Які речі миттєво скажуть вам, що не варто купувати машину

332

Ось як можна швидко визначити, який уживаний автомобіль перед вами.

За даними агентства «Автостат», в 2018 році обсяг ринку старих автомобілів склав 4 млн одиниць, що на 5% більше, ніж у 2017 році. Вторинний ринок автомобілів, нагадаємо, переживає бум з моменту ослаблення російської валюти і точно збігається з початком економічної кризи в країні.

Які речі миттєво скажуть вам, що не варто купувати машину

Саме тоді після обвалення продажів нових автомобілів і почав рости попит на вторинне житло. В тому числі в кредит. Але як у наш непростий час, коли багато хто з нас не можуть дозволити собі купити новий автомобіль, вибрати правильну машину? Як не нарватися на убитий автомобіль, що має приховані проблеми? Як можна при огляді машини швидко визначити ознаки, явно говорять, що з автомобілем зв’язуватися не можна? Існує безліч порад на цей рахунок. Ми вибрали найкращі, вивчивши інтернет-форуми, коментарі автовласників в Мережі, а також опитавши автомеханіків.

Які речі миттєво скажуть вам, що не варто купувати машину

Отже, приступивши до огляду вживаного автомобіля, ось у яких випадках ви повинні відмовитися від його покупки:

 • Є докази того, що машина складається з двох половин, зварених разом.
 • Є докази того, що машина потрапила в серйозну аварію.
 • Масло на щупі густе, а його червонувато-іржавий відтінок кольору вказує на забруднення масла водою. Також в олії можуть бути бульбашки. При великій кількості попадання води в масло на масляному щупі може бути видний білий наліт. Масло при цьому може мати сірувато-білий колір.
 • Шини знаходяться в дуже поганому стані, що вказує на погане ставлення до обслуговування автомобіля.
 • Власник вас лякає, а ваша інтуїція підказує не зв’язуватися з машиною.
 • Власник, здається, намагається перервати вашу перевірку і дає дивні відповіді або дурні відповіді на розумні питання.
 • Ви відчуваєте себе ніяково, укладаючи угоду. Довіряйте своїй інтуїції.
 • Ви не хотіли б, щоб вас бачили за кермом цієї машини ваші друзі.
 • Номерні знаки не відповідають документам.
 • Ідентифікаційні номери двигуна були відшліфовані або змінені.
 • Ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN), вигравіруваний на вітровому склі, відрізняється від ідентифікаційного номера VIN на шасі, що вказує на можливе викрадення транспортного засобу.
 • При запуску виходить дим з вихлопної труби і двигун звучить жахливо.
 • Перевірка даних показує, що автомобіль списаний з-за страховки або були проведено ремонт після ДТП.
 • Автомобіль не має документів, тобто, можливо, вкрадений.
 • Ключа для автомобіля немає, а дроти від замка запалювання вказують на можливий викрадення автомобіля.

Які речі миттєво скажуть вам, що не варто купувати машину

Як ми вже сказали, існує маса способів перевірити будь старий автомобіль, для того щоб убезпечити себе від придбання вбитої або проблемної машини. Звичайно, кращим рішенням перед покупкою буде відігнати автомобіль в технічний центр і провести його повну діагностику, де фахівці розкажуть про технічний стан машини. Але, на жаль, все це ви будете робити за свій рахунок. Тим більше що вартість діагностики може обійтися вам в пристойну суму. Природно, при пошуку автомобіля на ринку б/у авто не кожен зможе собі дозволити перевіряти подібним чином кожен обраний автомобіль.

Дивіться також: Які витрати чекають покупця розкішного уживаного автомобіля

Логічно, що, перед тим як їхати в сервіс, ви повинні відразу ж при першому огляді машини визначити, чи варто далі більш докладно розглядати вибраний автомобіль. Для цього шукайте ознаки, які, як дзвіночки, підкажуть вам, що за автомобіль перед вами.

