Топ-6 способів не платити штрафи з камер і транспортний податок: чи законно?

219

Топ способів не платити штрафи з камер і транспортний податок

Ви часто отримуєте штрафи з камер фотовідеофіксації? Вам шкода віддавати ваші кровно зароблені, сплачуючи щороку транспортний податок? Але що робити. Закон є закон – ми зобов’язані його дотримуватися. На жаль, так думають не всі.

Ви не повірите, в Мережі вже давно обговорюються способи, які нібито дозволяють не платити не тільки штрафи з камер, але навіть транспортний податок. Більше того, в Інтернеті повно відеороликів, де багато блогери з розумним виглядом розкривають своїм передплатникам секрети обходу закону.

Причому деякі способи, на перший погляд, не суперечать чинному законодавству. Але чи це так? І чи реально в Росії на законних підставах не платити виписані штрафи за порушення ПДР і не оплачувати кожен рік транспортний податок? Отже, поїхали.

Не платити штрафи з камер: спосіб № 1


Сенс цього сумнівного Поради в тому, що, за словами автора ролика, сьогодні право власності на автомобіль виникає не з моменту реєстрації/перереєстрації транспортного засобу в ДАІ (як це було раніше), а з моменту укладення договору купівлі-продажу між продавцем автомобіля і покупцем.

Як стверджує автор, це дозволяє використовувати нову законодавчу норму з метою ухилитися від сплати штрафів за порушення ПДР. Для цього автор ролика пропонує складати фіктивні договори купівлі-продажу на юридичні компанії, які припинили свою діяльність.

Далі, отримавши штраф, ви повинні звернутися в ДАІ і повідомити про те, що ви продали автомобіль організації до виявленого комплексом фото – і відеофіксації порушень ПДР. У підсумку, за словами автора відео, виписаний на ім’я власника автомобіля штраф буде анульований.

По-перше, відразу хочемо сказати, що в більшості випадків це не так. Швидше за все, штраф так і залишиться висіти на власника автомобіля. У ГИБДД ж йому буде запропоновано сплатити штраф, а заподіяну цим штрафом збиток порадять відшкодувати в порядку регресу через суд. Так що не сподівайтеся, що, показавши фіктивний договір купівлі-продажу, ви позбавите себе від штрафів з камер, які ви самі й нахапали.

Але головне не це. Автор ролика відкрито закликає автовласників порушувати російське законодавство. Справа в тому, що подібний рада заснований на наданні в ГИБДД підробленого документа (договір купівлі-продажу). А це вже загрожує кримінальним покаранням.

Тому ні в якому разі не слухайте різних рад у Мережі, які нібито допоможуть вам не платити штрафи з камер. Особливо коли мова заходить про підробку договорів купівлі-продажу. Пам’ятайте, що неважливо, якого нового власника ви внесете в фіктивний договір купівлі-продажу. У будь-якому випадку такий договір буде фіктивним, тобто підробленим, якщо ви надасте його в ГИБДД.

Не платити штрафи з камер і транспортний податок: способи № 2, № 3 і № 4

А це ще один сміливий видеоблогер, який вирішив, що має право вчити людей, як порушувати закон. Хоча блогер і зазначає в ролику, що він не закликає нікого слідувати його порадам і що платити податки в країні все-таки потрібно, тим не менш, саме цей ролик виявився у вільному доступі, його автор переслідував мету саме навчити людей, як можна не платити транспортний податок за машину.

Отже, на відміну від попереднього «вчителя» автор цього ролика пропонує кілька способів позбавити себе від обов’язку сплачувати податок, а також не платити штрафи за порушення ПДР.

Дивіться також: Як камери ГИБДД перетворилися на верстат по зароблянню грошей

Перший варіант пов’язаний з отриманням транзитних номерів. Ідея цієї Поради заснована на тому, що якщо машина буде знята з обліку в ГИБДД і їй будуть видані транзитні номери, то на неї перестане нараховуватися транспортний податок, а також її перестануть фіксувати камери ГИБДД і ЦОДР в разі порушення Правил дорожнього руху. І це дійсно так. Але от проблема: транзитні номерні знаки сьогодні видаються лише у разі вивезення автомобіля за територію Росії.

Наприклад, транзитні номери видаються в ГИБДД, тільки якщо підтвердити, що новий власник автомобіля не є громадянином Росії. Але автор ролика пропонує зробити фіктивний договір купівлі-продажу, внісши туди дані людини, що має інше громадянство.

У підсумку після пред’явлення такого договору купівлі-продажу на автомобіль вам будуть видані транзитні номери. Але, як бачите, тут знову не обходиться без фіктивного договору купівлі-продажу. Пред’явивши його в ДАІ, ви, по суті, надасте підроблений документ з усіма звідси наслідками. Робіть висновки.

Другий варіант звільнення від штрафів та податку на машину, який пропонує автор цього ролика, пов’язаний з анулюванням реєстраційного обліку в ГИБДД. Для цього автор відео знову пропонує зробити фіктивний договір купівлі-продажу, внісши в нього в полі «Покупець» дані вигаданого особи. Для чого? Все просто. Склавши такий фіктивний документ, пропонується піти через 10 днів і анулювати облік автомобіля, пред’явивши в ГИБДД лівий договір купівлі-продажу.

Нагадаємо, відповідно до законодавства новий власник зобов’язаний перереєструвати автомобіль на своє ім’я протягом 10 днів з моменту укладення договору купівлі-продажу. В результаті органи ГИБДД за заявою нібито колишнього власника анулюють облік без проблем, а ви, за словами видеоблогера, отримуєте автомобіль без обліку, але з номерами.

