Автовласники все частіше паркуються на газонах, Держдума шукає нові шляхи покарання

248

Штрафи за паркування на газонах залишаються, як і юридичні питання за ним

Регіони почнуть штрафувати водіїв за паркування на газонах. Законопроект рекомендований до прийняття комітетом Держдуми з державного будівництва та законодавства в першому читанні.

Звичайно, зміни автомобілісти не відчують – як можна було паркуватися і навіть заїжджати на газони, так і надалі буде не можна – за це штраф. Але от для застосовують грошові санкції влади з юридичної точки зору такого роду законопроект дозволить розмежувати сфери своєї діяльності.

Пропоновані поправки вносяться в статтю 12.19 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення (КоАП РФ) «Порушення правил зупинки або стоянки транспортних засобів».

«В даний час в містах неухильно зростає кількість автотранспорту, що породжує його тимчасове розміщення (стоянку) на ділянках із зеленими насадженнями, газонах, квітниках, дитячих і спортивних майданчиках та інших об’єктах благоустрою. Такі дії набули масового характеру, створюють незручності для проживання громадян, призводять до псування транспортними засобами зелених насаджень та об’єктів благоустрою», – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Автовласники все частіше паркуються на газонах, Держдума шукає нові шляхи покарання

Боролися з цим порушенням шляхом встановлення в законодавстві суб’єктів РФ адміністративної відповідальності за паркування транспортних засобів на не призначених для стоянки місцях (газонах, дитячих і спортивних майданчиках), проте склалася судова практика про визнання таких нормативних положень, які суперечать федеральному законодавству.

Таким чином, законопроект уточнює, що накладення штрафів застосовується тільки при порушенні правил, описаних саме у федеральних Правилах дорожнього руху. Тобто обласні суди, розібравшись у суті справи, пояснили, що регіони не мають права встановлювати свої штрафи за даний вид правопорушень, оскільки на даний момент у федеральному Кпап штрафу за стоянку на газоні немає.

«Суди посилаються на те, що розміщення машини на газонах є невиконанням федеральних законів «Про охорону навколишнього середовища», «Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення» та норм Держбуду Росії 2003 року.

Дублювати ці вимоги на регіональному рівні (і вводити штрафи за невиконання) регіони самостійно не мають права, це розцінюється як перевищення повноважень», – наголошується в матеріалі газети «Комерсант».

Кілька разів справи про парковку на газоні доходили навіть до Верховного суду, який підтвердив, що формально газон не є дорогою і заїзд на нього не є порушенням Правил дорожнього руху. Так що і санкцій у такому разі за порушення саме ПДР вводити не можна. Втім, і в цьому випадку є свої нюанси.

Інспектор ДПС або інший поліцейський не буде мати права штрафувати за стоянку або рух по газону. Але штрафи за парковку на «зеленці» як і раніше будуть

Вводиться на розгляд проект закону якраз і вводить розмежування регіональної та федеральної компетенції. Регіональні норми не суперечитимуть статті 12.19, так як вони стосуються проблем благоустрою міст.

Автовласники все частіше паркуються на газонах, Держдума шукає нові шляхи покарання

«Законопроектом пропонується уточнити, що адміністративна відповідальність за порушення правил зупинки і стоянки транспортних засобів, передбачена статтею 12.19 Кпап, поширюється виключно на відносини, що регулюються Правилами дорожнього руху, і не може стосуватися питань порушення правил благоустрою», – пояснив один з авторів законодавчої ініціативи, Павло Крашенінніков.