Які речі миттєво скажуть вам, що не варто купувати машину

– Внутрішній або зовнішній знос передніх шин. Погане вирівнювання або відсутність вирівнювання коліс після лобового зіткнення. Автомобіль буде тягнути в бік при русі.

– Запах сигарет усередині машини – це дуже погано для людей з алергією. Нікотин потрапляє в місця, які ви ніколи не зможете прибрати.

– Вода або сліди іржі всередині багажника. Можливо, машина побувала в серйозній аварії (удар в задню частину). Авто, ймовірно, не отримало належного якісного ремонту. При цьому іржа проникає в підрамник і зжирає автомобіль зсередини, як терміти з’їдають дерево. Таким чином корозія швидко пошириться по всьому кузову.

– Панелі кузова стоять нерівно. Зазори між деталями кузова різні. Автомобіль після ДТП. Ремонт зроблений неякісно.

– Блок управління на двері водія працює неправильно або не працює (проблеми з проводкою – і удачі в їх виправленні!).

– Нерівно працюючий /галасливий двигун (ризик дорогого ремонту).

– Передачі перемикаються з працею / коробка смикається / ручка КПП при натисканні на педаль газу вилітає на нейтралку / удари при перемиканні АКПП (несправність коробки передач. Ремонт може бути дорогим).

– На приборку при заведеному двигуні горить індикація подушок безпеки. Можливо, автомобіль побував в ДТП, в результаті чого спрацювали подушки безпеки. У результаті їх не змінювали. Але не варто вірити індикації аэрбеков. Сьогодні є спеціальні обхідні модулі, що дозволяють в машині без подушок безпеки прибрати палаючу індикацію. Щоб перевірити, чи є насправді в машині подушки безпеки, необхідна електронна діагностика через електронний роз’єм OBD.

Дивіться також: Термін придатності подушок безпеки в автомобілі: Виявляється він є

– Пошкоджена приладова панель, розірваний салон або зламана комбінація приладів, центральній консолі (якщо купите такий автомобіль, готуйте купу грошей для відновлення).

– Якщо на приладовій панелі зламаний одометр, біжіть від цієї машини.

– Ні звіту про сервісному обслуговуванні.

Які речі миттєво скажуть вам, що не варто купувати машину

І це, на жаль, ще не всі. Але вже достатньо, щоб навіть хоч при одному з виявлених ознак, про які ми написали вище, кинутися стрімголов від обраної вами б/у машини. Ось ще на що варто звернути увагу при виборі машини на вторинному ринку:

1. Якщо є які-небудь явні невідповідності в історії автомобіля:

 • Якщо є який-небудь натяк на те, що зареєстрований пробіг автомобіля був сфальсифікований (це тепер простіше перевірити, ніж коли-небудь, оскільки це можна зробити через порт OBD з ноутбуком/смартфоном і відповідним програмним забезпеченням. Також це можуть зробити дилери)
 • Будь-які докази того, що історія обслуговування є помилковою (несправжня сервісна книжка, підозрілі замовлення-наряди і чеки тощо)

Які речі миттєво скажуть вам, що не варто купувати машину

2. Ніколи не зв’язуйтеся з перекупниками, які продають свій автомобіль. Укладайте угоду тільки з власником транспортного засобу.

3. Якщо ви виявите які-небудь серйозні несправності або дефекти, які не заявлені продавцем, забудьте про автомобілі.

4. Якщо є підозри, що продавець нещирим, біжіть від обраного автомобіля.

Які речі миттєво скажуть вам, що не варто купувати машину

Природно, тут ви бачите скорочений список речей, які можуть миттєво сказати вам, що не варто зв’язуватися з машиною. Ми могли б продовжувати його вічно!

Але потрібно знати міру. Тим не менш багато порад ніколи не буває, коли справа стосується придбання уживаного автомобіля з рук. Береженого бог береже. Адже покупка поганого автомобіля може перетворитися на справжній кошмар. Особливо якщо ви купуєте б/у автомобіль в кредит.