Потрібно або рекомендується чи перемикати АКПП в режим Р під час зупинки?

319

Чи потрібно включати режим “Паркінг” в автомобілі з АКПП під час кожної зупинки?

У Мережі автолюбителі часто задають питання, як правильно користуватися автоматичною коробкою передач, сперечаючись потім годинами на різних форумах, доводячи один одному свою правду. Наприклад, найчастіші баталії точаться з приводу того, чи потрібно включати режим «Р» (Паркінг) в автомобілях з автоматичною коробкою передач під час кожної зупинки. Справа в тому, що існує думка, що це дозволяє економити паливо і збільшує ресурс АКПП. Насправді це міф, і ось чому.

Якщо ваша зупинка не пов’язана з тривалим паркінгом, наприклад ви зупинилися в пробці, на ж/д переїзді або на світлофорі, ніколи не перемикайте автоматичну трансмісію в режим «Р» (Паркінг).

Для цього є кілька причин:

1) Якщо раптом щось станеться на дорозі, у вас буде більше часу, щоб уникнути аварії. Тобто якщо вам потрібно буде звільнити смугу руху, у вас це вийде швидше, ніж при включеному «Паркінгу», який не дозволить вам швидко рушити з місця, оскільки, для того, щоб почати рух, вам доведеться перемкнути АКПП в режим «D» (Драйв). У певних випадках ця затримка може бути небезпечна.

Адже якщо ви перемкніть при зупинці машини коробку в режим ‘Р’, то для того щоб рушити з місця, потрібно знову натиснути педаль гальма, включити режим ‘D’ і натиснути педаль газу. У разі ж якщо при зупинці коробка залишиться на режимі ‘D’, вам достатньо буде прибрати ногу з педалі гальма, перенісши її на педаль газу.

Потрібно або рекомендується чи перемикати АКПП в режим Р під час зупинки?

Крім того, якщо ви ставите АКПП в режим «Р» при КОЖНІЙ зупинці машини, то в адреналіновому пориві, в разі екстреної ситуації, ваша реакція на надзвичайну подію буде уповільненою. Ви, по суті, опинитеся в замішанні з-за того, що вашому мозку потрібен час, щоб вирішити, що вам слід робити. Крім того, ваше рішення буде прийнято під великою напругою, що може призвести до помилки – наприклад, деякі водії в такій ситуації можуть у паніці переплутати режим «D» з режимом «R» (Задня передача). В підсумку є ризик рвонути в прискорення на задній швидкості. Іноді люди в паніці навіть плутає педаль газу з гальмом і навпаки. Особливо грішать цим дівчини.

Навпаки, якщо ви залишите коробку передач в режимі «Драйв» при зупинках машини, то ваше рішення надзвичайної ситуації буде прийнято за мілісекунди. Адже вам потрібно буде переміщати ногу з педалі гальма на газ. По суті, ви зробите це автоматично, навіть не встигнувши усвідомити.

2) Також, включаючи при кожній зупинці на дорозі режим «Р», ви робите затримку руху. Якщо ви любите включати режим «Паркінг» при кожній зупинці машини, то подумайте про те, що ви, включаючи знову режим «D», не відразу рушаєте з місця, ніж затримуєте рух транспорту. Уявіть, що так буде робити кожен автовласник автомобіля з АКПП. Тоді велика частина потоку машин не буде встигати рушати з місця на зелений сигнал світлофора. До речі, чим більше ви гальмуєте рух своїми зайвими діями, тим більше ймовірність аварії.

3) Постійне включення режиму «Паркінг» під час зупинок на дорозі може призвести до пошкодження АКПП. У положенні «Р» (Паркінг) паркувальний фіксатор («лапка») зачіпляється за зуби шестерні вихідного вала трансмісії.

Коли ваша машина припаркована біля будинку, то цей фіксатор надійно утримує машину від сповзання (правда, у випадку поломки цього фіксатора машина може скотитися з місця, потрапивши у ДТП). Однак коли ваша машина знаходиться в пробці або стоїть на світлофорі, ваша машина може зненацька стати учасником ДТП. Адже, погодьтеся, ніхто не застрахований від того, що вашу машину хтось в’їде.

Потрібно або рекомендується чи перемикати АКПП в режим Р під час зупинки?

Якщо в момент удару коробка передач вашої машини буде стояти в режимі «Паркінг», від удару фіксатор, який утримує машину в режимі «Р», може зламатися. Причому від удару може зламатися не тільки сам фіксатор, але і шестерня коробки передач. У цьому випадку ремонт АКПП може бути дуже дорогим.

Захисники версії, що включення АКПП в режим «Паркінг» під час кожної зупинки машини несе в собі вигоду, вважають, що таким чином можна скоротити споживання палива під час холостого простою машини. Але насправді якщо зробити заміри споживання палива в стоячому автомобілі при включених режимах «Р» і «D», то різниця буде незначною.

У підсумку якщо ваші зупинки під час поїздок не часті або більш довгі, економія палива буде мінімальною. Більше ви заощадите з системою старт-стоп, яка автоматично відключає двигун при зупинках, економлячи паливо.