Знижує споживання палива водіння з круїз-контролем?

265

Круїз-контроль. Значно знижується споживання палива з круїз-контролем?

Кожен водій хоче, щоб його машина витрачала якомога менше палива. Особливо після минулорічного ралі цін на АЗС по всій країні. Всі ми знаємо, що на споживання палива впливає безліч факторів. Наприклад, істотний внесок у економічність машини вносить сам водій, а точніше його стиль водіння.

Але не тільки від стилю залежить споживання палива. На підсумковий витрата палива також впливають різні функції комфорту в машині. Так що не завжди достатньо прибрати ногу з педалі газу, щоб зменшити перевитрата палива. А як щодо використання круїз-контролю? Як він впливає на споживання? Чи можна за допомогою цієї функції заощадити? Виявляється, однозначної відповіді немає.

В економії палива є підводні камені

Знижує споживання палива водіння з круїз-контролем?

З одного боку, екологічне водіння не так вже і складно, і якщо у вас є кілька хороших звичок для економії палива, ви можете добитися відмінних результатів за рахунок свого стилю водіння – тобто низької витрати палива і, відповідно, збільшення запасу ходу на одній заправці. З іншого боку, цей особливий стиль економічного водіння багатьом водіям буде доставляти дискомфорт. Адже ви будете постійно думати про витрату палива.

Дивіться також: Чому не можна використовувати круїз-контроль дощ

Також ваша економія палива може бути безглуздою, якщо ви користуєтеся кондиціонером, який легко може збільшити витрату палива на 1-2 і навіть 3 літра на 100 км. Ось чому якщо ви хочете хоч якось зменшити споживання палива, ви повинні розумно використовувати систему кондиціонування повітря в машині або повністю відмовитися від неї, що, звичайно, нерозумно. Особливо якщо мова йде про жарких днях.

Адже відмовившись від прохолоди в салоні в літній спекотний день, ми заощадимо 40-80 рублів на кожні 100 км шляху. Подумайте, чи варта гра свічок – потрібно ризикувати вашою безпекою і безпекою пасажирів, адже спека негативно впливає на реакцію водія, його уважність і в цілому на його самопочуття (наприклад, спека може призвести до непритомності і т. д.).

Також на витраті палива позначається і використання іншого обладнання автомобіля: включене радіо (аудіо), освітлення, зарядка смартфона, відеореєстратор, підключений до USB-порту, і т. д. Але це ж не означає, що в погоні за економією палива ви повинні від усього цього відмовитися. Погодьтеся, це буде нерозумно.

Знижує споживання палива водіння з круїз-контролем?

Набагато краще дбати про технічний стан автомобіля, розумно використовуючи його функції і системи, а також дотримуватися кількох очевидних правил. Ви повинні знати, що динамічна, різка їзда завжди збільшує витрату палива. Але це не означає, що вам слід їздити на швидкості 50-60 км/год на 5-й або 6-й передачі – це безглуздо. Так, відносно швидкий набір швидкості дозволяє здійснювати тривалий рух з постійними оборотами двигуна на оптимально обраній передачі, що значно знижує знос двигуна.

Крім того, ви повинні пам’ятати, що для досягнення економії палива потрібно закрити всі вікна (відкриті вікна підвищують опір повітря, який є головним винуватцем перевитрат палива). У тому числі ви повинні стежити за тиском в шинах (неправильний тиск в шинах може призвести до збільшення витрат на 1 л/100 км).

У деяких випадках фахівці радять для досягнення максимальної економії включати при русі по трасі круїз-контроль. Але чи дійсно з допомогою цієї функції можна знизити витрату палива? Чи діє цей рада завжди?

Заощаджує темпомат паливо? І так, і немає …

Знижує споживання палива водіння з круїз-контролем?

Використання системи круїз-контролю однозначно підвищує комфорт поїздки за кермом, дозволяючи ніг водія відпочивати. Причому використання темпомата в машині зручно навіть при коротких поїздках по шосе. Правда, використання круїз-контролю у місті найчастіше надміру, а в деяких випадках навіть НЕБЕЗПЕЧНО.

Але в будь-якому випадку для людей, які багато подорожують на машині або їдуть далеко за місто, круїз-контроль, безсумнівно, є відмінним корисним доповненням в машині. Але може він знизити витрату палива?

Дивіться також: Чому адаптивний круїз-контроль і будь-які автономні технології в автомобілі – це зло

Все залежить від типу круїз-контролю і маршруту, а точніше місцевості, по якій ви будете їхати. Якщо ви володієте автомобілем з простим круїз-контролем, без будь-яких додаткових («допоміжних») опцій, то при помірному русі по рівній місцевості без підйомів витрата палива може дійсно трохи впасти. Чому?

Справа в тому, що круїз буде підтримувати однакову швидкість (виставлену швидкість руху) без непотрібних прискорень, зниження швидкості і т. д. Електроніка під час руху розпізнає навіть мінімальні коливання швидкості і зможе відреагувати на це практично миттєво, мінімізуючи прискорення в більш широкому діапазоні. На відміну від круїз-контролю водій не може підтримувати однакову швидкість без постійного контролю спідометра.

Знижує споживання палива водіння з круїз-контролем?

Система круїз-контролю забезпечує стабілізацію швидкості, дозволяючи приводу працювати без зміни навантаження, що в підсумку через кілька сотень кілометрів призведе до деякої різниці в споживанні палива в бік зменшення.

