Задня парковка: вся інформація

870

Ось як потрібно паркуватися заднім ходом.

Для парковки автомобіля є основні правила, що дозволяють швидко і без проблем припаркуватися заднім ходом. Ми даємо поПоради і показуємо, на що варто в основному звертати увагу при парковці!

Знайти місце для парковки в людних і жвавих місцях у великому місті не так-то й легко. Особливо якщо мова йде про центрі міста, де найчастіше доводиться паркуватися заднім ходом, гальмуючи при цьому потік машин за собою. У цей момент навіть у досвідчених водіїв іноді не витримують нерви. Адже в цьому випадку парковка задом відбувається на очах інших водіїв, які нетерпляче чекають, коли ви припаркуетесь.

Дивіться також: Паралельна парковка: Повне роз’яснення + відео

Деякі особливо нетерплячі водії можуть навіть посигналити вам, щоб ви швидше паркувалися. Звичайно, в такі незатишні моменти багато водії роблять помилки, і їм не вдається маневр із першого разу. Ми зібрали для вас важливі поПоради, які допоможуть вам не розгубитися і не боятися навіть тоді, коли ви паркуєтеся задом в несприятливих умовах.

Загальні поПоради

Задня парковка: вся інформація

– Правильна регулювання дзеркал: зовнішні дзеркала заднього виду мають бути повернені далеко назовні, щоб мертвий кут був якомога менше. Кузов автомобіля повинен бути видний в дзеркалах. В ідеалі ви повинні через бічні дзеркала заднього виду бачити ручки задніх дверей автомобіля. У салонному дзеркалі заднього виду ви повинні максимально бачити заднє скло.

– Розрахунок відстаней: вибране вами місце для паркування має бути настільки великим, щоб при парковці автомобіля ви не зачепили інші транспортні засоби. Також ви повинні враховувати, що для того, щоб вилізти з машини, необхідно простір навколо машини, щоб не зачепити дверима інший автомобіль. У тому числі завжди думайте, як водій буде сідати в машину, що стояла поруч. Але не покладайтеся на датчики (парктроніки) або камеру заднього виду автомобіля при паркуванні. Паркуйтесь по дзеркалах.
– Ні паніки і стресу! Для паркування заднім ходом, звичайно, потрібен час. Перше правило – не поспішати. Як кажуть, поспішиш – людей насмішиш. Якщо за вами їдуть інші машини, не переживайте. Не дозволяйте іншим учасникам дорожнього руху себе квапити, їдьте повільно. Суєта ні до чого доброго не призведе. Якщо парковка не вдалося з першого разу, почніть знову. На даний момент інші учасники дорожнього руху повинні зрозуміти, що якщо стануть вас квапити, то будуть чекати ще довше. Це єдиний спосіб уникнути аварії при парковці. Будете нервувати і метушитися – збільшите ризик зачепити інші автомобілі під час паркування.

Задня парковка: вся інформація

Паралельна парковка є частиною іспиту на водійські права. Кожен учень автошколи під час навчання проходить з автоінструктором цей вид паркінгу заднім ходом. На жаль, у повсякденному житті ми рідко можемо використовувати паралельну парковку. Тому навіть якщо ви легко справлялися з цим видом паркування в автошколі і успішно здали іспити на права, ще не означає, що тепер ви все життя будете легко і просто паркуватися задом. Адже якщо рідко здійснювати будь-які маневри за кермом, ви втрачаєте свій навик.

Дивіться також: Як випадково не потрапити в зону платного паркування

У результаті навіть для досвідчених водіїв іноді паралельна парковка стає нервовим випробуванням. Так що якщо ви не впевнені у своїх знаннях і досвіді, ви повинні практикувати паралельну парковку на регулярній основі. Чим більше ви будете намагатися паркуватися задом, тим більше досвіду і впевненості. Наприклад, у вихідні дні ви можете встати рано вранці і під’їхати на порожню парковку до якого-небудь ТЦ або супермаркету, щоб в спокійній обстановці потренуватися або поліпшити свої навички паркування заднім ходом по розмітці. Так ви навчитеся краще відчувати свій автомобіль, його габарити, а також позбавите себе від страху паралельної парковки.

