Верховний суд пояснив, якими способами автомобілістам можна підтверджувати сплату держмита в ГИБДД (чеками або платіжками можна)

238

Електронно або папірцем: підтверджувати сплату держмита в ГИБДД можна по-різному

Якщо у вас виникали проблеми з обміном водійських прав з-за неможливості підтвердити оплату держмита в ГИБДД, то дане рішення Верховного суду допоможе вам вирішити задачу. Оскільки з аналогічною справою розбирався Верховний суд, а в наказ МВС внесуть відповідні зміни.

Суть проблеми

Ініціатором початку перевірки регламенту МВС з видачі водійських посвідчень виступила якась громадянка, яка подала до Верховного суду скаргу через те, що у неї не прийняли в ГИБДД в якості підтвердження оплати державного мита касовий чек і платіжне доручення при обміні ВУ.

Верховний суд пояснив, якими способами автомобілістам можна підтверджувати сплату держмита в ГИБДД (чеками або платіжками можна)

Найпростіша операція, яку щодня проводять тисячі автомобілістів по всій країні, призвела до несподіваних результатів, пише «Комерсант»: «інспектор не зміг знайти в державній інформаційній системі про державних і муніципальних платежах (ГІС ГМП Федерального казначейства) інформацію про проведений платіж».

Слідом за цим пішов законний, підкреслимо – законний, відмова від завершення надається держпослуги на підставі п. 24 регламенту по проведенню іспитів і видачі прав, наказ МВС № 995 (24. Факт сплати державного мита платником підтверджується інформацією про сплату державного мита, що міститься у Державній інформаційній системі про державних і муніципальних платежі).

І на той момент, поки платіж йшов до державної інформаційної системи про державних і муніципальних платежах (ГІС ПММ), тобто офіційного підтвердження сплати 2 тис. карбованців не було, такі підтвердження, як касовий чек або платіжки, без печаток і підписів не могли бути прийняті працівниками структури.

У результаті жінка все ж принесла необхідну платіжку, завірену за всіма правилами, правда, в той момент, коли «інформація про оплату з’явилася в ГІС ГМП, інцидент був вичерпаний, і госуслуга була надана», – йдеться на сайті kommersant.ru.

Все одно у Верховний суд

Верховний суд пояснив, якими способами автомобілістам можна підтверджувати сплату держмита в ГИБДД (чеками або платіжками можна)

Люди зі стійкою громадянською позицією відрізняються від інших громадян тим, що наполегливо йдуть до поставленої ними мети, причому навіть розуміючи, що їх задум не принесе їм серйозних дивідендів, а лише тільки моральне задоволення від того, що хтось інший не потрапить у ту юридичну пастку, в яку потрапили вони.

Дивіться також: МВС внесе поправки до іспити в ГИБДД і видачу водійських прав

Можливо, саме це прагнення пояснює той факт, що громадянка, незважаючи на вирішеної проблему, все ж подала скаргу до Верховного суду на те, щоб визнати поза законом п. 24 наказу МВС № 995 і врегулювати порядок перевірки сплати державного мита згідно з Законом «Про організацію надання державних та муніципальних послуг».

Причому правди автомобілістка домоглася (нехай і частково, але про це нижче), і тепер нам з вами буде набагато простіше (швидше за все, це буде саме так) отримувати та оновлювати свої водійські посвідчення.

Розгляду у ВР та рішення

Верховний суд пояснив, якими способами автомобілістам можна підтверджувати сплату держмита в ГИБДД (чеками або платіжками можна)

Міністерство юстиції визнало, що регламент МВС не відповідає Податковому кодексу, в якому зазначається, що факт сплати держмита підтверджується не тільки інформацією з ДВС ГМП, але й платіжним дорученням з відміткою банку або квитанцією «встановленої форми».

Дивіться також: Чому проблема з внесеними через ФІС 5 мільйонами штрафів носить систематичний характер

Один з учасників розгляду справи, зокрема представник Генеральної прокуратури, запропонував задовольнити позовну заяву частково. Суд підтримав ідею, «…вказавши на те, що Податковий кодекс має більшу юридичну силу, ніж адміністративний регламент МВС. Протиріч з Законом «Про організацію надання державних та муніципальних послуг» ВС не знайшов, висновки пані … «засновані на неправильному тлумаченні норм матеріального права», – сказано в рішенні», – наголошується на сайті «Комерсант».

Тим не менше з моменту вступу рішення ВС в законну силу п. 24 регламенту МВС діяти не буде. МВС проведе розгляд отриманих результатів справи і, швидше за все, внесе зміни в наказ під номером 995.

Таким чином, якщо ГІС ГМП «заглючить», а, як показує практика, таке може статися, завжди можна перестрахуватися, пославшись на паперові документи.