Як буде відбуватися евакуація автомобілів по-новому?

268

Відповідальність працівників служби евакуації можуть посилити, але чи допоможе це?

Евакуаторників, напевно, не любить ні один автомобіліст. Евакуйований на штрафмайданчик автомобіль – це не тільки високі матеріальні витрати (вартість евакуації для категорії B може мати градацію залежно від потужності двигуна від 3 до 7 тис. рублів без обліку 25% знижки*, плюс зберігання на штрафмайданчику для найпоширенішої категорії транспортних засобів обійдеться в 1000 рублів), але і втрачений час і витрачені нерви. Яке прийти на місце, де була залишена машина, і не побачити її там! В голові моментально намалюється сама похмура картина.

* При негайній оплаті евакуації автомобіля в Москві запроваджено 25% знижка

Знижка покладена тим водіям, які будуть готові заплатити за евакуацію до повернення автомобіля, не користуючись опцією післяплати.

Відповідальність працівників служби евакуації можуть посилити більш ніж в два рази. Але це не допоможе, і ось чому.

Як буде відбуватися евакуація автомобілів по-новому?

Непоодинокі порушення законодавства з боку працівників служби евакуації автомобілів, а також супроводжуючих їх інспекторів МАДІ (Московської адміністративної дорожньої інспекції) Одним з найбільш частих порушень є нехтування вимогами до порядку оформлення протоколу.

При евакуації автомобіля спочатку оформляють протокол, потім починають завантаження автомобіля на платформу евакуатора

«Щоб швидше евакуювати автомобіль, наприклад припаркований під знаком «Стоянка заборонена», інспектори адміністративної дорожньої інспекції, які часто приїжджають на цей захід разом з евакуатором, швидко фотографують все, що потрібно, дають команду вантажити машину, а після сідають в автомобіль і починають оформляти протокол про затримання», – зазначає основну проблему евакуації журналіст «Російської газети».

Як буде відбуватися евакуація автомобілів по-новому?

Таким чином, виникає парадокс: адміністративне покарання почало діяти (автомобіль вже, може, в дорозі на евакуаторі), а документи, що підтверджують факт порушення, ще не готові. Але що найсумніше для автовласників – евакуації можна було б уникнути:


КоАП РФ Стаття 27.13. Затримання транспортного засобу

1.1. Затримання транспортного засобу припиняється безпосередньо на місці затримання транспортного засобу в присутності особи, яка може керувати даним транспортним засобом у відповідності з Правилами дорожнього руху, якщо причина затримання транспортного засобу вирішено до початку руху транспортного засобу, призначеного для переміщення затриманого транспортного засобу на спеціалізовану стоянку
(частина 1.1, введена Федеральним законом від 08.06.2015 N 143-ФЗ)
.

Оформлення документів в відсутність водія без понятих і без відеозапису НЕЗАКОННО

Але в поспіху працівників шансів на такий результат катастрофічно мало. При цьому адекватної відповідальності працівників служби евакуації законодавством не передбачено. Точніше сказати, вона є: штраф в 20 тис. рублів за невиконання норм посадовими особами (якраз стосується незаконної евакуації автомобілів). Але, як це нерідко буває, суворість російських законів нівелюється необов’язковістю їх виконання.

Дивіться також: З 1 вересня 2016 року пом’якшується відповідальність при затриманні автомобіля

Більш того, навіть якщо автовласник доведе свою невинність, повернути свої гроші і притягнути до відповідальності посадових осіб виходить дуже рідко.

У зв’язку з цим до Держдуми внесли законопроект, який доповнює Кодекс про адміністративні правопорушення новою статтею 19.38.

По запропонованій статті передбачається відповідальність за порушення посадовою особою встановленого порядку затримання транспорту, в тому числі при відсутності копії протоколу – штраф від 30 до 50 тисяч рублів.

Для працівників, які безпосередньо здійснюють евакуацію, діяльність з порушеннями буде обкладатися штрафом від 5 до 50 тисяч.

Навіть рішення на користь власника не тягне жодних правових наслідків для осіб, які здійснили незаконне затримання

«На практиці автомобілі затримують без складення протоколу, – пояснює співавтор законопроекту – голова Комітету Держдуми з праці, соціальної політики і справ ветеранів Ярослав Нілов (фракція ЛДПР) на сторінках видання «РГ». – На місці затримання уповноважені на складання протоколу посадові особи усно дають дозвіл на затримання, а протокол складають заднім числом. Також протоколи відсутність водія найчастіше оформляють без понятих і без відеозапису. Подібні дії прямо порушують права водіїв, щодо яких здійснюється затримання».

Таким чином, законодавці розраховують упорядкувати заходи відповідальності за неналежну поведінку евакуаторників і захистити права громадян, які хоч і порушили Правила дорожнього руху, але це зовсім не означає, що не повинні порушуватися їх встановлені законом права.

Евакуація не повинна бути бізнесом по викачуванню грошей з населення.

Думка експерта:


Перший заступник голови комітету Держдуми з держбудівництва та законодавства В’ячеслав Лисаков вважає:

«Проблема не в законодавстві в частині арешту і затримання транспортних засобів, а в недостатньому правозастосуванні. Безглуздо вносити нескінченні поправки – посилення на посилення, посилення на жорсткість, якщо існуючий закон не виконується. Будь-які ініціативи – просто популізм».
Джерело: Tass.ru

Друга ініціатива.

Якщо документи на право володіння та керування автомобілем залишилися в машині і евакуатор не почав рух, машина буде повернена власнику

Як буде відбуватися евакуація автомобілів по-новому?

Наприклад, залишений в салоні автомобіля поліс ОСАЦВ або інший документ (водійські права, СТС), що визначає право володіння ТЗ, може стати приводом для відмови припинити евакуацію. Мовляв, документів-то у вас, громадянин водій, ні!

Дивіться також: В Росії може посилитися покарання за випуск на лінію несправного транспортного засобу

Депутати пропонують у статті 27.13.1.1 Кодексу про адміністративні правопорушення прописати, що заява особи про наявність документів у машині також дає підставу, щоб повернути машину до того, як її повезуть на штрафмайданчик. За умови, що автовласник, після того, як відкриє машину, пред’явить необхідні документи посадовій особі.

Якщо машину не евакуювали, штраф за порушення правил паркування автовласникові все одно випишуть

Втім, як буде пред’являти документи, замкнені в салоні автомобіля, зануреного на платформу евакуатора, власник транспортного засобу, теж не ясно. Машину повинні будуть зняти з евакуатора? Електронні права і поліс ОСАЦВ повинні вирішити цю дилему.

Підсумок

Таким чином, можна припустити, що якщо евакуація ТЗ і запрацює по-новому, введуть підвищену адміністративну відповідальність для працівників і водії зможуть пред’являти забуті в машині документи, то нічого з цього не буде нормально працювати до тих пір, поки правити бал буде не закон, а сваволя, хамство і лінь.