Гипермилинг на практиці: як заощадити паливо?

285

Гипермилинг: що це і як з допомогою нього можна заощадити паливо в машині.

Ви чули про таке поняття, як экодрайв? Цей вид водіння дуже популярний в Європі. Але нам поки він не так знайомий. Це й не дивно, оскільки довгий час в нашій країні було дуже дешеве паливо порівняно з цінами на паливо у країнах Євросоюзу. Экодрайв – це набір правил для простого водіння, що призводить до економії витрат палива. Американці пішли ще далі, створивши гипермилинг. На відміну від экодрайва гипермилинг вимагає набагато більше зусиль від водія, але зате призводить до більш високої економії палива.

Різниця у витраті може досягати до 2 літрів бензину або дизельного палива на 100 кілометрів шляху. На жаль, в нашій країні питання економії палива також став турбувати мільйони автолюбителів після різкого злету цін на нього на початку 2018 року. Тому ми вирішили зібрати для вас найкращі поПоради щодо зниження споживання палива. Але щоб отримати таку пристойну економію, кожен водій повинен підготуватися. Ось що ви повинні зробити:

1. Насамперед – шини

Гипермилинг на практиці: як заощадити паливо?

Перші приготування до гипермилингу зазвичай проходять перед поїздкою. Ключ до максимальної економії палива, звичайно ж, знаходиться в колесах вашого автомобіля. По-перше, щоб машина була максимально економна, потрібно, щоб колеса мали правильні кути установки (схід-розвал). Ось чому періодично всі автовласники повинні робити перевірку кутів установки коліс і в разі необхідності коригувати їх в технічному центрі. Те ж саме стосується і тиску в шинах, які багато автолюбителів лінуються перевіряти, незважаючи на те що це не займає багато часу.

Але це ще не все. Зазвичай для економії палива в Європі рекомендують тримати тиск в шинах, рекомендоване автовиробником (поПоради экодрайв). Американці ж у рамках підготовки автомобіля до гипермилингу радять (ви не повірите) підвищити тиск в шинах від рекомендованого автовиробником приблизно на 20 відсотків. Так-так, на думку фахівців, підвищення тиску в шинах (ненабагато) призводить до зниження витрати палива. Увага! Більші значення тиску в шинах можуть таїти небезпеку.

Тому, навіть трохи підвищивши тиск в шинах, ви повинні уважно стежити за поведінкою автомобіля на дорозі. Правда, є в цьому раді ще один мінус – це прискорений знос шин. Але гипермилинг зазвичай радять робити періодично, наприклад перед далекими поїздками.

2. Велосипеди і багажник на даху – головний ворог економії палива

Гипермилинг на практиці: як заощадити паливо?

Будь-який вантаж на даху автомобіля є головним супротивником для гипермилинга. Якщо ви хочете по максимуму скоротити споживання палива, варто подумати про переміщення багажу з даху машини в салон. В цілому для економії палива варто взагалі подумати про скорочення кількості вантажу (сумок, валіз, пакунків і т. п.). Якщо ви думаєте, що легка коробка на даху нічого не дасть, ви помиляєтеся.

Прибравши одну легку коробку, ви знизите витрати палива на 5 відсотків. Ви не повірите, але навіть порожній багажник на даху є частим винуватцем великої витрати палива (особливо при русі по шосе на швидкості). Прибравши багажник, ви також непогано знизити споживання палива вашою машиною.

Дивіться також: От наскільки витрачається більше палива з-за вантажу на даху автомобіля

В тому числі це стосується велосипедів, які найчастіше перевозять на даху. Прибравши їх в задню частину машини, ви особливо не заощадите. Навіть склавши велосипеди в машину, ви істотно зменшите витрати, оскільки велосипеди додають вагу вашій машині. Якщо ви їдете на відпочинок, то чи не краще буде взяти велосипеди на прокат, ніж тягнути їх з собою?

3. Кондиціонер і охолодження

Гипермилинг на практиці: як заощадити паливо?

