Страшна правда, що стоїть за запахом нового автомобіля

203

Чому запах нової машини – це зло?

З чим у вас асоціюється новий автомобіль? Впевнені, що більшість з вас відразу згадають про характером запаху в салоні нового автомобіля. Але чи знаєте ви, що цей запах може бути шкідливий для здоров’я водія та пасажирів?

Зізнайтеся: ви, безумовно, подобається запах вашої нової машини, коли ви сідаєте щоранку в неї, або запах нового автомобіля, в якому ви їдете в якості пасажира. Вчені так і не з’ясували, чому нас зводить з розуму цей характерний хімічний запах нового автомобіля, можливо, це пов’язано з тим, що ми зазвичай асоціюємо його з неймовірною подією в нашому житті – покупкою нового автомобіля. Адже в цей момент емоції переповнюють нас як ніколи. Але чи знаєте ви, що запах, який нам так подобається в новій машині, насправді дуже токсичний і може бути шкідливим для нашого здоров’я?

Роберт Вайц, сертифікований дослідник мікробів і засновник екологічної групи RTK Environmental Group, говорить, що запах нового автомобіля, який ми відчуваємо, насправді складається з так званих летких органічних речовин (ЛОВ). Запах новизни в салоні виникає, коли різні матеріали, з яких складається автомобіль, «виділяють газ» і летючі органічні речовини (ЛОВ).

Матеріали, використовувані в інтер’єрі нового автомобіля, включають в себе поліуретан або поліестер, а також різні фарби, пластмаси та герметики. Молекули ЛОВ, що виділяються з цих матеріалів, в кінцевому підсумку з часом випаровуються (вивітрюються). Але на самому початку, коли ми тільки купили нову машину, їх концентрація дуже велика. Це дуже шкідливо для людини. Особливо коли він знаходиться в новому автомобілі в замкнутому просторі з закритими вікнами.

Страшна правда, що стоїть за запахом нового автомобіля

«Існує багато ЛОВ, що викликають рак (канцерогени). Цих речовин в новому автомобілі дуже багато. Багато з цих ЛОВ викликають характерні симптоми у людей, включаючи респіраторні, головні болі, болі в суглобах і м’язах. Але всі наші організми побудовані по-різному. У кожного з нас своя реакція на шкідливі речовини», – говорить Вейц.

З плином часу запах нової машини зникає, як і вивітрюються леткі органічні сполуки. Але не поспішайте радіти. В теплі і спекотні дні вони можуть знову почати виділятися. Один із способів боротьби з цією проблемою – тримати вікна автомобіля відкритими, коли є можливість. Також не Порадимо вам глибоко дихати кожен раз, коли ви сідаєте в задушливий салон нового автомобіля. Відкрийте вікна і дайте салону перевіритися, щоб зменшити концентрацію шкідливих ЛОВ у вашій новій машині.