Топ-12 функцій на новому Mercedes-Benz GLE, які ви не знайдете в інших преміум-«однокласниках»

252

Технологічно просунутий автомобіль року від Мерседес – це не електрокар, але позашляховик GLE

2020 Mercedes-Benz GLE 450 не виглядає карколомної новинкою. Швидше в ньому все досить передбачувано і тривіально. Виглядає кросовер так, немов він отримав звичайний редизайн зовнішності і на цьому виробник заспокоївся. Але насправді під металевою «шкірою» божевільно технологічний автомобіль, який вам ще жодного разу не доводилося бачити в реальності, нехай і обладнаний ДВС. Нетривалий тест-драйв показав всі переваги і нюанси моделі. Давайте подивимося на них.

Він сповнений сюрпризів, цей позашляховик GLE 450. Ви робите 100 км/год на автоматичному круїз-контроль, але раптом перед вами спливає знак обмеження 80 км/год, а вдалині видніється заборона на рух більше 60 км/ч. Вам нічого не потрібно робити, щоб не порушити, все за вас зробить автомобіль, пригальмувавши до дозволеної швидкості і ні кілометром вище.

Ви втомилися від дисплея, але не знаєте, яке меню його вимикає? Просто скажіть: «Ей, Мерседес, вимкни дисплей!». І він негайно зникне. А після того як ви заб’єте в навігаційну систему потрібний пункт призначення, при під’їзді до першого ж повороту екран переключиться на пряму трансляцію з камери з віртуальної вказівної стрілки повороту, ширяє над дорогою, немов ви граєте в вийшла в тираж іграшку «Pokemon Go»…

І це лише мала частина всіх наворотів кросовера. А яка у нього підвіска… підвіска просто божевільно технологічна!

Давайте поглянемо на список з хоча б 10, ні, краще 12-ти технологічних елементів, якими володіє GLE і яких немає практично ні на жодному іншому позашляховику навіть схожого класу. І це все за умови, що ми не будемо згадувати про такі «дрібниці», як можливість регулювання «малюнка» розсіювання тепла на підігрів передніх сидінь або те, що кросовер обладнаний одними з самих наворочених фар в сегменті, що дають, як стверджують в Бенц, «максимально дозволену інтенсивність світла, дозволену законом», а розумна система, що володіє практично віртуальним розумом, здатна не тільки прочитати вам вибраний том «Війни і миру», але навіть відрегулювати освітлення салону і налаштувати інтенсивність масажу сидінь у відповідності з вашим рівнем стресу. Серйозно.

Більшість людей не читають керівництва з експлуатації автомобіля, а даремно. Ось, наприклад, перед використанням GLE 450 ми б рекомендували вам записатися на курс по користуванню всіма функціями GLE 450.

Топ-12 функцій на кросовері GLE, які ви не знайдете в інших преміум-«однокласниках»:

Навігація з «доповненої реальністю»

Топ-12 функцій на новому Mercedes-Benz GLE, які ви не знайдете в інших преміум-«однокласниках»

Напевно, навігація на автомобілі ніколи не була простіше, ніж на GLE 450. Мало того, що навігаційна система працює плавно і без глюків, так вона ще має функцію додаткової реальності, яка робить дорогу куди б то не було найпростішою річчю в світі.

«Мізки» GLE переключаються на активну передню камеру, ставлять на онлайн-зображенні потрібні стрілки з підписами, і заблукати неможливо буде навіть самому недалекому людині. Поверніть праворуч поверніть наліво, прямо – все, приїхали!

Нереальна підвіска

Топ-12 функцій на новому Mercedes-Benz GLE, які ви не знайдете в інших преміум-«однокласниках»

Так, це гідролінії. Але проведені вони тут не для того, щоб зробити з Мерса lowrider…

Топ-12 функцій на новому Mercedes-Benz GLE, які ви не знайдете в інших преміум-«однокласниках»

Налаштування м’якості пружин і швидкості демпфування можна індивідуально контролювати на кожному колесі, що називається, прямо «на льоту». Стереокамера, що входить в систему під назвою «Road Surface Scan», постійно дивиться вперед і «читає» дорогу, так що підвіска знає, яку перешкоду на шляху буде наступним, а електроніка дає сигнал на налаштування підвіски.

Тим самим поїздка на кросовері стає надприродно гладкою. На думку багатьох журналістів, які вже випробували Мерседес в бойових умовах, на даний момент це самий затишний і плавний рух автомобіль, який ви тільки можете придбати на ринку.

Те ж саме можна сказати і про керованість – вона найкраща в своєму класі. Просто з-за того, що активна система не має стандартних компромісів, продиктованих застарілими технологічними рішеннями. Приміром, у вас не буде жодних проблем зі стабілізаторами поперечної стійкості. А знаєте, чому? Їх просто немає в цьому автомобілі! Вся стабілізація і робота з креном відбувається на електронно-гідравлічному рівні, і це навіть трохи бентежить зважаючи неймовірною ефективності роботи систем.

Приміром, GLE 450 в буквальному сенсі згладжує кути поворотів, нівелюючи крени в режимі «Curve». У кого-то може дійсно піти обертом від таких американських гірок. Справа в тому, що ваше внутрішнє вухо очікує, що автомобіль при проходженні повороту нахилиться назовні, тому, коли він нахиляється, як гірськолижник, від повороту, ваша вестибулярна система починає обурюватися.