Одним із самих ненажерливих елементів в автомобілі є кондиціонер. Звичайно, важко уявити собі поїздку у спекотні дні без його використання. Але якщо для вас головне – заощадити паливо, без його відключення вам не обійтися. Перед тим як вирушити в дорогу, закрийте жалюзі на даху (якщо у автомобіля скляний дах) і вікна машини і увімкніть кондиціонер. Також включіть режим внутрішньої рециркуляції повітря в салоні, щоб кондиціонеру не доводилося постійно охолоджувати гаряче повітря, що поступає в салон зовні.

Дивіться також: Ось чому кондиціонер у машині може бути шкідливим

Не встановлюйте екстремально низьку температуру для охолодження в салоні. Пам’ятайте, що чим більшою буде різниця між температурою охолодження і температурою на вулиці, тим більше палива буде витрачати ваш автомобіль. Також не забувайте, що низькі температури охолодження призведуть до застуди. Тримайте різницю між температурою на вулиці і температурою в салоні не більше 4-5 градусів. Якщо на вулиці нестерпна спека, не вимикайте кондиціонер, коли салон остудився до комфортної температури.

Відправляйтеся в шлях з включеним режимом рециркуляції повітря в салоні, періодично вимикаючи його, щоб загнати в машину порцію повітря з вулиці. У цьому випадку в машині, звичайно, ненадовго почне рости температура. Але кондиціонер швидко впорається з цим. Запустивши в салон досить нового повітря, увімкніть режим рециркуляції повітря в салоні. Так ви реально зможете, не відмовляючись від кондиціонера, проїхати чималий шлях в жарку погоду в більш-менш комфортних умовах. Але в ідеалі краще взагалі вимкнути кондиціонер. Тільки так ви максимально знизити споживання палива.

4. Не грійте занадто довго мотор

Гипермилинг на практиці: як заощадити паливо?

Теплий автомобільний двигун споживає менше палива. Але, на жаль, всі ми, запускаючи машину після довгого простою, намагаємося прогріти двигун до робочої температури. Але якщо ви власник сучасного авто, це не варто робити, якщо ви не хочете зайвого витрати палива. Ні, ми не говоримо про те, що двигун взагалі не потрібно прогрівати. Навпаки, це потрібно робити. Особливо в холодну пору року. Але все в міру. Не потрібно затягувати процес прогрівання автомобіля, як це робили в старих машинах.

Сучасні машини не потребують прогріві до повної робочої температури двигуна. Головне – прогріти двигун трохи, і можна вирушати на невеликих обертах. Так, по-перше, ви прискорюєте процес прогріву, а по-друге, істотно скорочуєте час роботи автомобіля на холостому ходу, на якому, як відомо, відбувається максимальний витрата палива.

Дивіться також: Ось оптимальна схема прогріву двигуна: відео

Якщо на вулиці тепло, то процес прогріву двигуна повинен бути максимально коротким. Заводите машину і вирушайте в дорогу. Двигун швидше набере робочу температуру по ходу руху автомобіля. Правда, зверніть увагу, що при коротких прогревах автомобіля ви повинні використовувати дороге якісне синтетичне моторне масло з низькою в’язкістю.

5. Прискорюйся з головою

Гипермилинг на практиці: як заощадити паливо?

Як ви думаєте, що вигідніше – повільно збільшувати швидкість руху або прискорюватися трохи швидше? Звичайно, робити прискорення швидше набагато вигідніше, ніж розганятися, як черепаха. Ви не повірите, але витрата палива при повільному боргом розгоні буде більше, ніж при більш короткому, але швидкому прискоренні (якщо, звичайно, мова йде про нормальний, адекватний розгоні). Для прискорення рекомендується використовувати не більше 2/3 потужності автомобіля. Тобто потрібно розганятися недовго, але без фанатизму і високих оборотів. При довгому повільному прискоренні ваша машина зжере набагато більше палива.

Нагадаємо, що в нашій країні є шосе, де дозволена швидкість руху обмежена 100-110 км/год. Є трохи трас, де дозволено їхати не більше 130 км/год. Додайте сюди ще 20 км/год, за які вас не можуть притягнути до адміністративної відповідальності при русі більше обмеження швидкості.