Крім того, працює круїз-контроль впливає на нас психологічно. Використовуючи його, ми не захочемо занадто часто обганяти інші автомобілі, натискаючи педаль газу в підлогу.

Ми, навпаки, при русі на круїзі, як правило, розслабляємося, насолоджуючись помірним рухом по шосе в одній смузі. Звучить незвично, але круїз-контроль дійсно може впливати навіть на тих водіїв, які люблять придавити педальку газу.

Також при встановленні швидкості руху на круїз-контролі звертайте увагу, з якою швидкістю рухаються попутні автомобілі. Якщо, наприклад, основний потік рухається зі швидкістю 110 км/год, поставте на темпомате швидкість менше, щоб не обганяти постійно інші автомобілі. Так ви зможете заощадити при русі на круїзі ще більше.

В яких випадках круїз-контроль призводить до збільшення витрати палива?

Знижує споживання палива водіння з круїз-контролем?

Але не все так просто. Економії палива при включеному круїз-контроль домогтися можна тільки в певних умовах. Наприклад, якщо ви будете використовувати автомобіль в районі з великою кількістю спусків, під’їзних шляхів і т. д., круїз-контроль, навпаки, може призвести до збільшення споживання палива. Особливо якщо ви будете їхати з великим схилах і проїдете по ним кілька кілометрів.

Наприклад, при русі в гору круїз буде намагатися підтримувати задану швидкість за будь-яку ціну, в тому числі за рахунок максимального відкриття дросельної заслінки, що неминуче призведе до великої витрати палива. Однак під час спуску круїз-контроль, навпаки, буде намагатися обмежити швидкість руху автомобіля у відповідності з заданими налаштуваннями. При такій місцевості краще, звичайно, відключити круїз-контроль, так як тільки водій знає, як правильно їхати при підйомі або спуску.

Знижує споживання палива водіння з круїз-контролем?

Але все, про що ми розповіли вище, відноситься до звичайного, класичного круїз-контролю. Інша справа, коли ми говоримо про автомобілі з адаптивним круїз-контролем, який в деяких машинах, наприклад, може підтримуватися показаннями супутникової навігації.

У цьому випадку комп’ютер здатний прогнозувати зміни дороги на маршруті і завчасно реагувати на неминучі параметри водіння.

Наприклад, якщо електроніка адаптивного круїзу бачить перед вами автомобіль, активна система круїз-контролю заздалегідь плавно знижує швидкість, а потім знову розганяється до заданої швидкості.

Крім того, зчитуючи дані з навігаційної системи, круїз-контроль з адаптивною системою може долати складну ділянку дороги без непотрібного впливу на дросельну заслінку. Деякі автомобілі мають функцію допомоги при спуску. У цьому випадку адаптивний круїз-контроль при русі зі спуску може задіяти систему допомоги при спуску для керування швидкістю за допомогою гальмівної системи. У підсумку робота адаптивного круїз-контролю з змінною місцевістю дозволяє досягти кращих показників економії палива на відміну від роботи класичного круїзу.

Теорія теорією, а як це працює на практиці?

Знижує споживання палива водіння з круїз-контролем?

Хтось, звісно, скаже, що все це теорія, яка в автосвіті часто не має нічого спільного з реальністю. Як працює теорія економії палива з включеним круїз-контролем на практиці?

Ми вирішили перевірити це під час поїздки з центру Москви в Коломну і назад (близько 112 км, включаючи поїздку по місту в одну сторону). Для цього було вирішено провести два однакових заїзду вночі при однаковій температурі. Для тесту взяли Volkswagen Golf з бензиновим 1,6-літровим чотирициліндровим двигуном потужністю 110 л. с. і механічною коробкою передач.

Дивіться також: Гипермилинг на практиці: як заощадити паливо?

При першій поїздці ми не використовували круїз-контроль і їхали зі швидкістю 110-120 км/год. Рух було вільним. Під час цієї поїздки середня витрата палива, який вказав комп’ютер, склав 7,1 л/100 км пробігу 224 кілометрів.

Під час другої поїздки в тих же умовах (також вночі, з тією ж температурою і погодою на вулиці) при русі по шосе ми використовували круїз-контроль, налаштований на швидкість 115 км/год. Пройшовши ту ж дистанцію, бортовий комп’ютер показав середній витрата 6,7 л/100 км

Різниця 0,4 л /100 км незначна і показує, що тільки в оптимальних дорожніх умовах (як з точки зору інтенсивності руху, так і рельєфу місцевості) круїз-контроль може сприяти зменшенню витрати палива.

Використовувати чи ні?

Знижує споживання палива водіння з круїз-контролем?

Звичайно, користуйтеся, але з головою! При русі по рівній дорозі, з невеликим дорожнім трафіком круїз-контроль стає майже порятунком. Особливо коли ви їдете далеко. Але навіть на коротких дистанціях поїздка на круїз-контролі може бути набагато зручніше, ніж при вимкненому.

Однак якщо ви їдете по гірській місцевості, де навіть швидкісна автомагістраль або шосе стають звивистими або на дорозі надто великий рух (щільний трафік), то включати круїз небажано, так як від водія на таких дорогах потрібно постійну увагу та пильність, оскільки в таких умовах доведеться постійно знижувати/набирати швидкість, обганяти і т. д. В тому числі на таких дорогах навіть не варто включати адаптивний круїз-контроль, незважаючи на те що він в таких умовах працює набагато ефективніше старої класичної системи круїз-контролю.

Пам’ятайте, що на складних дорогах головне – це не економія палива, а безпека!