11 страшних ситуацій на дорозі, і як з них виходити

391

11 страшних сценаріїв водіння: Що робити?

Частенько під час водіння машини ми стикаємося з різними небезпечними ситуаціями на дорозі, з якими в основному успішно справляємося. Але іноді відбуваються і інші сценарії на дорозі, при яких ми просто губимося і робимо серйозні непростимі помилки. Саме із-за таких ситуацій багато водіїв потрапляють у непередбачувані і небезпечні для них ДТП (особливо водії-новачки). В таких ситуаціях все залежить, безумовно, від самого водія і його самовладання. Якщо він прийме (приймає) правильне рішення в такій складній ситуації на дорозі, то напевно зможе уникнути існуючої небезпеки. Пропонуємо нашим читачам розібрати разом з нами різні серйозні (страшні) ситуації на дорозі, і слідувати нашим радам, які сподіваємося допоможуть вам прийняти потрібне, правильне і своєчасне рішення.

Що треба робити, коли на зустріч вам у вашій смузі рухається автомобіль..?

11 страшних ситуацій на дорозі, і як з них виходити

Уявіть таку ситуацію, коли ви несподівано помічаєте попереду себе рухається на вас, тобто прямо вам на зустріч і по вашій смузі, автомобіль. В цей момент – головне не панікувати, щоб “не наламати на дорозі ні кому не потрібних дров”.

Спочатку вам (водію) треба спробувати привернути увагу того водія, який рухається на машині вам на зустріч з вашої автополосе і показати йому будь-якими жестами або миготінням фар, що він їде не на своїй смузі. У цей самий момент ви вже заздалегідь і на всяк випадок повинні конкретно визначитися або запланувати для себе, куди вам потрібно буде піти (ухилитися) від зіткнення, щоб не зіткнутися лоб в лоб з рухомої вам назустріч машиною.

Якщо ви побачили, що водій не збирається з’їжджати з вашої смуги, обов’язково, як можна швидше повертайте кермо в бік і йдіть на своєму автомобілі від зіткнення. Ні в якому разі цього (такий) момент не можна продовжувати дивитися на зустрічний (що йде вам на зустріч) автомобіль, вам треба дивитися саме туди і в ту сторону, куди ви збираєтеся чи зібралися вже перемістити своє автотранспортний засіб.

Що треба робити, коли ви сівши в машину побачили, що у вас на задньому сидінні машини сидить злочинець..?

11 страшних ситуацій на дорозі, і як з них виходити

В цьому, досить небезпечному для кожного водія випадку, у вас одне завдання, як можна швидше вискочити з своєї машини, щоб уникнути загрози небезпеки. Цілком можливо, що ви застали злочинця на місці самого злочину, який захотів наприклад, щось поцупити з салону вашої машини або мав намір її викрасти.

В цьому і подібному випадку він скоріше всього просто зникне (втече). Якщо ж злочинець забрався до вас в машину для того, щоб її конкретно вкрасти прямо з ключами (саме грабіж, розбій), то в такій ситуації він навряд чи втече і захоче довести свій злочинний задум до кінцевого результату. Саме з цієї причини ми Порадимо вам всім водіям) носити з собою засоби індивідуального захисту, а саме, газовий балончик, газовий пістолет, електрошокер і т. п. засоби захисту.

Якщо все ж вийшло так, що ви вже рушили на машині з місця і не помітили на задньому сидінні злочинця, який дав про себе знати лише під час руху і зміг вже затиснути вам рукою рот, то як можна швидше спробуйте відігнути своєю рукою (будь-якої вільної та зручною для вас рукою) його палець назад. У цьому випадку злочинець неодмінно відпустить свою руку від заподіяної йому болю. І тоді, на цей (той) момент у вас конкретно з’явиться час, щоб різко загальмувати і тут-таки вискочити з машини.

Якщо при русі на машині вас раптово засліпило сонце..?

11 страшних ситуацій на дорозі, і як з них виходити

Якщо вас при їзді за кермом несподівано засліпило яскраве сонце, то будь ласка постарайтеся, як можна максимальней обмежити свою реакцію. А саме, не натискайте різко на педаль гальма і ні в якому разі не перебудовувати різко в інший ряд. Всі ці непотрібні дії можуть становити небезпеку як для вас, так і для інших учасників дорожнього руху.