Так що багато водіїв найчастіше їздять по шосе на швидкості 120-130 км/год. Але така швидкість не сприяє ефективній витраті палива. Для економії краще всього їздити по шосе в діапазоні 90-100 км/год. Це самий економічний режим при русі по шосе. На жаль, швидкість вище 100 км/год призводить до великого опору повітря, що безпосередньо впливає на згоряння палива. Адже логічно, що чим більше опір повітря, тим більше потрібно спалювати палива.

Так, звичайно, у кожної машини індивідуальний суперекономічний швидкісний інтервал. Тому ми привели лише усереднені дані по рекомендованій швидкості руху. Так що на якій швидкості ваша машина споживає менше всього палива, ви повинні обчислити самостійно. Для цього поспостерігайте за витратою палива на бортовому комп’ютері, який вміє показувати споживання палива в реальному часі. Так ви зможете підібрати оптимальний темп руху для максимальної економії палива.

6. Круїз-контроль – так, але за однієї умови

Гипермилинг на практиці: як заощадити паливо?

Темпоми (круїз-контроль) дозволяють водіям відпочивати на дорозі. Круїз-контроль – одне з видатних винаходів автопромисловості в 20 столітті. На жаль, круїз-контроль не ідеальний. В тому числі і сучасний адаптивний круїз-контролю, який вміє не тільки автоматично набирати задану швидкість руху, але і гальмувати автомобіль в разі перешкоди на дорозі.

Як же так? Адже вже давно встановлено, що рух з включеним круїз-контролем дозволяє економити паливо. Так, це так. Але тільки при русі довгий час по вільному шосе на швидкості не більше 100 км/год.

Якщо ви будете включати круїз там, де на трасі часто зустрічаються світлофори, перехрестя або утворюються пробки, то навіть адаптивний круїз-контроль не зможе заощадити паливо.

Відповідно, круїз-контроль можна включати, якщо ви рухаєтеся по прямой по вільному шосе, де весь шлях не буде перешкод.

7. Гальмування двигуном

Гипермилинг на практиці: як заощадити паливо?

Нещодавно компанія Nissan похвалилася, що в новому електричному Leaf автомобілем можна керувати лише однією педаллю газу (при відпусканні педалі газу автомобіль починає гальмувати електромотором). Але чи знаєте ви, що подібним способом ви можете спробувати гальмувати і в звичайному автомобілі?

Дивіться також: Гальмування двигуном на автомобілі, як це робити і чому воно корисно для вас

Для цього намагайтеся знижувати швидкість перед світлофорами/перехрестями заздалегідь, відпускаючи педаль газу. Якщо ваша машина оснащена автоматичною коробкою передач, то, якщо ви відпустите педаль газу, коробка почне перемикати передачі в меншу сторону, у міру зниження швидкості, а машина почне гальмувати двигуном. В автомобілі з механічною коробкою передач для цього ефекту гальмування двигуном ви заздалегідь повинні самостійно включати знижену передачу.

Також, відпустивши педаль газу заздалегідь, ви, по суті, зменшує витрату палива до мінімуму. В сучасних машинах, якщо відпустити педаль газу, коли ви рухаєтеся на швидкості (включена передача), комп’ютер, керуючий двигуном, перекриває подачу палива. Це означає не що інше, як економію палива.

8. Вийди вночі або рано вранці

Гипермилинг на практиці: як заощадити паливо?

У гипермилинг також входить рекомендація про початок руху по часу доби. Адже від часу доби залежить, за скільки ви дістанетеся до місця призначення. Природно, що вночі або рано вранці дістатися куди-небудь можна набагато швидше. Особливо це стосується тих, хто живе в місті.

Дивіться також: чи Збільшується витрата палива машини в дощ?

Пам’ятайте, що чим менше автомобілів на дорозі, тим вище ваша середня швидкість. Відповідно, ви не тільки швидше добереться до місця призначення, але і заощадите паливо. Так що плануйте час виїзду на дорогу. Намагайтеся не виїжджати в самий час пік, протискуючись через пробки.

Якщо є можливість, краще перенесіть вашу поїздку на нічний час або на ранній ранок. Температура також важлива, не забувайте це. Спека або ранкові морози призводять до збільшення витрати палива. Тому в зимовий час нічні поїздки при сильному морозі можуть бути менш вигідними, ніж у денний час, коли морози трохи відступають. Влітку ж вигідніше їздити вночі або рано вранці.