2019 Audi R8: подивіться на зміни пліч-о-пліч

328

Чому зміна головного дизайнера не допомогла Ауді стати крутіше, покажемо на прикладі Audi R8

Оновлений суперкар додає трохи агресії своєї зовнішності. Ключове слово – «трохи».

Пам’ятайте концепцію Prologue 2014 року? Пам’ятаєте, як багато надій було покладено на так званий нову мову дизайну Audi? Пам’ятайте зайняв чотири роки тому пост головного дизайнера Марка Audi Лихте, який повинен був здійснити революцію в обридлої всім стабільності Audi? Так ось – забудьте! Забудьте хоча б тому, що практично нічого з перерахованого вище не було реалізовано. У приклад можна поставити нову (або точніше, оновлену) гоночну Audi R8.

Ми, безумовно, чудово обізнані про те, що модель R8 в 2019 модельному році отримала лише косметичні та середньострокові технічні зміни, які покликані лише підбадьорити усталену концепцію. Тим не менш давайте порівняємо відмінності в двох версіях однієї моделі, щоб кожен з нас відповів собі в кінці – стала компанія з Інгольштадта грати за новими правилами або продовжує з разу в раз клепати клонів, схожих один на інший в масштабі всієї лінійки…

Дивіться також: Кращі двигуни V12 на Землі [за звучанням]

Оновлений Audi R8 став реальністю. Різноманітні чутки про те, що може змінити Audi в ході косметичних перетворень, справдилися лише частково. Головною інтригою була можлива заміна звичного V10 новим V6. Тепер ми знаємо, що чутки не підтвердилися: зміна внесено не було.

V10 лише отримав 30 кінських сил (22 кіловати) в базовій версії нового R8, в той час як продуктивність V10 Quattro (нова назва для версії V10 Plus) піднялася на більш скромні 9 л. с. (7 кВт). Динамічні характеристики завдяки невеликим поліпшенням залишилися, по суті, незмінними. До 100 км/год базова версія розганяється менш ніж за 3.5 секунди, більш заряджений варіант досягає 100 км/год трохи більше ніж за 3 секунди.

Жодних гібридних або електричних версій для R8. Принаймні, поки. Це є першим і дуже важливим дзвіночком, який говорить нам про те, що Audi навіть не збирається зробити і найменшої спроби відійти від раніше обраного курсу консерватизму.

Зміни в зовнішності – локальні, але тим не менш виразні.

Audi R8 спереду

Audi не стала переписувати книгу стилю R8 з візуальної точки зору. Замість цього, розробниками було внесено точкові зміни по колу, які, тим не менш, змогли додати в і без того потужний гоночний автомобіль ще більше експресії.

2019 Audi R8: подивіться на зміни пліч-о-пліч
2019 Audi R8: подивіться на зміни пліч-о-пліч

Не заплутайтеся: вгорі Audi R8 2019 року, внизу попередня версія

Спереду стало більше кутів і різних аеродинамічних «закрилків» навколо головної радіаторної фальшрешітки, що змушує сконцентруватися на нових елементах трохи довше, сприймаючи модель трохи під іншим кутом».

Сама решітка стала ширше й ближче до фарам. В нижній частині бампера з’явилася своєрідна аеродинамічна смужка, яка від переднього бампера продовжилася вздовж спідниць бокового борту.

Порівняння двох R8 ззаду

Зміни в задній частині більш виражені, але, якщо б нова і стара моделі не були припарковані пліч-о-пліч, ми б навряд чи змогли зрозуміти, наскільки значні ці зміни насправді.

2019 Audi R8: подивіться на зміни пліч-о-пліч
2019 Audi R8: подивіться на зміни пліч-о-пліч

Вгорі Audi R8 2019 року, внизу попередня версія

Ззаду пішли тонкі трапецієвидні вихлопні наконечники R8, замінені великими овальними виходами цікавої конструкції, що віддалено нагадує якийсь дивний приціл.

Не менш очевидним є масивний задній дифузор, розташований між двома вихлопними трубами, який став трохи ширше порівняно з вихідною моделлю і отримав ряд доробок за своєю формою. Ще одним явним доповненням, не рахуючи сірих вставок навколо вихлопних труб, стали задні вентиляційні отвори, які перейшли з-під задніх ліхтарів на ширину всієї машини. Все, що над вентиляцією, однак, залишається без змін.

Інтер’єр

Тут і того менше. Фактично новий інтер’єр R8 – це перенесення салону з попереднього видання з додаванням деяких нових колірних варіантів обробки.

2019 Audi R8: подивіться на зміни пліч-о-пліч
2019 Audi R8: подивіться на зміни пліч-о-пліч

Вгорі Audi R8 2019 року, внизу попередня версія

Таким чином, можна констатувати факт: Audi, як і раніше, йде своєї улюбленої дорогою – оновлюватися по мінімуму, але з розумом. Ось саме цього «з розумом» і не вистачало в попередній команді дизайнерів. Але революції в підході в Інгольштадті не сталося. Це прекрасно видно по оновленню їх найпрогресивнішою гоночної моделі в лінійці. Тим вона і показова!