Зробіть все можливе, щоб продовжити свій шлях і постарайтеся залишатися передбачуваним для інших водіїв (учасників руху). Наприклад, ви можете відпустити педаль газу і почати плавно знижувати швидкість, або опустити сонцезахисний козирок і одягнути сонцезахисні окуляри, ну і т. д. Пам’ятайте, що ваші різкі дії або руху можуть спровокувати аварію на дорозі.

До вашої машини дуже близько під’їхав інший автомобіль..?

11 страшних ситуацій на дорозі, і як з них виходити

Дуже часто на дорогах трапляються водії, які люблять зганяти (виганяти) з ряду тих водіїв, хто продовжує рухатися спокійно в своєму ряду і дотримується при цьому ПДР. Ми Порадимо кожному законослухняному автомобілісту (водію) не зв’язуватися з такими агресивними водіями, які, як правило люблять керувати автомобілем “на грані фолу”. Не треба “вчити” таких водіїв саме з тієї причини, що ви своїми непродуманими діями можете спровокувати аварію.

Адже водій, який рухається позаду вас і дуже близько під’їхав до вашої машині при такій ситуації (якщо ви будете реагувати на дії неадекватного водія-хулігана), просто не зможе встигнути в потрібний момент знизити швидкість свого автомобіля і ззаду обов’язково вдарить вашу машину. Так, ви безумовно будете розуміти (кожен водій буде розуміти), що у цьому ДТП ви не винні. Але вам все одно прикро, і що, вам від цього стане хіба легше?

Що треба робити, коли ви помітили, що йде попереду вас автомобіль втратив керування..?

11 страшних ситуацій на дорозі, і як з них виходити

Припустимо сталася така ситуація, несподівано попереду себе ви помічаєте, що якийсь водій втратив керування. У цьому випадку ви відразу ж повинні знизьте швидкість і дати йде попереду машині достатнього вільного місця для її зупинки, або для достатнього вирівнювання її курсу руху. В іншому випадку ви просто ризикуєте не встигнути вчасно загальмувати.

Обов’язково стежте за втратили курс автомобілем. Але максимально намагайтеся все-таки не фіксувати на ньому своєї пильної уваги, так як самі можете втратити контроль над іншими автотранспортними засобами, що рухаються по дорозі.

Що треба робити, якщо несподівано перед вами на світлофорі загорілося жовте світло..?

11 страшних ситуацій на дорозі, і як з них виходити

Якщо ви спокійно рухаєтеся (їдете) по дорозі і бачите попереду перед собою зелений сигнал світлофора, то постарайтеся все-таки не розслаблятися і будьте завжди пильні. Справа ось в чому. При під’їзді до світлофора, який має властивість того ж закону підлості, він раптово і в будь-який момент може взяти і перемикатися на жовтий сигнал.(?)

У цьому випадку за частки секунди вам необхідно буде прийняти правильне рішення, продовжити рух далі чи зупинитися.(?)

Тут для водіїв правило просте і воно єдине. Ніколи не продовжуйте рух, якщо у вас є можливість взяти і зупинитися.

Вас в дорозі застав ураган..?

11 страшних ситуацій на дорозі, і як з них виходити

Якщо при русі до вашої машини наближається ураган і ви не знаєте куди подітися (де і як сховатися), то ось що вам необхідно зробити. Для початку треба пам’ятати, ні в якому разі не можна виходити з машини. Автомобіль під час урагану для вас буде найкращим притулком. Також, ми не Порадимо вам (водіям) ховати свою машину під естакадою або мостами, де сила вітру звичайно буває на багато сильніше.

Якщо поблизу або недалеко від вас є якась будівля (капітальна будова) в яку можна зайти і сховатися, то не роздумуйте, відразу під’їздіть до нього і сховайтеся в цій будові.

Якщо ж ви все-таки знаходитесь у своїй машині і на відкритій місцевості, то постарайтеся прибрати автомобіль подалі від дерев, що стоять рекламних конструкцій, від будь-яких навісів, ну і від інших тощо конструкцій.

