Чому пасажирський літак завис у повітрі неподалік від Москви: відео

585

Літак завис у польоті в Підмосков’ї: відео

Ось один з найбільш актуальних питань сьогодення: чи може літаків висіти в повітрі зовсім нерухомо? Чому ми задаємося таким дивним запитанням? Відео розповість вам про це, подивіться:

Відео взято з YouTube-каналу «ФЕДЕРАЛЬНЕ АГЕНТСТВО НОВИН»

Як свідчить напис під відео на YouTube-каналі «ФЕДЕРАЛЬНЕ АГЕНТСТВО НОВИН», «Москвичів здивував «завис» у небі над околицями аеропорту «Внуково» літак».

Зйомка починається з того моменту, коли водій в машині зауважує літак і, розуміючи, що з літальним апаратом щось не те, вирішує зняти його. По мірі руху автомобіля назустріч літаку складається чітке відчуття, що, дійсно, лайнер взагалі не рухається, в буквальному сенсі зависнувши в повітрі. Всім в автомобілі весело, всі чекають великого ажіотажу навколо знятого ефектного «зависання» лайнера.

Що ж, кого-то, може, така дрібниця, як висить у небі авіалайнер, і здивує, але знаючих людей не обдуриш.

Чому пасажирський літак завис у повітрі неподалік від Москви: відео

Насправді ніякої містики тут немає, все досить просто пояснюється шкільним курсом фізики, оскільки в одному кадрі відбулося поєднання оптичної ілюзії і погодних умов. Розкладемо елементи мозаїки по поличках:

По-перше, автомобіль рухається у бік літака, що створює враження, що літак не рухається.

По-друге, якщо літак летить на низьких швидкостях (як в даному випадку: він або приземляється, або злітає, судячи по висоті, на якій він летить), і він потрапляє під сильний вітер, це може уповільнити його рух настільки, що для людей на землі махина в повітрі здається нерухомою, при тому, що літак все ще продовжує рух на швидкості близько 300 км/ч.

По-третє, лайнер летить під невеликим кутом, він плавно повертає. Цей кут важко розгледіти, але він також вносить свою лепту у спотворення дійсності, причому так збіглися відносні швидкості двох транспортних засобів, що по мірі руху автомобіля і розвороту повітряного судна цей кут практично не змінюється, вносячи сум’яття в ряди глядачів.

Загалом, це і не фейк, але і не витівки потойбічних сил. Все, що ви побачили на кадрах, – чистої води збіг. Цікавий збіг.

Добре хоч подібний ефект був знятий на відео в небі! Схожий за своєю логікою візуальний обман на одному з перехресть Англії коштував життя і здоров’я безлічі велосипедистів. Детальніше про це можна прочитати тут: Чому на автомобілях з’являються сліпі зони на деяких перехрестях