Країни-лідери з незвичайним показниками, явищам, подіям

257

У цей список потрапили тільки видатні держави (не завжди позитивно)

Ці країни займають перші місця за незвичайним речам — наприклад, найвищою щорічної продуктивності арбузов в 70 млн. тонн, що демонструє Китай. Ще один цікавий факт – найбільша кількість пива виробляється в Чехії, а не в Німеччині, а самий старий книжковий магазин Chiado’s Bertrand знаходиться в Португалії.

Дивіться також: 10 країн з найгіршими водіями у світі

Майже кожна людина назве найбільше озеро або найвища будівля у світі. Але якщо запитати, в якій країні найбільше вивергаються озер або де зберігається найбільша кам’яна книга, більшість з нас навряд чи відповість.

Зазвичай кращих визначають на підставі конкурентної боротьби, але учасники цього рейтингу — володарі першості за показниками і явищ, які важко знайти де-небудь ще. Це лідери з дійсно дивним, нестандартних речей.

Топ країн-лідерів

Аргентина

Країни-лідери з незвичайним показниками, явищам, подіям
Найбільший постачальник футболістів. Вихідці з цієї країни Ліонель Мессі і Дієго Марадона визнані кращими гравцями всіх часів і народів. Всього прапори клубів по всьому світу захищає 2204 футболіста з Аргентини.

Також на території країни розташований самий південний місто на планеті — він називається Ушуайї, знаходиться в широкій бухті на південному узбережжі Ісла-Гранде-де-Тьєрра-дель-Фуего, обмеженій на півночі гірським хребтом, і на півдні — протокою Бігл.

Бразилія

Збірна країни — 5-разовий чемпіон світу по футболу (1958, 1962, 1970, 1994, 2002 рік) і дворазовий призер (1950, 1998 рік). Також це найкрупніший на планеті виробник кави, де щороку збирається 2 249 010 метричних тонн зерен запашного напою. На частку країни припадає близько третини кави виробляється в світі. «Кавове» першість Бразилія утримує вже 150 років.

Азербайджан

Лідирує за кількістю грязьових вулканів — тут вони займають найбільшу площу. Ці природні утворення створені завдяки змішанню грунту, газів і води. Повноцінними вулканами їх вважати не можна, так як при їх виверженні не утворюється лава.

Великобританія

Країни-лідери з незвичайним показниками, явищам, подіям
У країни найстаріший глава держави – королева у віці 92 років. Тут найзавантаженіша система аеропортів — Лондон щорічно приймає 146 685 710 пасажирів через Хітроу, Гатвік, Станстед, Лутон, Сіті та Southend. У Лондоні знаходиться сама жвава залізнична станція — Clapham Junction. Потяги прибувають з частотою 13 секунд в години пік. З 118 хімічних елементів періодичної таблиці 23 відкриті вченими з Великобританії.

Камбоджа

Найдовший алфавіт в світі. Кхмерська алфавіт складається з 33 приголосних, 23 голосних (які видають 47 звуків) і 12 незалежних голосних.

Камерун

Країни-лідери з незвичайним показниками, явищам, подіям
В африканській країні розташовані два з трьох відомих вивергаються озер в світі: Ньос і Монун. Извергающиеся озера — рідкісний тип стихійного лиха, при якому розчинений вуглекислий газ раптово піднімається з глибин, утворюючи газову хмару, здатну вбити диких тварин, домашню худобу і людей. У 1986 році виверження озера Ніос забрало життя 1746 осіб.

Канада

Країна — абсолютний лідер за кількістю озер. Згідно з підрахунками, на території Канади не менше 2 млн цих водойм, які займають 9% території держави. Канада також може похвалитися найбільшою кількістю хокеїстів — 721 504 спортсмена. Друге місце займає США з 562 145 людьми, а на третій позиції розташувалася Чехія з 120 920 хокеїстами.

Китай

Піднебесна – найуспішніший експортер у світі. Баланс поточних операцій становить 213 800 000 000 доларів. Ця країна — також найбільший постачальник арбузов. Щорічно в КНР збирають 70 000 000 тонн.

Чехія

Країни-лідери з незвичайним показниками, явищам, подіям
Тут найвище споживання пива на душу населення – 148,6 літрів в рік. Споживання чистого алкоголю вимірюється в еквівалентних літрах етанолу і становить 14,1 літра в рік, що також є рекордним показником. Хоча пінний напій асоціюється у більшості обивателів з Німеччиною завдяки Октоберфесту, перше місце по споживанню пива на душу населення займає саме Чехія.

