8 найвідоміших типів двигунів в світі! Ось чим вони відрізняються

823

Після прочитання нашого огляду ви будете розуміти, як працюють вісім типів двигунів у світі.

Двигун – це агрегат, який може перетворити одну енергію в механічну. У цю категорію входить безліч видів двигунів, починаючи від парових (двигуни зовнішнього згоряння) і електричних і закінчуючи двигунами внутрішнього згоряння (бензинові, дизельні мотори і т. д.). Ми покажемо вам вісім найвідоміших у світі двигунів, а також просто і інтуїтивно зрозуміло розповімо вам, як вони працюють, описавши принципи їх роботи.

1. Двигун опозитний

8 найвідоміших типів двигунів в світі! Ось чим вони відрізняються

У горизонтально протилежному двигуні (опозитному) поршні рухаються по обидва боки колінчастого вала вліво і вправо в горизонтальному напрямку. В цьому випадку висота двигуна зменшена. За рахунок використання опозитного двигуна зменшується центр ваги транспортного засобу – автомобіль рухається більш плавно. Крутний момент, створюваний поршнями з обох сторін, компенсує один одного, значно зменшуючи вібрацію транспортного засобу під час руху.

Також подібна конструкція дозволяє зробити двигуни високообертовими. Але, незважаючи на високі обороти, опозитні двигуни мають менше шуму, ніж звичайні ДВС.

Двигуни з горизонтальним ходом поршнів використовує компанія Porsche майже у всіх моделях. Але, наприклад, Porsche Cayenne і Panamera опозитні двигуни не застосовуються.

2. Двигун рядний

8 найвідоміших типів двигунів в світі! Ось чим вони відрізняються

У рядном двигуні всі його циліндри розташовані поруч один з одним в одній площині. Конструкція циліндрів і коленвала досить-таки проста. Головка блоку циліндрів має невелику вартість при виготовленні. Також рядні двигуни відрізняються високою стабільністю, характеристиками крутного моменту на низьких оборотах, низькою витратою палива і компактним розміром. Рядні двигуни зазвичай позначаються латинською літерою «L-n», де n – кількість циліндрів рядного двигуна. Сучасні автомобілі в основному мають двигуни з позначенням L3, L4, L5, L6.

3. Двигун V-типу (V-подібний силовий агрегат)

8 найвідоміших типів двигунів в світі! Ось чим вони відрізняються

V-подібний двигун поділяє всі циліндри на дві групи один навпроти одного під певним кутом. У результаті мотор утворює площину під кутом. Якщо подивитися на цей тип двигуна зі сторони, то він буде мати V-подібну форму. V-подібні двигуни мають невелику висоту і довжину. Цей тип моторів зручніше розміщувати в автомобілі порівняно із звичайними рядними двигунами, які за своїми розмірами значно більше.

В даний час у багатьох автомобілях середнього і люкс-класу використовуються V-подібні двигуни. Найчастіше це 6-циліндрові силові агрегати. Наприклад, такі двигуни стоять на Volkswagen Passat, Audi A6 і Mercedes E-класу AMG.

4. Квазитурбинный двигун

8 найвідоміших типів двигунів в світі! Ось чим вони відрізняються

Квазидвигатель являє собою модифікований двигун, заснований на роторному силовому агрегаті. Якщо в звичайному роторний двигун задіяні три лопаті, то квазидвигатель використовує ланцюгової ротор, що складається з чотирьох частин. Це беспоршневой роторний мотор з ромбовидним ротором. Перевага двигуна: це новий тип двигуна невеликого розміру, з високою потужністю, високим крутним моментом, який може працювати на безлічі джерел енергії.

Зараз квазидвигатель не використовується ні на одному автомобілі, тому неможливо перевірити, чи підходить він для заміни звичайних поршневих двигунів внутрішнього згоряння або в якості кращої альтернативи звичайним роторних моторів. Квазидвигатель все ще знаходиться в стадії створення прототипу.

5. Роторний двигун

8 найвідоміших типів двигунів в світі! Ось чим вони відрізняються

Внутрішній простір корпусу роторного двигуна завжди розділено на три робочі камери. Під час руху ротора обсяг трьох робочих камер постійно змінюється. Двигун також має чотири такту: впуск, стиск, згорання і випуск послідовно завершуються в циклоидальном циліндрі.