У цьому випадку ви будете їздити до першої перевірки ГИБДД. Але навіть якщо вас зупинять, ви, якщо вірити блогеру, можете легко відкараскатися від співробітника ДПС, пославшись на те, що в підсумку не продали свою машину і нібито їдете в ДАІ відновлювати її облік.

А тепер найжахливіше. Всі поПоради, які були подані в цьому ролику, протизаконні. Багато запитають, а де порушення закону? Начебто, все згідно з чинним законодавством. Але це на перший погляд. Подивіться ролик уважно. Скрізь у способах піти від сплати податків і штрафів присутній фіктивний документ. А це вже кримінальний злочин.

Не платити транспортний податок і штрафи: спосіб № 5

Ще один спосіб, який пропонують багато видеоблогеры в Мережі, а також учасники багатьох відомих автофорумів, пов’язаний з придбанням нового автомобіля. Отже, нагадаємо, що, як правило, при купівлі нового авто ми забираємо з салону автомобіль без реєстраційних номерних знаків. Тобто на руках у нас тільки ПТС договір купівлі-продажу (+ акт передачі).

У підсумку відповідно до адміністративного регламенту МВС РФ після покупки автомобіля у нового власника є всього 10 днів, щоб поставити машину на реєстраційний облік. В іншому випадку згідно із законодавством передбачений штраф за прострочення в реєстрації ТЗ.

Дивіться також: От всі камери, які використовуються на дорогах Росії

Що ж пропонують інтернет-порадники своїм читачам і передплатникам? А пропонується просто переписувати договір купівлі-продажу нового автомобіля, вказуючи нову дату покупки машини. У підсумку це дає право власникам автомобіля їздити без реєстрації транспортного засобу ще 10 днів. І це дійсно так. Жоден співробітник ДПС не заборонить вам їздити без номерних знаків, якщо побачить, що ви нещодавно купили автомобіль (не пройшов термін з моменту покупки 10 днів).

Але, як ви вже зрозуміли, цей рада з тієї ж серії. Адже знову нам пропонується оформляти фіктивний договір купівлі-продажу.

Як не платити штрафи: спосіб № 6

Ось вам два чергових ролика від «геніїв» незрозуміло чого (тільки, звичайно, не юриспруденції), які заявляють, що придумали спосіб не платити штрафи. Отже, ці два ролика абсолютно різні по картинці, але їх об’єднує спільне – сенс, або, як вони називають, спосіб не платити штрафи за порушення ПДР.

Ці два порадника з Мережі пропонують просто не платити штрафи, які рано чи пізно будуть анульовані. Ідея полягає в тому, що судові пристави зазвичай не зв’язуються з дрібними штрафами і в результаті просто перестають проводити які-небудь дії по їх збору. Причому відразу, як тільки матеріали справи по несплачених штрафах приходять в ФССП.

Але, на жаль, один блогер у своєму оптимістичному ролику взагалі не згадав про відповідальність за несплату штрафів (хоча ні, згадав, але не повністю, забувши про таку міру відповідальності, як арешт).

Другий же докладно розповів, яка відповідальність буває, якщо вчасно не сплатити штраф за порушення ПДР, нагадавши, що це передбачено статтею 20.25 КоАП РФ, за що неплатнику загрожує штраф у подвійному розмірі від раніше не виплаченого штрафу або навіть арешт.

Але тим не менше автор ролика, так детально розповів своїм передплатникам про статті 20.25 КоАП РФ, чомусь послався на те, що в більшості випадків судові пристави не застосовують цю статтю. Так що, за його словами, штрафи можна і не платити.

Далі відповідно до законодавства після встановленого законом терміну (термін давності стягнення за адміністративне правопорушення) вас вже ніхто не зможе залучити до адміністративної відповідальності. Потім несплачені штрафи так і будуть висіти в базі ГИБДД, а в подальшому зникнуть і звідти.

Ні в якому разі не слухайте цих горе-вчителів, які видають себе за юристів або вирішили пограти в інтернет-юристів. По-перше, за несплату штрафів ДАІ у встановлений законом термін вам загрожує відповідальність у вигляді штрафу у подвійному розмірі або арешту строком до 15 ДІБ!!!

Так, звичайно, судові пристави встигають стягнути не всі неоплачені штрафи. Але тим не менш стягнення невиплачених в строк штрафів зростає з кожним роком, так як робота ФССП стає все більш ефективною.

Крім того нагадаємо, що протокол про адміністративне правопорушення за несвоєчасну оплату штрафу за порушення ПДР мають складати органи ГИБДД або ЦОДР (у разі якщо штраф прийшов з камер цієї організації), що вони прекрасно роблять в останні роки. Так що не сподівайтеся, що, якщо ви не сплатите штраф, про вас забудуть. Так, є така ймовірність, але вона невелика.

Крім того не варто забувати, що купити неоплачені штрафи загрожує ще більшими проблемами. Наприклад, судовий пристав-виконавець може заблокувати вам всі банківські рахунки, а також заборонити виїзд за кордон, якщо сума вашого боргу перед ГИБДД перевищить 10 000 рублів.

Можна нескінченно продовжувати цю тему. Роликів в Мережі на цей рахунок греблю гати, також як і на різних форумах. Але одне ми хотіли б сказати, що більшість рад в Мережі пов’язані з порушенням чинного законодавства, причому часто поПоради – з кримінально караними злочинами. Тому ми не Порадимо вам слухати поПоради «вчителів», які можуть підвести під монастир.

Краще дотримуйтесь закон і не порушуйте, щоб потім не шкодувати гроші на штрафи. Удачі на дорозі!