Уряд підвищив граничні ціни на бензин і дизель: що зміниться на українських азс

16

Міністерство економіки україни оприлюднило середню вартість бензинів у розмірі 25,94 грн/літр і дизпалива – 21,69 грн/літр, з яких вираховується гранична ціна реалізації пального на азс на початок вересня.

Про це повідомляє “бізнесцензор” з посиланням на прес-службу відомства.

Відповідно, з урахуванням максимальної торгової націнки гранична вартість бензину становить 30,94 грн/л, дизпалива – 28,69 грн/л.

Порівняно з початком серпня середня ціна на бензин збільшилася на 41 копійку, дизпаливо – на 58 копійок.

Як повідомлялося, в даний час дію карантину на території україни встановлено до 1 жовтня 2021 року. На період його дії уряд постановою № 474 від 14 травня встановив граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива – не вище 7 грн/літр, бензину – не вище 5 грн/літр.

Середня вартість дп (ulsd 10 ppm) і бензину (gasoline 10 ppm) визначає мінекономіки на підставі розрахунків нак «нафтогаз україни», проведених на підставі даних platts cif nwe за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок і пдв), офіційного курсу валют від нбу, а також витрат $27/тонна на логістичне та інше забезпечення, згідно з зовнішньоекономічними договорами.

Мінекономіки також роз’яснило, що під встановлення максимальної торговельної надбавки не підпадає «брендове преміальне паливо» з поліпшеними показниками якості.

У міністерстві вважають, що запровадження тимчасового державного регулювання цін на продаж через мережі азс бензинів а-92, а-95 та дп шляхом встановлення граничної торговельної надбавки необхідне з метою запобігання зловживанням суб’єктами господарювання та доступності для населення цієї продукції.

Оприлюднення міністерством середніх цін одного літра дп і бензину має відбуватися щомісяця до 3, 13 і 23 числа.