Інструкція: Як робити паралельну задню паркування

Задня парковка: вся інформація

У той час як парковка передом часто проста, задня парковка між транспортними засобами, припаркованими один за одним, часто є складною справою. Проблема тут полягає в тому, що потрібно використовувати особливу техніку паркування. Ми вирішили спростити для наших читачів цей процес. Ось як ви повинні здійснювати паралельну парковку задом:

– Якщо ви знайшли відповідне вільне місце для паркування між автомобілями, рухайтеся на машині до тих пір, поки ви на відстані близько 50 сантиметрів не опинитеся паралельно машині, яка стоїть перед вільним паркувальним місцем. Основне правило тут – «дзеркало на дзеркало», тобто ви повинні зупинитися так, щоб бічні дзеркала вашої машини були на одній лінії з автомобілем, з яким ви зупинилися.

– Увімкніть відповідний сигнал повороту, попередивши інших учасників дорожнього руху про свої наміри. Перевірте, чи вільний шлях, а потім повільно рухайтеся тому. Як тільки дверна стійка передньої двері вашого автомобіля (стійка, на яку закріплений ремінь безпеки водія і переднього пасажира) зрівняється з задньою частиною припаркованого перед вільним паркувальним місцем автомобіля, поверніть рульове колесо сильно вправо. Далі продовжуйте повільно рух.

– Ваша увага має бути спрямоване назад, але також ви не повинні втрачати з виду і передню частину машини, щоб побачити, чи їде машина занадто далеко або дуже близько від припаркованого авто. Не поспішайте, намагаючись якомога швидше загнати передню частину машини в паркувальне простір. Якщо ви зробите це занадто рано, ви можете зачепити припаркований автомобіль. Заїжджайте задом майже повністю в паркувальний кишеню.

– Рухайтеся до тих пір, поки заднє колесо вашої машини не буде знаходитися приблизно у півметра від бордюру. Далі поверніть рульове колесо назад, вирівнявши колеса, і продовжуйте повільно їхати, поки ваш автомобіль паралельно не встане до бордюру. Потім вирівняйте рульове колесо і при необхідності виправте положення машини.

– Якщо простій коригування недостатньо, ви повинні виїхати з паркувального місця і повторити процес. Увага: ви повинні пам’ятати, що, згідно ПДР, у тих, хто виїжджає з паркувального місця на проїжджу частину, немає пріоритету проїзду, тобто ви повинні поступитися і тільки потім виїжджати на дорогу.

Помилки при парковці заднім ходом

Часті помилки при парковці заднім ходом зазвичай легко виправити. Наприклад, якщо ви занадто далеко поставили машину паралельно бордюру, то ви занадто рано вирівняли кермо – потрібно було ближче під’їжджати до бордюру (приблизно в 50 см від бордюру). Якщо, навпаки, при вирівнюванні машини в паркувальному просторі ви наїхали на бордюр, то ви почали вирівнювати кермо занадто пізно. Щоб цього уникнути, ви повинні використовувати різні орієнтири (мітки): дзеркало-дзеркало, стійки передніх дверей та ін. Звичайно, неправильно відрегульовані дзеркала заднього виду також можуть викликати проблеми при парковці.

Де я можу паркуватися скрізь?

Деякі дорожні знаки не дозволяють паркування на певних ділянках або обмежують її. До них відносяться, наприклад, паркувальні місця виключно для інвалідів або паркувальні місця тільки для пожежної техніки або інших спецавтомобілів. Так що якщо ви бачите такі дорожні знаки, ви повинні пам’ятати, що паркуватися в зоні їх дії не можна. Також нагадаємо, що є дорожні знаки, що забороняють парковку в будь-який час на будь-який термін, а є знаки обмеженого дії, де стоянка дозволена короткий час. В цілому ж діючі Правила дорожнього руху чітко описують, де заборонено паркуватися.

Отже, ось де водіям заборонено зупинятися:

– На велосипедних доріжках і смугах для велотранспорту

– У тунелях

– На естакадах, шляхопроводах, мостах

– На пішохідних переходах

– У місцях з обмеженою видимістю

– На перетин проїжджих частин (перехрестя і т. д.)

– На трамвайних коліях

– В зоні дії знаку «Зупинка заборонена»

А ось де заборонена стоянка:

– У місцях, де, згідно ПДР, зупинка заборонена

– На головній дорозі за межами населених пунктів

– На ж/д переїздах

– В зоні дії знаку «Стоянка заборонена»

– В зоні дії знаку «Зупинка заборонена»

Різниця між зупинкою і стоянкою

Задня парковка: вся інформація

Згідно з пунктом 1.2 ПРАВИЛ дорожнього руху РФ, закон розрізняє зупинку і стоянку. Наприклад, якщо ви припиняєте рух на час до 5 хвилин або більше, якщо це необхідно для посадки або висадки пасажирів чи завантаження або розвантаження транспортного засобу), це вважається зупинкою. Якщо ж припинення руху відбувається більш ніж на 5 хвилин з причин, не пов’язаних з посадкою/висадкою або завантаженням/вивантаженням автомобіля, то це вважається стоянкою.

