Як вибрати моторне масло: 6 питань, щоб визначитися

21

1. Що означає термін long life? таке масло можна довше не міняти?

Термін може бути встановлений автовиробником. Наприклад, у bmw термін» longlife ” — офіційна назва допуску (типу bmw longlife‑01). В основі такого масла лежить технологія, що дозволяє збільшити інтервал заміни, але лише в сукупності з програмою гнучких міжсервісних інтервалів. Якщо до якості палива і умов руху немає претензій, бортовий комп’ютер автомобіля, оцінивши режим його експлуатації (число холодних пусків, тривалість роботи на мінімальних обертах холостого ходу, середню швидкість і так далі), може «дозволити» проїздити на такому маслі 30 і більше тисяч кілометрів.

Але ніхто не заважає використовувати термін і виробнику мастила – як робить, в тому числі, g-energy… З маслом synthetic longlife 10w-40. Тут, щоб зробити висновки, треба вивчати кожен конкретний продукт.

загорівся індикатор масла-все пропало?! 12 офіційних відповідей

2. В яких діапазонах в’язкості бувають мінеральні масла? і взагалі, кому вони сьогодні потрібні?

Мінеральні масла досі поширені. Наприклад, їх застосовують в автомобілях з пробігом, якщо при цьому не потрібні низькотемпературні властивості.

Головний плюс мінералки-низька ціна. За експлуатаційними властивостями вона може мати рівень аж до api sl-категорії, яка досі ліцензується api. Інша справа, що в сучасних автомобілях, на думку виробників, необхідно забезпечити певні норми економії палива, що можливо тільки для малов’язких продуктів.

Умовна межа між мінеральними і напівсинтетичними / синтетичними маслами проходить приблизно по класу в’язкості 10w-40. Все, що вище (15w і далі), можна виготовити повністю на мінеральній основі-це залежить від експлуатаційних властивостей, яких потрібно досягти. Масла 10w вже вимагають додавання синтетичних компонентів, тому більшість таких масел — напівсинтетичні. Масла 5w також можна зробити з суміші синтетичних і мінеральних базових масел. А ось додавання мінеральних компонентів в масла 0w неприпустимо: їм не вистачить низькотемпературних властивостей.

3. Кажуть, що повнозольні масла (full saps) негативно впливають на ресурс сучасних моторів, але при цьому не так чутливі до впливу некондиційного палива. Чи так це?

При виборі моторного масла треба дотримуватися вимог керівництва по експлуатації. Масла full saps можуть негативно впливати на ресурс систем доочищення вихлопних газів — таких, як фільтр частинок сажі (dpf). Однак для деяких регіонів світу виробники навмисно допускають масла з більш високою зольністю, щоб нівелювати можливі проблеми, пов’язані з якістю палива. Крім того, у таких масел більш висока миюча здатність.

4. Для боротьби з небажаним раннім запалюванням lspi (low-speed pre-ignition) придумані спеціальні вимоги до масел — з 2018 року діє специфікація api sn plus. Чи виробляється таке масло в росії?

масло на заміну і промивка двигуна: експертиза «за кермом»

Специфікацію api sn plus можна вважати проміжною між api sn і сучасною api sp (введена 1 травня 2020 року). Її відмінність від api sn полягала в додаванні спеціального тесту, що оцінює явище lspi в двигунах з турбонаддувом і прямим уприскуванням палива.

Масла рівня api sn plus і вище захищають двигуни від зазначеного ефекту, що підтверджується результатами моторних випробувань. При цьому автовиробники також вводять свої власні тести, що оцінюють явище lspi, і ці тести згодом впроваджуються як в нові, так і в поточні специфікації. Ці масла робляться і у нас‑наприклад, g‑energy fe dx1 5w-30 рівня api sp, що випускається на московському заводі мастильних матеріалів.

5. Чи є сенс купувати брендовані каністри, які продає сам автовиробник?

Якщо масло схвалено виробником конкретного автомобіля, значить, воно підходить до застосування в ньому, і неважливо в якій каністрі воно продається. З числа схвалених продуктів можна вибирати підходящий варіант за ціною, запасу властивостей, класу в’язкості або доступності в магазинах. Необхідності спеціально шукати продукт під» автомобільним ” брендом немає — це лише один з можливих варіантів.

6. Який термін зберігання моторних масел в різній тарі-каністрі, бочці і так далі? чи потрібна щорічна зміна масла навіть для тих автомобілів, які практично не їздять?

Термін зберігання масла не залежить від типу тари і в більшості випадків становить 5 років. Після цього для підтвердження якості, по-хорошому, потрібен аналіз масла в лабораторії.

Максимальний інтервал заміни масла, встановлений автовиробником, не залежить від того, експлуатувався автомобіль чи ні. У двигуні масло знаходиться в контакті з продуктами згоряння, окислення і водою — процеси окислення не припиняються навіть під час простоювання автомобіля.

Дякуємо “газпромнефть-мастильні матеріали” і особисто юрія галкіна — керівника напрямку продуктового менеджменту — за допомогу в підготовці матеріалу.