ДОДАТКОВІ ВИМОГИ ДО РУХУ ГУЖОВИХ ВОЗІВ, А ТАКОЖ ДО ПРОГОНУ ТВАРИН

256

Назад до списку Голів ПДР

25.1. Керувати гужовою повозкою (саньми), бути погоничем в’ючних, верхових тварин або стада при русі по дорогах дозволяється особам не молодше 14 років.

25.2. Гужові вози (сани), верхові і в’ючні тварини повинні рухатися тільки в один ряд можливо правіше. Допускається рух по узбіччю, якщо це не створює перешкод пішоходам.

Колони гужових возів (саней), верхових і в’ючних тварин при русі по проїзній частині повинні бути розділені на групи по 10 верхових і в’ючних тварин і по 5 возів (саней). Для полегшення обгону відстань між групами повинна складати 80 – 100 м.

25.3. Водій гужового воза (саней) при виїзді на дорогу з прилеглої території або з другорядної дороги в місцях з обмеженою оглядовістю повинен вести тварину за вуздечку.

25.4. Тварин по дорозі слід переганяти, як правило, у світлий час доби. Погоничі повинні направляти тварин якомога ближче до правого краю дороги.

25.5. При прогоні тварин через залізничні колії стадо повинно бути розділене на групи такій кількості, щоб з урахуванням кількості погоничів був забезпечений безпечний прогін кожної групи.

25.6. Водіям гужових возів (саней), погоничів в’ючних, верхових тварин і худоби забороняється:

залишати на дорозі тварин без нагляду;

проганяти тварин через залізничні колії і дороги поза спеціально відведених місць, а також в темний час доби і в умовах недостатньої видимості (крім скотопрогонів на різних рівнях);

вести тварин по дорозі з асфальто – і цементобетонним покриттям при наявності інших шляхів.

Назад до списку Голів ПДР