Найдорожчі частини автомобіля: і це не двигун і не коробка передач

278

Знаєте, які частини в автомобілі коштують дорожче двигуна і трансмісії?

Ви коли-небудь замислювалися, який відсоток собівартості автомобіля займає двигун коробка передач? Багато хто вважають, що ці автокомпоненти є в машині найдорожчими. Але це не так. Насправді в автомобілі існує чимало й інших дорогих складових. І повірте, є в автомобілях компонент, який коштує істотно дорожче двигуна і коробки передач. Давайте подивимося, який відсоток вартості автомобіля займають його основні деталі.

1. Салон автомобіля

Найдорожчі частини автомобіля: і це не двигун і не коробка передач

Відсоток вартості в машині: 10%

Інтер’єр автомобіля, без сумніву, є одним з найбільш важливих факторів водіння. Багато водіїв вибирають автомобіль, грунтуючись на дизайні салону. Тому виробники не шкодують грошей, проектуючи інтер’єр. В середньому витрати на салон складають десь 10% від всієї собівартості авто. Але поступово ця частка збільшується. В умовах постійно зростаючої конкуренції на авторинку багато автовиробники стали робити ставку на багатство і дизайн інтер’єру автомобілів.

В результаті ми часто бачимо в салоні дерево, шкіру, високотехнологічні мультимедіа, нові цифрові приладові панелі, клімат-контроль, люк в даху та багато іншого, що важливо сучасному споживачеві. Але виробникам удосконалювати салон в кожній новій моделі доводиться при обмеженій планці витрат. І все-таки в майбутньому нас чекає неминуче збільшення собівартості автомобіля, так як автовиробники будуть змушені витрачати на інтер’єр більше 10% від усієї вартості авто.

2. Коробка передач

Найдорожчі частини автомобіля: і це не двигун і не коробка передач

Відсоток вартості в машині: 10%

Коробка передач – це система, яка передає потужність двигуна на ведучі колеса. Трансмісія є найбільш важливим компонентом системи передачі крутного моменту від двигуна на колеса поряд з такими не менш важливими системами, як диференціали, редуктори і багато інші компоненти.

3. Двигун

Найдорожчі частини автомобіля: і це не двигун і не коробка передач

Відсоток вартості в машині: 15%

Двигун є основним компонентом автомобіля. Без двигуна автомобіль не зможе рухатися. Це як серце для людини. Саме технології двигунів рухають всю історію автопромисловості вперед. Адже завдяки двигунам розвиваються всі компоненти автомобілів. Будучи ядром в машині, двигуни завжди були дорогими компонентами з-за технічних складнощів при їх виробництві, так і при їх впровадженні на автомобіль.

Дивіться також: Ось оптимальна схема прогріву двигуна: відео

Крім того крім самого двигуна існують ще система охолодження, електромеханіка, система кондиціонування повітря та інші системи, які працюють від крутного моменту двигуна. Тому собівартість двигуна з навісним обладнанням і з супутніми системами дуже висока в загальній собівартості нового автомобіля.

4. Кузов / шасі

Найдорожчі частини автомобіля: і це не двигун і не коробка передач

Відсоток вартості в машині: 15-20%

Конструкція кузова автомобіля так само важлива, як материнська плата в комп’ютері, як сталевий каркас у висотній будівлі або як людський скелет. Вартість проектування та конструкція кузова насправді вище, ніж собівартість його виготовлення. Справа в тому, що перед конструкторами та інженерами стоять складні завдання при створенні нової моделі, яку автомобільна компанія, наприклад, планує запустити в майбутньому.

Адже потрібно не тільки виготовити безпечний каркас автомобіля, але і зробити його стильним, модним і т. д., щоб привернути увагу великої кількості людей. На жаль, на створення нової моделі зазвичай закладений певний бюджет, в який повинен укластися кожен відділ, який розробляє автомобіль. В тому числі і той відділ, який відповідає за створення кузова. Але часто конструктори не можуть втілити найсміливіші ідеї дизайнерів, так як багато пропоновані ними речі істотно збільшують витрати на виробництво.

Ось чому дуже часто серійні автомобілі виглядають гірше концепт-карів. Тим не менш витрати на проектування і конструювання кузова досить-таки суттєві. Адже крім дизайну потрібно ще враховувати аеродинамічний опір повітря автомобіля, що позначається на економічності авто, керованість, простір і комфорт усередині салону і багато інших речей. У результаті кузов автомобіля – це високотехнологічна частина, витрати на яку можуть становити від 15 до 20 відсотків.

5. Автомобільна електроніка системи

Найдорожчі частини автомобіля: і це не двигун і не коробка передач

Відсоток вартості в машині: 15%

У сучасному автомобільному виробництві електронні системи – це головне, що не можна ігнорувати. У 21 столітті без електронних технологій нікуди. В тому числі без електроніки сьогодні не обходиться жоден навіть самий дешевий автомобіль. Невелика електронна система управляє багатьма життєво важливими системами автомобіля. У залежності від марки, моделі та класу автомобіля виробники використовують різну за вартістю електроніку. Так, наприклад, автомобілі преміум-класу зазвичай оснащуються дорогою електронікою і технологіями. Автомобілі економ-класу також оснащені електронікою, але її трохи і вона дешевше.

Сучасна електроніка в транспортних засобах вміє збирати інформацію про водіння, а також впливати на управління автомобілем, що робить сучасні автомобілі більш комфортними та безпечними.

Дивіться також: П’ять причин чому сучасні автомобілі гірше старих

Так що від кількості електроніки залежить кінцева собівартість авто. Якщо, наприклад, трохи електроніки, відпускна заводська ціна машини буде невеликий.

Найдорожчі частини автомобіля: і це не двигун і не коробка передач

Але в останні роки в автопромисловості намітився тренд щодо збільшення різних електронних систем в недорогих автомобілях. Це стало можливим завдяки зниженню цін на електронні компоненти. Ось чому останнім часом різні системи допомоги водієві стали з’являтися навіть у дешевих авто. Тим не менш витрати на електроніку у всіх автомобілях знаходяться на досить високому рівні і становлять у середньому 15 відсотків.

Крім того на кінцеву вартість автомобіля впливає не тільки собівартість тих чи інших компонентів. Є ще витрати на підтримку роботи заводу, зарплати робітникам, рекламу і багато інші статті витрат. Також не варто забувати, що у кожної автомобільної компанії є встановлена маржа прибутку для кожного випущеного автомобіля. Причому для кожного авторинку виробник встановлює свою рентабельність виробництва. Ось чому одна і та ж модель автомобіля може істотно розрізнятися в цінах на різних авторинках.

Приклад тому – ринок Росії та Європи, де вартість автомобілів істотно вище. Хоча варто визнати, що за останні кілька років вартість автомобілів в Росії істотно зросла з ряду причин і практично зрівнялася з вартістю автомобілів у деяких країнах Європи.

Докладніше про те, скільки насправді коштують нові автомобілі, читайте в нашій оглядової статті.