Їзда в гору взимку. Що потрібно знати?

209

Що запам’ятати при русі в гору на зимовій дорозі.

Водіння по дорозі, покритій снігом або льодом, є складним завданням. Але найбільше небезпек чекає нас, коли ми їдемо в гору. Що робити, щоб рухатися далі і подолати гірку без особливих проблем?

Січень, лютий – популярний час для катання на ковзанах і лижах. Але також це час найскладніше для водіїв, які проживають в північних регіонах Росії, так як цей період пов’язаний з сильними морозами, що змінюються відлигами, а також постійними снігопадами, які, як завжди, стають для наших комунальних служб сюрпризом.

Тому всі водії повинні бути готові до різних погодних умов за кермом. Ви повинні бути підготовлені до того, що не завжди дорога буде сухою і очищеною. Але головне, до чого ви повинні бути готові до подолання пагорбів на дорозі, яка покрита снігом і льодом. На жаль, навіть досвідчені водії часто роблять у таких місцях помилки, не рідко призводять до ДТП. Отже, як же правильно долати дорогу, що йде в гору?

1. Імпульс руху (збільшення оборотів двигуна автомобіля повинен бути задовго до початку гірки – пізніше натискати педаль газу може бути вже пізно.
2. В ідеалі, ви не повинні допустити ковзання коліс. Для цього потрібно правильно вибрати передачу і вміло маніпулювати педаллю газу.
– У разі пробуксовки коліс необхідно знизити тиск на педаль газу, але в той же час потрібно спробувати зберегти транспортний засіб у рух, щоб уникнути зупинки машини, в результаті чого вам доведеться рушати з місця, що на слизькій дорозі не завжди можливо, – каже Артем Александров, директор Школи безпечного водіння “Скит”.
3. Колеса повинні бути направлені прямо. Це забезпечує їм краще зчеплення з дорогою.

4. Що робити, якщо не може рухатися далі? Підкладіть гумові килимки під колеса автомобіля або посипте під колеса піском (можна замінити гранулами для котячого туалету) – взимку ви можете возити з собою невелику кількість піску або гранул.
5. Будьте готові до різних ситуацій на зимовій дорозі, і перш ніж відправитися в подорож, під час якого ми можемо зіткнутися з непрохідними і засніженими дорогами, ми повинні покласти в багажник ланцюги протиковзання, які допоможуть вам заїхати в гірку на зледенілій дорозі. Однак ви повинні встановити ланцюга своєчасно, тому що, коли ваша машина вже застрягне в заметі, ланцюги вже навряд чи допоможуть.