Демократична Республіка Конго

Найбідніша країна на землі, де 95,15% населення живуть менш ніж на 2 долари США на добу.

Джибуті

Найбільшу кількість жінок на душу населення. Співвідношення тут становить 0,84 чоловіка на жінку.

Естонія

Найменшу кількість смертей вагітних жінок. За останні 5 років зафіксовано лише один випадок, пов’язаний з виношуванням дитини.

Фінляндія

Зафіксовано найбільшу споживання кави на душу населення – 11,4 кг в рік. Фіни споживають і найбільше молока – 361,19 літра в рік на людину.

Франція

Країни-лідери з незвичайним показниками, явищам, подіям
Країна приймає найбільшу кількість туристів. У 2018 році загальна кількість гостей становило 86,9 млн осіб. У першу п’ятірку по відвідуваності також увійшли: Іспанія, Америка, Китай та Італія. Франція також утримує пальму першості по експорту парфумерії — загальна вартість проданої в інші країни продукції в 2018 році перевищила 3,2 млрд. доларів США.

Ісландія

У країні найвищий рівень гендерної рівності в економіці, згідно Глобального звіту. Острівна держава також лідирує за кількістю користувачів Інтернетом — з 333 349 жителів Ісландії у Всесвітню Павутину виходять 96,6%.

Індія

Найбільша кількість користувачів Facebook – 294 млн. Цей показник зафіксований у цій країні в 2017 році. Роком раніше фанатів соціальної мережі було 194 млн. В Індії знаходиться найбільший річковий острів, який називається Маджули. Він розкинувся на річці Брахмапутра в штаті, площа його — 219 км2.

Ірландія

Найбільша кількість перемог на Євробаченні – 7 разів між 1956 і 2012 роком.

Японія

Середня тривалість життя в Японії – 84,6 року, згідно зі статистикою 2012 року. Тут знаходиться величезна кількість тризіркових ресторанів із зіркою Мішлен – 32.

Північна Корея

Країни-лідери з незвичайним показниками, явищам, подіям
Країною керує самий молодий лідер Кім Чен Ин, якому 32 роки. Також у КНР найнижчий державний борг у відсотковому відношенні до ВВП – 0,4%. У Північній Кореї найбільш висока чисельність військовослужбовців на душу населення — 47,8 солдатів і офіцерів на 1000 цивільних осіб.

Південна Корея

У країні найвища середня швидкість інтернет-з’єднання, яка становить 25,3 Мбіт/с. Жителі користуються цією перевагою, перебуваючи в русі — 84,1% користувачів отримують доступ до Всесвітньої Мережі через мобільні телефони. Це найвищий відсоток у світі. Жителям Південної Кореї часто показують кіно у кінотеатрах — на одну людину припадає 4,12 фільму.

Лаос

Найбільш розбомблена країна в світі. Між 1964 і 1973 роками військово-повітряні сили США скинули на Лаос 2 млн тонн бомб. У той час як на країни Європи та Азії впало 2,1 млн тонн авіаційних снарядів за всю Другу світову війну. Близько 50 лаосцев загинули або отримали каліцтва з-за 80 млн бомб розірвалися, розкиданих по всій країні.

Лесото

Найменший обсяг викидів вуглекислого газу – 18 000 метричних тонн в рік.

Люксембург

Найбільше споживання вина на душу населення – 8,16 л в рік. Люксембург — невелика країна, що межує з Францією, Німеччиною та Бельгією, де виробництво вина зосереджено на території вздовж річки Мозель. Тут випускається ігристий сорт Crémant de Luxembourg.

Малайзія

Країни-лідери з незвичайним показниками, явищам, подіям
Найвищі будівлі-близнюки (452 метри) знаходяться в центрі столиці — міста Куала-Лумпур. Будівництво веж закінчено в 1996 році, і в період з 1998 по 2004 рік вони були найвищими в світі, поки не побудували Тайбей 101 на Тайвані.

Країною керує найстаріший лідер — Махатхиру Мохамаду 93 роки. Спочатку він займав пост прем’єр-міністра країни з 1981 по 2003 рік. Потім його обрали президентом, і він вже переобирався на новий термін.