Якщо при русі на машині ви несподівано помітили на автодорозі оленя, лося, кабана чи будь-яке інше тварина..?

11 страшних ситуацій на дорозі, і як з них виходити

Якщо перед вашою машиною (водіїв) несподівано на дорогу вибігла тварина, то головне тут зберегти (зберігати) свій спокій. Будь ласка не панікуйте. Зазвичай так буває, що тварини перебігають дорогу просто-напросто поперек. Ваша головна задача уникнути такого зіткнення з будь-яким) тваринам. Але ні в якому разі не гальмувати різко і не смикати так само різко рульове колесо, так як ваш автомобіль може занести на дорозі. Всі дії повинні бути звичайно швидкими, але дуже плавними.

На жаль багатьом водіям для подібного навички водіння необхідний певний і чималий досвід. Тому ми Порадимо таким водіям взяти уроки водійської майстерності, де їм розкажуть, покажуть і навчать головному, як грамотно і безпечно уникати зіткнення на дорогах з тваринами.

Ви не знаєте, як проїхати далі і плутаючись в дорожніх знаках..?

11 страшних ситуацій на дорозі, і як з них виходити

Часто так трапляється, що в незнайомій вам місцевості, ви (водії) зовсім губитеся. Особливо це стосується водіїв-новачків, які починають панікувати і геть забувають, що можуть означати і означають ті або інші дорожні знаки. У цьому і конкретному випадку ваше головне завдання зібратися з собою і не нервувати.

Друге і теж головне, не порушувати ПДР і не створювати небезпечних ситуацій на дорозі. Нічого страшного в тому немає, якщо ви включите аварійку (аварійний сигнал), далі зупиніться, а потім запитайте у інших водіїв, як вам треба правильно вчинити.

Ви помітили, що автомобіль на дорозі позаду вас просто не встигає зупинитися..?

11 страшних ситуацій на дорозі, і як з них виходити

Уявіть собі ситуацію, коли знижуючи швидкість або зупиняючись ви раптом, в дзеркало заднього виду помічаєте, що позаду вас інший рухомий автомобіль не встигає вже знизити швидкість.(?) У цьому випадку ви напевно повинні розуміти, що удар в задню частину вашої машини неминучий. Тому Порадимо вчинити наступним чином. Зніміть ногу з педалі гальма і так ви зможете зменшити тяжкість спрямованого удару в задню частину вашого автомобіля, тим самим дозволите своїй машині ще котитися вперед до неминучого зіткнення.

Якщо ваш автомобіль за обставин опинився у воді..?

11 страшних ситуацій на дорозі, і як з них виходити

Уявіть собі, що ви на мить відірвали свій погляд від дороги і раптово втратили керування автомобілем, а далі вилетіли у воду (річку, озеро і т. п. водойма)? Головне не панікуйте і не чекайте моменту, поки автомобіль почне зовсім тонути.

Багато людей (водії) в таких випадках чекають, поки тиск у салоні не зрівняється з тиском об’єму води (поки салон наполовину не заллє водою) і тільки потім починають відкривати двері автомобіля, для того, щоб вибратися з машини. Це груба помилка. У такому разі ви просто втрачаєте дорогоцінний час. Воно буде втрачено.

Ваше першочергове завдання як можна быстреее і відразу, тільки ви опинилися у воді, тут же зробити швидкі й чіткі дії. І як тільки ваша машина опинилася (виявилося) в водоймі, негайно і відразу ж відкривайте двері машини, а далі выплывайте або вибирайтеся на поверхню.

Якщо вікна та двері вашого автомобіля оснащені автоматичними замками, то ви з вірогідністю зможете відкрити їх за допомогою кнопок. Якщо ж електронні замки та склопідйомники машини прийшли від проникла води в непридатність, то ви обов’язково повинні чим-небудь або важким предметом розбити одне будь-яке вікно (наприклад витягнути підголовник, або залізним замком ременя безпеки). Але краще всього на такий непередбачений випадок тримати в бардачку машини маленький металевий молоток.Він вам допоможе.