Чому Лада «Нива» стала культовим автомобілем в Німеччині?

250

Lada 4×4 Urban: емоційне тестування в Німеччині

Ми помітили, що німці не перестають вивчати російські автомобілі. Вони тестують «Лади», їздять на «Уазика», хтось навіть набуває списані «Урали» і «Зіли» для приватного користування. Чому так відбувається? У чому сіль машин росіян? І чому вираз «Що росіянину добре, то німцю смерть» має бути переглянута?

Дивіться також: Тест Lada 4×4 (Нива) в Німеччині

У лютому була опублікована чергова стаття з автомобільного видання Autobild.de, в якій говориться, що німці в який вже раз сідають за кермо нашої «Ниви», яка багато років тому втратила власне ім’я, отримавши безлике позначення «Lada 4×4 Urban». І ось що вони розповіли про цьому автомобілі:

Чому Лада «Нива» стала культовим автомобілем в Німеччині?

«Lada 4×4 Urban вільний від усього: комфорту, якості, розкоші. І що з того?! Ми рідко почували себе так вільно за кермом тестового автомобіля».

«Протягом 43 років Лада будує на Волзі «4×4», яку також називають «Нива». Деякий час тому великі міста відкрили її для себе. Як модний аксесуар для життя яппі*».

*Яппі – молодий бізнесмен, орієнтований на престижну кар’єру.

Сьогодні в моді все старе, ручної роботи, можливо, допотопне. Світом електроніки та високих технологій переситився міський житель. Йому потрібна теплота людських рук, душа, вкладена в діло. Почасти «Нива» здатна це дати.

Подовження колісної бази – це просто зварювальний робота

Чому Лада «Нива» стала культовим автомобілем в Німеччині?

«Побудований з російською прагматизмом: центр кузова просто вварили шматок сталі. Виглядає не дуже елегантно, але, з іншого боку, Lada тепер має п’ять дверей замість трьох і на 50 сантиметрів більш довгу базу, яка в даному варіанті простягається до 4,14 метрів.

Чому Лада «Нива» стала культовим автомобілем в Німеччині?

Це не полегшує маневрування. Радіус повороту нагадує омнібус: близько 13 метрів. Для міського варіанти автомобіль отримав пофарбовані бампера, 16-дюймові легкосплавні диски і трохи технічних вишукувань: електричні склопідйомники, електричні дзеркала заднього виду, підігрів сидінь», – відзначають німецькі користувачі перші плюси «міського» позашляховика.

Кому потрібна російська Лада в Німеччині?

Чому Лада «Нива» стала культовим автомобілем в Німеччині?

«Об’єктивно, Lada 4×4, звичайно, не вважається хорошим автомобілем. Зрештою, з 1976 року вона проводиться без особливих змін, але саме це дає давно забуту атмосферу. Хочеш ти цього чи ні. І це починається ще до початку водіння.

Чому Лада «Нива» стала культовим автомобілем в Німеччині?

Початок поїздки виглядає так: відкрити ключем водійські двері, потім пасажирську. Для цього візьміться за внутрішній запиратель правої двері. Потягніть його вгору. Двері відчинені. Пасажир сідає, захлопує двері. Потім ви повинні попросити його натиснути на кнопку, щоб він точно не випав під раптово відкрилася двері (на всякий випадок). Жодного дистанційного керування. Все брутально і абсолютно незрозуміло для сучасних німецьких розбещених підлітків і молодих людей».

Lada має характер нового заводського «старого»

«Тепер візьміть ключ (ні, не той, який для дверей, інший) і вставити в замок запалювання. Заводите! Ви готові їхати».

Дивіться також: Все, що відомо про новому поколінні Лада «Нива» 4х4

Розпещені новими комфортабельними автомобілями європейці бояться і одночасно обожнюють наш позашляховик. Бояться, тому що навіть на швидкості 50 км/ч на автомобілі їхати страшно, а двигун чітко подвывает навіть на 60 км/ч. Останнє, як з’ясували бюргери, легко вирішується включенням вентиляції: «Тоді всі 83 кінські сили не чути. Але, врешті-решт, буде тепло».

Чому Лада «Нива» стала культовим автомобілем в Німеччині?

«І, по суті, нас теж накривають теплі почуття, коли ми подорожуємо з великим міським джунглям на подібній конячці. Porsche привертає менше уваги. І тим більше не викликає такої позитивної реакції. У потоці раз миготять розуміючі погляди інших водіїв. Хтось навіть насмілюється сказати: «Відмінна машина! Здорово!»

Німці кайфують від недосконалості

Чому Лада «Нива» стала культовим автомобілем в Німеччині?

«Ну, скажімо так, водіння в Lada – це гарне старе ремесло. Коли ви включаєте задній хід, чується «тріск». Заблокувати центральний диференціал і включити знижену? Для цієї справи стоять товсті «кийки» поруч з довгим важелем 5-ступінчастою КПП. І рульове управління настільки побічно, що…» Відчуваєш себе живим, так, тевтонец на Volkswagen Golf останнього покоління?

На 1.3-тонний автомобіль, на думку німців, невибагливого движка вистачає, 17,9 секунди до 100 – це нормально. Втім, як вони зазначають, це, швидше, теоретичне значення.

«На швидкості 80 км/ч відчуваєш себе комфортно. М’яка підвіска, типова для позашляховика, робить Lada добродушним супутником. При швидкості 100 км/год коробка передач вибухає в різноголосся. На 120 це знову «тихо». А потім починає труситися кермо. Напевно, Лада сама трохи налякана. Потрібно погладити її по металевому загривку і сказати: «Приятель, все в порядку, я відвезу тебе додому в безпеці», – жартують німці.

Так чому німці дійсно люблять Ладу «Нива»?

Чому Лада «Нива» стала культовим автомобілем в Німеччині?

«Lada 4×4 – це автомобіль-ностальгія: він як-то з часу випав. І саме тому він чарівний. Девіз до позашляховику можна підібрати такий: є ще старі добрі речі.

Дивіться також: Короткий огляд Лада 4×4 «Нива» в Німеччині

У минулому році Lada продала 1.436 штук «4×4» в Німеччині. Це в п’ять разів більше, ніж зміг реалізувати Bentley своїх позашляховиків Bentayga».

Чому Лада «Нива» стала культовим автомобілем в Німеччині?

Насмілимося припустити, що справа тут не тільки в ціні (в Німеччині позашляхова Лада обійдеться в 15 тис. євро). Вона просто краще англійця. У всьому, ага. У російського позашляховика немає подушок безпеки, немає ESP, немає парктроніків. Це ж добре! Водій в такому автомобілі буде їхати акуратніше (значить, менше шансів, що потрапить в ДТП), він буде саморозвиватися і вдосконалюватися (тому що на Бентлі може і мавпа поїхати, а на «Ниві» лише ЛЮДИНА – вміти треба!) і взагалі, у нашенського авто є ХАРАКТЕР, яким сучасні машини обділені начисто.

«Давайте будемо чесними. Більшість машин, з якими ми подорожуємо, ми забудемо через три хвилини після того, як вийдемо з них».

«Сучасні машини «сміються» над Лада з усією своєю електронікою. Вони краще ізольовані, ніж деякі будинки. Вони безпечні і зручні. Але Лада була зроблена для іншого, також як Land Rover Defender або Mercedes G-Klasse. Про поїздки в «4×4 Urban» ви будете розповідати ще своїм онукам. Таке не забувається».

Чому Лада «Нива» стала культовим автомобілем в Німеччині?
Чому Лада «Нива» стала культовим автомобілем в Німеччині?