Нацпроект: ось як буде змінюватися безпека на дорогах Росії

226

Які нові штрафи за порушення ПДР з’являться до 2024 року.

Уряд РФ опублікувало паспорт Національного проекту «Безпечні та якісні автомобільні дороги», який спрямований на збільшення частки автомобільних доріг регіонального значення, на зниження в 2 рази кількості ДТП та зниження смертності в них у 3,5 рази порівняно з 2017 роком і багато іншого. В рамках цього проекту передбачено введення нових штрафів, вдосконалення баз даних ГИБДД, отримання ГИБДД даних про медичних протипоказань для водіїв до керування транспортним засобом з баз Моз. Ми провели ретельний аналіз паспорта нацпроекту, вибравши найбільш важливі моменти, які чекають на водіїв до 2024 року.

Коли ГИБДД отримає доступ до даних Моз?

Нацпроект: ось як буде змінюватися безпека на дорогах Росії

Згідно з паспортом Нацпроекту «Безпечні та якісні автомобільні дороги» взаємодія Моз та органів ГИБДД (МВС) має бути здійснене не пізніше 31 грудня 2024 року.

Нагадаємо, що дане взаємодія двох відомств необхідно, щоб не допускати до керування транспортними засобами водіїв, які мають протипоказання до керування автотранспортом. В першу чергу щоб позбавити права керування автомобілем хронічних алкоголіків і наркоманів.

Також це потрібно, щоб не допускати за кермо без окулярів і лінз тих, хто має проблеми із зором. Крім того, якщо органи ДАІ отримають доступ до баз Моз, це дозволить МВС обмежувати дію водійських прав водіїв, які за медичними показаннями мають (або набули із-за якоїсь хвороби) підстави для обмеження до керування ТЗ. На жаль, зараз такої взаємодії між відомствами немає. В результаті по дорогах Росії їздить чимала кількість водіїв, що мають протипоказання для цього.

Коли введуть експрес-тести для перевірки водіїв на алкогольне сп’яніння?

Нацпроект: ось як буде змінюватися безпека на дорогах Росії

Є в нацпроекті ще один пункт, що зобов’язує владу запровадити можливість перевірки водіїв на стан сп’яніння за допомогою простих експрес-тестів, які повинні замінити перевірку на алкотестерах, здійснюється працівниками ДПС. На жаль, процедура перевірки на алкотестері недосконала і займає багато часу. Використання експрес-тестів дозволить прискорити процедуру перевірки водіїв на вміст алкоголю у видихуваному повітрі.

Також експрес-тестами можна укомплектувати всіх співробітників ДІБДР, які працюють на дорозі. Нагадаємо, що сьогодні алкотестери є не у всіх екіпажів ДПС, оскільки прилади для вимірювання парів алкоголю у видихуваному повітрі дороги і МВС не може оснастити ними весь свій штат, який працює на дорогах.

Варто відзначити, що експрес-тести не заміряють кількість алкоголю у видихуваному водієм повітрі, а тільки визначають наявність алкоголю. У разі ж виявлення етанолу органи ГИБДД будуть направляти водіїв на медичний огляд в медустанови, де вже і буде проводитися детальне дослідження на стан сп’яніння. Природно, якщо в процесі перевірки водія експрес-тест не покаже вміст алкоголю у видихуваному повітрі, водій не буде визнаватися п’яним.

За даними паспорта національного проекту, експрес-тести органи МВС мають закупити вже до кінця 2019 року. Так що в наступному році всім екіпажам ДПС почнуть видавати експрес-тести для перевірки водіїв.

Коли можна буде подати скаргу про штрафи за порушення ПДР через портал Держпослуг?

Нацпроект: ось як буде змінюватися безпека на дорогах Росії

Цю можливість також передбачає нацпроект, який зобов’язує владу надати таку можливість вже в серпні 2019 року.

Сьогодні, нагадаємо, скаргу можна подати тільки через офіційний сайт ГИБДД.

Далі пропонуємо вам короткий огляд всіх планованих нововведень в рамках Нацпроекту «Безпечні та якісні автомобільні дороги», які чекають росіян до 2024 року. В тому числі всіх планованих нових штрафів за порушення законодавства у сфері безпеки дорожнього руху та заходів, спрямованих на розширення мережі автоматичних комплексів фото-відеофіксації, запровадження професійної підготовки водіїв, що перевозять пасажирів і вантажі, та багато іншого.

Скільки камер ГИБДД буде до кінця 2024 року?

Нацпроект: ось як буде змінюватися безпека на дорогах Росії

Згідно нацпроекту кількість камер на автомобільних дорогах Росії буде збільшуватися щороку:

До кінця 2019 року: збільшення на 11% порівняно з 2017 роком

До кінця 2020 року: збільшення на 33% порівняно з 2017 роком

До кінця 2022 року: збільшення на 66% порівняно з 2017 роком

До кінця 2023 року: збільшення на 88% у порівнянні з 2017 роком

До кінця 2023 року: збільшення на 111% порівняно з 2017 роком

Підвищать штрафи за порушення ПДР?

Нацпроект: ось як буде змінюватися безпека на дорогах Росії

Так, нацпроект передбачає і ці непопулярні в народі заходи. Але без посилення адміністративної відповідальності порядок на дорогах Росії не навести. На думку влади, тільки за рахунок комплексу заходів можна знизити аварійність на дорогах Росії до кінця 2024 року як мінімум в два рази.

Наприклад, згідно з паспортом нацпроекту до кінця 2021 року владі дано вказівки посилити відповідальність за недотримання весогабаритных параметрів транспортних засобів, що здійснюються перевезення (у тому числі будівельних матеріалів).

Також планується до кінця 2021 року ввести ряд нормативних правових актів, що регулюють правила використання на дорогах загального користування безпілотних автомобілів, а також відповідальність власників таких транспортних засобів в разі порушення ПДР.

Окремо в паспорті нацпроекту прописані завдання, які стоять перед виконавчою владою. Зокрема, до кінця 2020 року планується введення правових актів, спрямованих на посилення відповідальності за найбільш небезпечні порушення ПРАВИЛ дорожнього руху.

Так, планується посилити покарання за керування автомобілем у стані алкогольного, наркотичного чи психотропного сп’яніння, за рух автомобіля по зустрічній, за проїзд на заборонний сигнал світлофора і за інші більш небезпечні порушення законодавства у сфері безпеки дорожнього руху.

Коли введуть професійну підготовку водіїв, що займаються перевезеннями людей і вантажів?

Нацпроект: ось як буде змінюватися безпека на дорогах Росії

Згідно з паспортом нацпроекту профпідготовку водіїв транспортних засобів, що займаються перевезенням людей та вантажів, планується ввести до кінця 2021 року.

Детальніше про всі плани уряду щодо вдосконалення безпеки на дорогах Росії дивіться тут.