Дивіться також: Ось чому в гостьових кишенях у дворах не можна паркуватися«Зупинка» – навмисне припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин, а також на більше, якщо це необхідно для посадки або висадки пасажирів чи завантаження або розвантаження транспортного засобу.

«Паркінг» – навмисне припинення руху транспортного засобу на час, більший ніж 5 хвилин, з причин, не пов’язаних з посадкою або висадкою пасажирів або завантаження або розвантаження транспортного засобу.

Неправильна парковка може дорого обійтися

Задня парковка: вся інформація

В таблиці штрафів, які стосуються порушення Правил дорожнього руху, є багато статей Адміністративного кодексу РФ, які передбачають відповідальність водіїв за багато видів порушень правил паркування. Ось найбільш поширені штрафи за порушення правил паркування:

– частина 1 статті 12.19 КоАП РФ (Порушення правил зупинки або стоянки транспортних засобів, за винятком випадків, передбачених частиною 1 статті 12.10 цього Кодексу та частинами 2-6 цієї статті) – попередження або штраф 500 рублів. У Москві і Санкт-Петербурзі штраф становить 2500 рублів;

– частина 3 статті 12.19 КоАП РФ (Зупинка або стоянка транспортних засобів на пішохідному переході і ближче 5 метрів перед ним, за винятком вимушеної зупинки та випадку, передбаченого частиною 6 цієї статті, або порушення правил зупинки або стоянки транспортних засобів на тротуарі, за винятком випадку, передбаченого частиною 6 цієї статті) – штраф 1000 рублів + можлива евакуація. У Москві і Санкт-Петербурзі штраф 3000 рублів;

– частина 31 статті 12.19 КоАП РФ (Зупинка або стоянка транспортних засобів у місцях зупинки маршрутних транспортних засобів або стоянки легкових таксі або ближче 15 метрів від місць для зупинки маршрутних транспортних засобів або стоянки легкових таксі, за винятком зупинки для посадки чи висадки пасажирів, вимушеної зупинки і випадків, передбачених частинами 4 і 6 цієї статті) – штраф 1000 рублів + можлива евакуація. У Москві і Санкт-Петербурзі штраф 3000 рублів;

– частина 32 статті 12.19 КоАП РФ (зупинка або стоянка транспортних засобів на трамвайних коліях або зупинка або стоянка транспортних засобів далі першого ряду від краю проїзної частини, за винятком вимушеної зупинки і випадків, передбачених частинами 4 і 6 цієї статті) – штраф 1500 рублів + можлива евакуація. У Москві і Санкт-Петербурзі штраф 3000 рублів;

– частина 4 статті 12.19 КоАП РФ (Порушення правил зупинки або стоянки транспортних засобів на проїзній частині, що призвело до створення перешкод для руху інших транспортних засобів, а також зупинка або стоянка транспортного засобу в тунелі, за винятком випадку, передбаченого частиною 6 цієї статті) – штраф 2000 рублів + можлива евакуація. У Москві і Санкт-Петербурзі штраф 3000 рублів;

– частина 1 статті 12.10 КоАП РФ (Перетин залізничної колії поза залізничного переїзду, виїзд на залізничний переїзд при закритому або закривається шлагбаумі або при заборонному сигналі світлофора чи чергового по переїзду, а також зупинка або стоянка на залізничному переїзді) – штраф у розмірі 1000 рублів або позбавлення прав строком від 3 до 6 місяців;

– частина 1 статті 12.11 (Зупинка і стоянка на автомагістралі заборонена) – штраф 1000 рублів;

– частина 4 статті 12.16 КоАП РФ (Недотримання вимог, запропонованих дорожніми знаками чи розміткою проїзної частини дороги, що забороняють зупинку або стоянку транспортних засобів – штраф 1500 рублів + можлива евакуація. У Москві і Санкт-Петербурзі штраф 3000 рублів.

Увагу при паркувальних маневрах: аварія і страховка

Задня парковка: вся інформація

Ніхто, навіть самі досвідчені водії, не застрахований від аварій. Особливо це стосується аварій на парковці, які трапляються дуже часто. Отже, уявімо, що погане вже відбулося і ви по своїй помилці під час паркінгу машини зачепили інший автомобіль. Зазвичай в цьому випадку ви царапаете не тільки свій автомобіль, але і заподіюєте шкоду іншому авто. Будь-який водій, хто зі своєї вини зачепив чужий автомобіль, згідно законодавства не має права виїжджати з місця події.

