Можна перескакувати через передачі при перемиканні на «механіці»?

330

5-3-1: пропуск передач на МКПП – це нормально

Хто на «механіці» не їздив, той автомобілістом цим не став. Я свято в це вірю і знаю, що будь-автогонщик або просто досвідчений автовласник дотримується тієї ж думки. Складно уявити, що, не зрозумівши, не відчувши власноруч роботу такої найважливішої складової автомобіля як механічна КПП, можна стверджувати, що людина повною мірою усвідомлює фізику поведінки машини. *

*Маються на увазі не пусті поїздки по дорозі на роботу або в магазин, а саме тренування з контраварійного водіння. В рівних умовах автомобіль краще «зрозуміє» водій, який керував ним саме на МКПП, тому що йому доведеться докласти більше зусиль для усвідомлення дій при виконанні фігур пілотажу. Учень з машиною на АКПП з такими проблемами стикатися не буде, все за нього зробить «робот», що знизить ефективність навчання і розуміння основ управління. Нюанси для такої людини будуть закриті.

Можна перескакувати через передачі при перемиканні на «механіці»?

Так от, чи то в зв’язку з великим поширенням автомобілів з автоматичними КПП, або з-за появи більшої кількості молодих автомобілістів, які не цікавляться пристроєм і фізикою поведінки своїх машин, але на форумах, частенько можна зустріти один кумедний питання: чи можна перемикатися, перескакуючи через передачі?

Дивіться також: Забудьте про выжиме зчеплення при їзді на механіці накатом

Тобто, люди цікавляться, чи нічого не відвалиться від машини (не вибухне двигун і не розсиплеться трансмісія), якщо вони будуть скидати швидкості на своїй «механіці» за принципом 6-4-2-1 або навпаки, переходити з першої на третю, наприклад, при розгоні.

Відповімо відразу, нічого з елементами вашого автомобіля не станеться, але тільки при декількох важливих умов:

1. Знижувати передачі через одну безумовно можна, однак перед таким тренінгом потрібно обов’язково переконається, до якої швидкості можна крутити двигун на тій чи іншій передачі, поки стрілка тахометра не упреться в червону зону або обмежувач оборотів і постаратися це запам’ятати.

Обчислити швидкість можна як практичним шляхом, розкрутивши двигун до кінця жовтої зони обертів і заміривши швидкості на перших трьох передачах (але цього робити не Порадимо, оскільки загрожує штрафом, багато сучасні автомобілі на третій швидкості видають 120-130 км/год, не на кожному швидкісному платне шосе стоять такі обмеження) або віднімати на тематичних форумах з вашої моделі автомобіля. Люди підкажуть.

Але! При цьому категорично не МОЖНА перестрибувати на другу передачу, якщо ви, припустимо, рухаєтеся на швидкості 80-100 км/ч. Нічого крім звуку скрежещущих шестернею і передсмертного стогону синхронізаторів ви не почуєте. Це прямий шлях до вбивства як трансмісії, так і інших елементів автомобіля. А ще в такому разі з-за інтенсивного і різкого гальмування двигуном ваш автомобіль може легко занести.

Можна перескакувати через передачі при перемиканні на «механіці»?

Однак, цілком природно при гальмуванні перейти з п’ятої на третю передачу з тих же 80 км/год, М’яко відпускаєте зчеплення після перемикання на третю швидкість і готово! Можна хоч з п’ятої на другу перейти, якщо автомобіль рухається в діапазоні швидкостей відповідному цій передачі. Зазвичай використовується після гальмування до 30-40 км/год без переходу через «нейтраль».

Як бачите можна навіть перескакувати через кілька передач, якщо знати на якій швидкості можна «увіткнути» потрібну.

2. Переходити на підвищену, через передачу також можна, алгоритм дій збігається з раніше описаним, тільки в іншому порядку. Якщо ви знаєте швидкість на якій можна їхати на 4-й або 5-й передачах, значить зрозумієте, як можна перемкнутися – послідовно або перескочивши через швидкість.

Можна перескакувати через передачі при перемиканні на «механіці»?

Навіщо так робити? Ну, ситуації на дорозі бувають різні. Наприклад, ви обганяєте вантажівка. Летите 100-110 км/год на третій передачі. Перебудувалися в свій ряд і вам більше не потрібен такий інтенсивний розгін. Що робити? Обов’язково переключити по черзі дві швидкості? Ні, досить клацнути на п’яту і готово.

Так що відповідь на поставлене вище питання однозначна – можна! Але знайте міру…