Але найголовніша фішка системи пов’язана з функцією допомоги для виїзду автомобіля з бруду. Якщо ви застрягнете в піску або бруду, GLE може розгойдати сам себе! Ось опис цього функціонала, про який ми вже розповідали раніше:

Розхитуючись: новий Mercedes GLE отримав саму «розумну» підвіску з усіх

Дивіться, як працює нова система Mercedes, яка допомагає позашляховику виїхати з піску

Або, приміром, ви, перебуваючи на внедорожье, гостро потребуєте додаткових міліметрах кліренсу в районі одного з коліс. Не проблема! Можна вручну підняти або опустити підвіску кожного з коліс окремо. Хіба це не казка?

Рядний шестициліндровий ДВС з електродвигуном в допомогу

GLE 450 є одним з перших автомобілів у фірмовій лінійці, який став «будинком» для нових 3,0-літрового шестициліндрового двигуна Mercedes-Benz. В даному конкретному випадку потужність тут складають 362 кінські сили. Але це ще не все! Рядний шестициліндровий мотор використовує 48-вольтів систему і невеликий електродвигун (на 21 кінську силу) для додавання крутного моменту і харчування численної електроніки.

Завдяки 48-вольтової електроніці двигун позбувся допоміжних ременів спереду (водяний насос і компресор кондиціонера тут електричні), ставши компактніше. Система може навіть отримувати енергію від стискання підвіски.

P.S. Розгін до 100 км/год за 5.5 секунд. Такий результат задовольнить багатьох.

Рульове колесо, яке регулюється в гігантському діапазоні – від 4’9″ до 7’3″

Топ-12 функцій на новому Mercedes-Benz GLE, які ви не знайдете в інших преміум-«однокласниках»

І це працює! В значній мірі. Якщо вам хочеться «тонко» підігнати комфортне положення за кермом, тут ви точно досягнете. Повний дзен…

Він працює ароматизатором

Топ-12 функцій на новому Mercedes-Benz GLE, які ви не знайдете в інших преміум-«однокласниках»

Ще одна фірмова фішка, яка хоч і зустрічається в автомобілях інших виробників, але саме Мерседес доводить її практично до досконалості. Ми маємо на увазі ароматизацію салону. Підбірка ароматів під настрій, приємний, не нудотний букет запахів доповнить атмосферу і дозволить вам розслабитися або, навпаки, підбадьоритися при необхідності.

Топ-12 функцій на новому Mercedes-Benz GLE, які ви не знайдете в інших преміум-«однокласниках»

І навіть тут є безліч налаштувань, в тому числі можна відрегулювати інтенсивність ароматизації повітря всередині або відключити систему, якщо у вас немає настрою нюхати лісову свіжість або морський бриз.

Білі рукавички і зелений жилет безпеки для заміни шини

Топ-12 функцій на новому Mercedes-Benz GLE, які ви не знайдете в інших преміум-«однокласниках»

Через кілька років продавці старих GLE 450 будуть хвалитися, що у їхніх автомобілів все ще є білі рукавички і світловідбиваючий жилет безпеки…

Ви говорите з ним, а він слухає

У Mercedes є своя версія Siri або Alexa, і вона працює. Коли вам захочеться вимкнути величезний HD-дисплей і ви не відразу зрозумієте, як це зробити за допомогою кнопок на консолі, просто скажіть машині: «Ей, Мерседес, вимкни дисплей!». І він його погасить. Приємно.

Обігрів всього на світі

Топ-12 функцій на новому Mercedes-Benz GLE, які ви не знайдете в інших преміум-«однокласниках»

Якщо ви думаєте, що обігрів в колишньому ML встановлений тільки в сидіннях, то ви помиляєтеся. Нитки розжарювання прокладені крім керма, також в підлокітнику і в бічній карті двері. Взимку не замерзнете!

Зарядка для спини

Топ-12 функцій на новому Mercedes-Benz GLE, які ви не знайдете в інших преміум-«однокласниках»

Також, якщо в далекій дорозі ви втомитеся, завжди можна включити функцію масажу, вірніше відпочинку. Неспішне рух подушок сидіння під вами дає вам розслаблення. Функція «Seat kinetic» повільно змінює форму сидіння, поки ви їдете, так що ви не перебуваєте занадто довго в одній позі. М’язи встигають розслабитися. Чи, навпаки, ви можете кинути виклик сидінь, почавши тренування. У цьому випадку сидіння почне притискатися, скажімо, до вашого правого плеча, а ви повинні чинити опір його руху. Це твій мобільний тренер, Ганс.

Не тільки амбиентное освітлення створює особливий шарм

Топ-12 функцій на новому Mercedes-Benz GLE, які ви не знайдете в інших преміум-«однокласниках»

Так, клуб GLE пахне свіжістю і виглядає приголомшливо красиво. Світломузика вам буде забезпечена.

Він знає обмеження в швидкості і регулює її відповідно

При переході між зонами обмеження швидкості GLE сповільнюється автоматом, щоб не перевищувати ліміт. Звичайно, ви можете прискоритися і перевищити швидкість, але штраф, який прийшов вам на пошту, буде виключно вашим. Кросовер вас попередив.

В цілому зручна функція, яка може врятувати вас від радарів.

Він має безліч портів USB (USB-C, так чи інакше)

Порти USB-C – це майбутнє. Однозначно! Їх тут багато. Дуже багато! Але що робити, якщо у вас немає потрібного кабелю під рукою? Проблем у цьому немає. Можна обійти проводу бездротовою зарядкою в лотку центрального тунелю і Bluetooth для підключення до інформаційно-розважальної системи.

Розкішні автомобілі повинні бути попереду за технологіями, але це не завжди так. Однак GLE 450 безумовно вдалося зробити неможливе. Дивлячись на цей кросовер, ми заглядаємо в майбутнє. Будь він повністю електричним, його можна було б назвати моделлю 2025 року. Але поки зупинимося на 2020 році.