Раз ви зачепили інший автомобіль на парковці, це вважається дорожньо-транспортною пригодою. Ви не маєте права ігнорувати ДТП і просто виїхати. На жаль, дуже часто подібне якраз і відбувається. Але перш ніж виїхати з місця ДТП (навіть якщо ви вважаєте, що маленька подряпина на чужому автомобілі – це дрібниця), ви повинні пам’ятати, що в російському законодавстві є адміністративна відповідальність за залишення місця аварії, яка передбачена частиною 2 статті 12.27 КоАП РФ:

Частина 2 статті 12.27 КоАП РФ

Залишення водієм на порушення Правил дорожнього руху місця дорожньо-транспортної пригоди, учасником якого він був, загрожує позбавленням права керування ТЗ на строк від 12 до 18 місяців або адміністративним арештом до 15 діб.

Будь-хто, хто врізався в припарковану машину, є учасником ДТП, навіть якщо це сталося у дворі будинку або на внутрішньобудинковому проїзді. У цьому випадку ви повинні викликати поліцію, зателефонувавши за єдиним номером екстрених служб «112». Не Порадимо вам залишати записку під двірниками пошкодженого вами автомобіля зі своїми контактними даними і виїжджати з місця аварії. І нехай в цьому випадку ви робите порядно, ви, тим не менш, порушуєте законодавство, залишаючи місце ДТП. Так що ні в якому разі не залишайте місце аварії, залишаючи записку зі своїми координатами під щітками пошкодженої машини. Це небезпечно для вас серйозними наслідками.

Задня парковка: вся інформація

До речі, якщо у вас є поліс КАСКО, страхує вашу машину від збитку, якщо ви залишите місце ДТП, є велика ймовірність, що страховик відмовить вам у відшкодуванні збитку за грубе порушення законодавства.

До речі, сьогодні багато хто аварії можна оформити і без виклику співробітників поліції з так званого європротоколу, якщо сума збитку не перевищує 100 тис. рублів і в ДТП брало участь всього два авто.

Але, як ви вже зрозуміли, аварію ви можете оформити по європротоколу без співробітників ДАІ, тільки якщо зможете знайти власника автомобіля, який по своїй необережності пошкодили. Інакше ви не зможете оформити європротокол. Так що якщо не знаєте, де шукати автовласника, викликайте поліцію. Страхові компанії без проблем виплачують постраждалій стороні збитки з документами, оформленими без співробітників ДІБДР. У тому числі ви легко зможете отримати відшкодування збитків та за полісом КАСКО.

Поки чекаєте поліцію, зателефонуйте в свою страхову компанію та сповістіть про ДТП. Також якщо ви розгубилися, співробітники страхової компанії зорієнтують вас, що необхідно робити. Також, поки не приїхали співробітники ДПС, сфотографуйте місце події і, якщо можливо, докладно зніміть пошкоджені деталі свого авто, так і того автомобіля, який ви вдарили.

Зверніть увагу: на знімках видно номерні знаки автомобілів, а також їх місце розташування на проїжджій частині. У тому числі, якщо буде можливість, спробуйте сфотографувати транспортні засоби так, щоб видно було на адресу рядомстоящем будинку (номер будинку, вулиця, провулок, проїзд тощо).

Задня парковка: вся інформація

Якщо ви все-таки самостійно знайшли водія, чий автомобіль ви пошкодили, то вирішіть, як ви будете оформляти ДТП: за участю співробітників поліції або по європротоколу. Якщо ви вирішили оформляти ДТП за європротоколом, то ви повинні знати, як робити це правильно. Ось тут про це ви дізнаєтеся докладно. Якщо співробітники ГИБДД вже їдуть до вас, зателефонуйте за єдиним номером екстрених служб «112» і зніміть виклик.

Також Порадимо вам уважно вивчити наступні наші статті:

ДАІ роз’яснила, як правильно оформлятися по Європротоколу

Порядок дій у випадку ДТП

Як оформляти аварію за європротоколом через мобільний додаток

Як оформити ДТП з 1 червня 2018 року

Кручу-верчу, заплутати хочу: чи можна виїжджати з місця ДТП чи ні?

Задня парковка: вся інформація

Задня парковка: вся інформація

Задня парковка: вся інформація

Задня парковка: вся інформація