відбуваються у чотирьох різних місцях одночасно (а не в одному місці (в циліндрі) в різний час). Тобто вся суть роботи кардинально відрізняється, при цьому робочий процес в точності збігається.

Роторний двигун не має впускних чи випускних клапанів. Як і двотактний поршневому двигуну, йому також потрібно впорскувати масло з бензином для змащування та ущільнення роторів відносно корпусу ротора, точно так само, як у циліндрі двотактного мотора, паливо і масло потрапляють одночасно. Так само, як в двотактному двигуні, в якому кожен такт двигуна є робочим ходом, кожне обертання ротора супроводжується ініціацією запалювання, тому він може виробляти неймовірну кількість енергії, незважаючи на свої компактні розміри.

На жаль, із-за необхідності спалювати масло і з-за високої витрати палива Mazda припинила виробництво роторного двигуна. Але навіть це не применшує всіх переваг і неймовірних інженерних рішень, пов’язаних з роботою двигуна – одного з самих незвичайних типів двигунів, що увійшли в серію.

Обов’язково подивіться відео. А якщо вам стало цікаво, можете додатково почитати наші матеріали на цю тему – там багато всього цікавого про двигун Ванкеля:

Відео, в якому показано, як працює роторний двигун зсередини

Надійні роторні двигуни

У 70-ті роки Роллс-Ройс побудував дуже дивний роторний двигун