Є ймовірність, що почнуть штрафувати за перевищення швидкості на 10 км/год?

245

Влада розглядає штраф за перевищення швидкості більше 10 км/год – швидше за все, законопроект приймуть

Як це зазвичай буває при просуванні непопулярних серед населення або важливих рішень, вони обговорюються дуже довго і приймаються вкрай складно. Однією з подібного роду ідей є зниження ліміту неоподатковуваного штрафом перевищення швидкості з 20 до 10 км/ч.

Дивіться також: Нарешті-то влади зрозуміли, що не можна ставити камери ГИБДД де попало

Автомобілісти дуже звикли до такого бонусу, а влада давно зрозуміли, що, дозволивши безкарно перевищувати швидкість, вони дали першим якийсь карт-бланш, нерідко посилює ситуацію на дорозі. Адже не всі знаки обмеження ставляться «від балди», є і цілком логічні. І якщо на певних ділянках дороги не можна їхати понад 60 км/год, тому що це небезпечно, то більшість водіїв цього не зрозуміють, поки не буде занадто пізно…

Так ось, в черговий раз підняв питання зниження «бонусного» перевищення з 20 до 10 км/год, влада знову міцно задумалися на дану тему. Дійшло до того, що Міністерство транспорту Російської Федерації почало готувати проект про зниження «безштрафного» порогу до 10 км/год для змін в Кпап, а уряд в особі віце-прем’єра Максима Акімова підтримало ініціативу, назвавши ідею перспективною.

Таким чином, це можна вважати дуже непрозорим натяком влади на те, що зниження ліміту перевищення швидкості – бути! Принаймні, коли якусь ініціативу підтримують на такому високому рівні, чекайте – її, швидше за все, приймуть. Тому наша думка про те, чи буде знижений поріг до + 10 км/год, – однозначно ТАК!

Є ймовірність, що почнуть штрафувати за перевищення швидкості на 10 км/год?

Єдиними нюансами, які утримують уряд від моментального запровадження майбутнього проекту в дію, швидше за все, є:

Необхідність коригування дозволеної максимальної швидкості на деяких дорогах країни;

Установка нових камер відеофіксації порушень. Ми припускаємо, що після введення +10 км/год різко зросте збирання штрафів, оскільки звичку автомобілістам побороти буде дуже складно. Скарбниця перший час почне отримувати гігантський приплив коштів, і логічно, що, щоб скористатися ситуацією по максимуму, потрібно буде встановити на дорогах більшу кількість камер відео – і фотофіксації. План по збільшенню кількості інструментів фіксації порушень є, і він вже почав діяти.

До кінця 2019 року кількість камер відеофіксації порушень ПДР збільшиться на 11%;

До 2020 року до 9 тис. комплексів додасться 33%;

В 2022 році кількість дійде до 66%;

В 2023 році зростання складе до 88%;

У 2024 році камер стане більше в два рази, тобто близько 19-20 тис.

Дивіться також: Ось скільки в Росії камер ГИБДД

Таким чином, можна припустити, що законопроект про перевищення на 10 км/год, швидше за все, буде запущений в кінці 2019 – 2020 році. Втім, проект для розгляду за дорученням уряду, МВС та Мінтрансу повинен бути готовий вже до 1 березня 2019 року.