Посилення покарання за їзду без прав: вже скоро

262

Без прав не поїздиш: МВС пропонує посилити покарання

Міністерство внутрішніх справ на порталі правових актів розмістило паспорт законопроекту про посилення покарання за керування автомобілем без прав. Ця тема, яка в паспорті проекту отримала найменування «Про внесення змін у Кодекс Російської Федерації про адміністративні правопорушення в частині посилення відповідальності за керування транспортним засобом водієм, що не мають права керування транспортним засобом», насправді надзвичайно важлива і напрошувалася дуже давно. І зараз ви зрозумієте, чому.

Посилання на проект закону: regulation.gov.ru

Винесена з сьогоднішнього дня по 13 листопада 2018 року на громадське обговорення проблема носить насправді життєво важливий характер. Ось як описуються фактори, що вплинули на висування ініціативи щодо посилення покарання за керування автомобілем без прав:

«За даними Державтоінспекції, лише за 2016-2017 роки та перше півріччя 2018 року правопорушення, передбачені частиною 1 статті 12.7 КоАП РФ (керування транспортним засобом водієм, що не мають права керування транспортним засобом), неодноразово (два і більше разів) здійснили 82,5 тис. осіб».

Дивіться також: Ось чому за відсутність знака «Шипи» цієї зими ГИБДД збере більше штрафів

«Із зазначеного числа водіїв, за даними тієї ж статистики, – 7,5 тис. затримувалися співробітниками Державтоінспекції 5 і більше разів». (Вдумайтеся в цю цифру!)

Крім цього, за вказаний період сталося понад 26 тис. дорожньо-транспортних пригод з вини водіїв, які не мають права керування транспортним засобом, в яких загинули 4 тис. і було поранено 34 тис. учасників дорожнього руху.

Таким чином, після прочитаного приходимо до висновку про те, що в Росії склалася ситуація на дорогах, коли встановлений законом штраф за їзду без прав насправді мало кого зупиняє, можна навіть сказати, що не перешкоджає беззаконню на дорозі взагалі. А адже санкція немаленька: частиною 1 статті 12.7 КоАП РФ (Керування транспортним засобом водієм, що не мають права керування транспортним засобом) встановлено адміністративний штраф у розмірі від 5 до 15 тис. рублів за управління транспортним засобом водієм, який не має прав.

Захотів один з цієї «армії» лихачів проїхатися до найближчого магазину або по інших справах – бере і сідає за кермо. Всі!

Можливо, у нього навіть ніколи і не було водійського посвідчення, може бути, він ніколи не ходив в автошколу і зовсім не знає Правил дорожнього руху. І при цьому виїжджає, як ні в чому не бувало, на дороги загального користування. Ось вже точно є над чим замислитися.

Посилення покарання за їзду без прав: вже скоро

Нагадаємо, що водії, позбавлені права керування ТЗ, несуть ще більш високу відповідальність: 30 тис. рублів або адміністративний арешт на строк до 15 діб і навіть обов’язкові роботи на строк від ста до двохсот годин.

«При цьому вищевказані відомості про правозастосовчій практиці по вказаній статті свідчать про те, що встановлені в ній межі санкції не дозволяють достатньою мірою досягати цілей адміністративного покарання і враховувати підвищену суспільну небезпеку повторного порушення Правил дорожнього руху Російської Федерації з боку осіб, які не мають права керування транспортними засобами, у тому числі осіб, щодо яких дія такого права припинено у зв’язку з медичними протипоказаннями до здійснення відповідної діяльності», – йдеться в паспорті законопроекту.

Дивіться також: Нарешті-то влади зрозуміли, що не можна ставити камери ГИБДД де попало

Також зазначається, що подібним наплювацьким ставленням до закону грішать багаті автовласники. Їм ці 15-30 тис. рублів заплатити не проблема, вони можуть їздити скільки завгодно довго. Ну, а скільки запропонує законодавець в ході розгляду, побачимо в майбутньому. Поки міра відповідальності не визначена.