Мавританія

У цій країні на північно-заході Африки найбільше рабів – 4%. У 1981 році тут офіційно скасували рабство, але за фактом воно нікуди не зникло.

Мексика

Найбільший виробник авокадо – 1 264 141 тонн. Попит на фрукт росте у зв’язку з активною вирубкою лісів. Щорічно знищується 20 000 гектарів зелених насаджень у лісі Мічоакан для розширення сільгоспугідь. Мексика виробляє близько 40% всіх авокадо в світі.

Мексика також є найбільшим експортером телевізорів з плоским екраном. При цьому майже всі деталі поставляються з Азії. Панелі збираються в Мексиці, тому що їх можна експортувати в США без мита у відповідності з Північноамериканською угодою про вільну торгівлю.

Монако

Найбільш густонаселене держава — на 1 км2 тут проживає 47 850 осіб. Тут також найвищий середній вік населення, який становить 51 рік.

Монголія

Країни-лідери з незвичайним показниками, явищам, подіям
Найменш густонаселене держава, де на 1 км2 припадає 1,92 людини. Більша частина земель Монголії непридатна для вирощування сільськогосподарських культур, 45% населення проживають у столиці країни Улан-Баторі.

М’янма

Тут в пагоді (буддійський храм) Кутходо в Мандалаї зберігається найбільша на планеті книга — цей незвичайний екземпляр висічений з каменю і складається з 730 табличок, які покриті текстом з обох сторін. Це повний релігійний канон тхеравадского буддизму, який створений в 1857 році.

Нідерланди

У країні проживають найвищі люди. Зріст чоловіків у середньому становить 1,83 метра, жінок, – 1,66 метра.

Пакистан

Світовий лідер з перинатальної смертності. Щорічно тут помирає 433 800 новонароджених.

Папуа-Нова Гвінея

При згадці канабісу на розум приходить Голландія, де цей легке наркотичне речовина дозволено. Але справжній лідер з поширення і вживання — Папуа-Нова Гвінея — до 30% населення використовують офіційно заборонений в країні речовина.

Тут говорять на 832 мовами. Статус офіційного мають 4: англійська, ток-пісін, хірі-моту та мову жестів. Найбільш поширені ток-пісін, англійська мова, при цьому на них розмовляють тільки 1-2% жителів.

Португалія

Країна, перша скасувала довічне ув’язнення в 1884 році. Максимальний термін покарання для злочинців у Португалії складає 25 років з можливістю умовно-дострокового звільнення. Тут знаходиться найстаріший книжковий магазин — Chiado’s Bertrand, який був відкритий в 1732 році.

Катар

Країни-лідери з незвичайним показниками, явищам, подіям
Найнижчий рівень смертності – 1,53 покійного на 1000 осіб.

Росія

Країни-лідери з незвичайним показниками, явищам, подіям
Тут знаходиться 9 часових поясів. Країна має найбільшої танкової армії, яка налічує 20 550 одиниць броньованої техніки. Росія — єдина у світі держава, яка ніколи не змогли повністю завоювати, незважаючи на безліч навал. В числі значущих заслуг жителів Росії — відкриття космічної ери для людства. Росія (тоді СРСР) запустила перший штучний супутник Землі, планетохід, вивела людину на орбіту.

Сан-Марино

Найбільша кількість транспортних засобів на душу населення — 1263 на 1000 осіб.

Саудівська Аравія

Тут знаходиться найдорожче будівля Abraj Al Bait, вартість якого становить близько 12 млрд. доларів США. Фактично це група хмарочосів, що належать уряду Саудівської Аравії. Назва комплексу перекладається як Вежі Божого Дому, і розташований він недалеко від Великої мечеті Мекки. Зведені хмарочоси на фундаменті фортеці Аджяд — це цитадель Османської імперії, побудована в 1780 році. Її знесли в 2002 році, що викликало міжнародний протест.

Шрі-Ланка

Тут найвищий рівень самогубств – 15 суїцидів на 100 000 чоловік.

Свазіленд

Найнижча тривалість життя – 32 роки.

США

Найвищий показник за кількістю ув’язнених у світі – 760 ув’язнених на 100 000 чоловік.

Найбільший виробник сиру. У 2018 році було вироблено понад 5,878 тис. тонн.

Зібрані в нашому топ-листі держави-лідери не завжди займають верхні позиції з позитивним показникам, але від цього вони не менш цікаві.