Роторний двигун сильно відрізняється від звичайних поршневих двигунів внутрішнього згоряння. Собівартість виробництва роторних моторів істотно більше, також як і їх подальше обслуговування і ремонт. Крім того поршневий двигун порівняно з роторним ефективніше з точки зору потужності, ваги, викидів і енергоспоживання.

В поєднанні з цим, а також у зв’язку зі дивацтва технологій роторного двигуна, великі автомобільні компанії прийшли до висновку, що використання роторних силових агрегатів в автопромисловості безглуздо. Так як роторні мотори не показали своїх переваг перед звичайними, у автомобільних компаній не з’явилося ентузіазму щодо їх подальшої розробки. Тільки компанія Mazda досі витрачає величезні гроші на розробку нових поколінь роторних моторів.

6. Двигун Green Steam

8 найвідоміших типів двигунів в світі! Ось чим вони відрізняються

Green Steam – ефективний, економічний і простий двигун, розроблений винахідником Робертом Гріном з Лагуна Вудс, Каліфорнія, США. Цей мотор перетворює надлишкове тепло в водяна пара, яка і приводить в рух силовий агрегат. Легкий і компактний двигун Green Steam перетворює зворотно-поступальний рух на обертальний. Його основною характеристикою є гнучкий вал, який передає зворотно-поступальний рух від поршнів до кривошипа «Z», таким чином, здійснюючи обертальний рух, не використовуючи зап’ястя, шатуни або колінчасті вали.

Цей мотор може використовуватися для повітряних насосів, генераторів, водяних насосів, повітродувок гарячого повітря, апаратів дистиляції води, теплових насосів, кондиціонерів, модельних літаків і т. д.

Одним з найбільш унікальних переваг двигуна є його здатність генерувати енергію тепла двигунів. По суті, відпрацьоване тепло вихлопних газів від двигуна транспортного засобу може бути перетворена в енергію, використовувану для деяких систем охолодження і насосів транспортного засобу. Цей двигун підвищить рівень ефективності будь-якого транспортного засобу або системи машини, на якій він встановлений.

7. Двигун Стірлінга

8 найвідоміших типів двигунів в світі! Ось чим вони відрізняються

Двигун Стірлінга відноситься до типів силових агрегатів зовнішнього згоряння. Заснований на періодичному нагріванні й охолодженні робочого тіла з отриманням енергії з виникаючого при цьому зміні тиску. Принцип роботи двигуна Стірлінга полягає в постійному стиску робочого циліндра, в результаті чого відбувається нагрівання його внутрішньої частини, а потім охолодження. З-за перепаду тиску з циліндра витягується енергія, утворена при зміні тиску. Зазвичай в якості робочого тіла використовується водень або гелій. Але частіше в таких моторах використовується повітря.

Двигуни Стірлінга відмінно підходять для перетворення тепла в електроенергію. Наприклад, багато фахівців вважають, що ці мотори підходять для сонячних електричних установок.

Тобто це ідеальні силові агрегати для перетворення сонячної енергії в електрику.

8. Радіальний двигун (зіркоподібний)

8 найвідоміших типів двигунів в світі! Ось чим вони відрізняються

Зіркоподібний двигун являє собою поршневий двигун внутрішнього згоряння, в якому циліндри розташовані навколо колінчастого вала. Один поршень з’єднаний з коленвалом через головний шатун. Інші поршні прикріплені через шатуни до кілець головного ведучого шатуна.

Двигун переважно створений для використання в літаках. До появи реактивних двигунів в більшості поршневих авіаційних двигунів використовувалися подібні зіркоподібні конструкції силових агрегатів. Ці мотори, як правило, встановлювалися на літаки невеликий дальності. Інші літакові мотори мали V-подібну форму.

Деякі сучасні легкі літаки до цих пір оснащуються радіальними моторами.

Ряд компаній продовжує будувати радіальні системи сьогодні. Наприклад, ось сучасний авіаційний радіальний 9-циліндровий двигун Вєдєнєєв потужністю 360-450 л. с., який зараз використовується на літаках Яковлєва та Сухого.