Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

536

15 кращих старих позашляховиків: звіт TÜV

Німецька компанія TÜV опублікувала щорічний звіт про надійності і якості автомобілів на основі даних про технічний огляд автомобілів у Німеччині. На цей раз компанія по технічному нагляду автотранспорту в Німеччині відібрала 15 кращих старих позашляховиків.

Нагадаємо, що TUV (Technischer Überwachungsverein – німець.) – це холдинг, в який входять різні організації, які здійснюють нагляд за забезпеченням безпеки продукції (автотранспорт). Найбільш відоме у всьому світі підрозділ, що здійснює технічний огляд автомобілів. Ось на основі великої бази даних техоглядів і становить TÜV свої щорічні звіти та рейтинги.

Отже, як ми вже сказали, TÜV відібрала 15 старих позашляховиків і кросоверів, які мали меншого всього дефектів при проходженні обов’язкового технічного огляду в Німеччині. Так, звичайно, безпосередньо цей звіт не вказує на надійність та якість того чи іншого авто, але тим не менше прислухатися до нього все-таки варто. Хоча, природно, все залежить від автовласника. Адже самі знаєте, за короткий час можна вбити будь-який автомобіль.

На жаль, не всі автомобілі зроблені рівними. Давно відомий факт, що одні машини по якості і витривалості краще за інших. Сьогодні особливу увагу автолюбителі приділяють ринку позашляховиків і кросоверів, в сегменті яких за останні роки спостерігається справжній бум. Не дивно, що при такому попиті на кросовери і позашляховики автовиробники постійно розширюють свій модельний ряд, випускаючи одну модель за іншою.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

На жаль, в гонитві за грошима клієнта автомобільні компанії часто забувають про надійності і якості своїх нових автомобілів, випускаючи на ринок сирі моделі. Але яку машину вибрати? Яка не буде засмучувати своїми примхами і постійними поломками? Однозначно на це питання відповісти не можна, оскільки навіть серед самих надійних та якісних автомобілів трапляються винятки.

Але тим не менше кожен з нас має шанс обрати собі надійний автомобіль. В тому числі і на ринку старих автомобілів. Для цього, звичайно, потрібен комплексний аналіз тієї чи іншої моделі, починаючи від перегляду тематичних автофорумів в Мережі, груп і спільнот, де ви можете прочитати реальні відгуки автовласників.

Крім того можна знайти автомеханіка, який вам також розповість про вас цікавить машині, розкривши всі її мінуси і плюси. Не варто ігнорувати і різні рейтинги надійності, які хоч часто і не об’єктивні на всі 100%, але тим не менш почерпнути якусь інформацію в них можна. Особливо варто звернути увагу на рейтинги J. D. Power і звіти TÜV.

TÜV публікує щорічні звіти про надійності і якості автомобілів на основі даних техоглядів різних автомобілів, в процесі яких фахівці виявляють всі слабкі і сильні сторони транспортних засобів, відзначаючи різні дефекти, поломки і несправності.

Наприклад, з такого звіту TÜV випливає, що навіть десятирічні кросовери Volkswagen Tiguan часом надійніше більше нових автомобілів. Як відзначають експерти, ці кросовери при техогляді в дилерській мережі часто виявляються без дефектів. У тому числі не обійшли стороною фахівці TÜV кросовер Toyota RAV4 (третє покоління), який проводився з 2006 по 2013 рік. Як наголошується в звіті TÜV, RAV4 – дуже надійний і якісний кросовер.

Кращі старі позашляховики, згідно зі статистикою виявлених дефектів

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Серед кращих старих позашляховиків у звіті TÜV згадується і Audi Q5. Ця модель, на думку німецьких фахівців, досить непогано зарекомендувала себе в процесі експлуатації. Особливо 4-5-річні і 6-7-річні автомобілі. У тому числі зустрічаються в хорошому стані навіть 8-9-річні кросовери. Так, є у Audi свої мінуси. Але, за словами фахівців, Q5 виділяється надійністю серед інших автомобілів.

У тому числі йдеться в звіті і про маленький кросовер Q3, який також рідко засмучує своїх власників навіть у 5-6-річному віці з великим пробігом.

Але є серед позашляховиків і кросоверів невдахи. Багато любителі французських та корейських автомобілів зараз здивуються, дізнавшись, що фахівці TÜV визнали найгіршими кросоверами Kia Sportage і Dacia Duster (у нашій країні продається під брендом Renault). Судячи зі звіту, в обох моделях фахівці відзначили в два рази більше недоліків, ніж в середньому у всіх автомобілів, які брали участь у дослідженні. У підсумку ці автомобілі опинилися в самому низу рейтингу.

Так, зокрема, зазначається, що в цих автомобілях ненадійні кульові шарніри. В Dacia Duster слабка система освітлення, яка часто виходить з ладу. У тому числі в цих машинах часто зустрічається витік вихлопних газів.

Ось підсумковий звіт по старих позашляховикам в п’яти вікових групах:

Три кращих позашляховика в п’яти вікових групах. Порівняння засноване на ступені значних недоліків в основному дослідженні.

Вік автомобілів 2-3 роки

Mercedes M-Class / GLE (кузов W 166)

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва: з 2011 року по теперішній час.

Коефіцієнт частоти поломок:3.3 (середнє значення 5.9).

Переваги: зручний крейсерський кросовер, здатний везти причіп до 3500 кілограмів.

Часті проблеми:при великих навантаженнях спостерігається підвищений витрата моторного масла. У 2017 році з-за дефектів рульового керування стався заводський відгук.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Підсумок: хороша якість M-Class/GLE. Єдиний мінус, що багато автовласників скаржиться на підвищений витрата моторного масла. Особливо при частих навантаженнях або при русі в пробках.

Audi Q3

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва:з 2011 року по сьогоднішній день.

Коефіцієнт частоти поломок:2.9 (середнє значення 5.9).

Переваги: моторний автомобіль, здатний проїжджати повороти на швидкості без шкоди для комфорту. Це автомобіль, де комфорт підвіски залежить від двигуна.

Часті проблеми:реєструється мало проблем. В основному автолюбителі скаржаться на швидкий знос гальмівних колодок і на деякі лампочки, які швидко виходять з ладу. Був заводський відгук через неспрацьовування стоп-сигналів при активації функції аварійного гальмування.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Підсумок: Q3 – відмінний, надійний кросовер. Кількість автомобілів без дефектів значно вище середнього, а серйозні недоліки зустрічаються досить рідко.

Mercedes GLK

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва: з 2008 по 2015 рік.

Коефіцієнт частоти поломок:2.6 (середнє значення 5.9).

Переваги:в доповнення до хорошого комфорту їзди він може тягнути причіп до 2,4 тонни.

Часті проблеми:іноді зустрічаються помилки в роботі АКПП. Особливо часто це відбувається після заміни масла в коробці передач. Але це легко вирішується перепрошиванням АКПП у дилера.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Підсумок: Mercedes GLK показує, наскільки приємним може бути позашляховик. Понад 90 відсотків GLK проходять перші два техогляду практично без виявлених дефектів. В тому числі навіть з середніми пробігами.

Вік автомобілів 4-5 років:

Honda CR-V (тип RE6)

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва: з 2012 по 2018 рік.

Коефіцієнт частоти поломок: 5.9 (середнє значення 10.3).

Переваги: великий, просторий салон.

Часті проблеми: можливість перевозити причіп з вантажем до 1,7 тонни (двигун i-VTEC з ручною коробкою передач). Тим не менше при частих перевезеннях вантажу термін служби багатьох компонентів значно скорочується. Автомобіль потребує більш частому технічному обслуговуванні.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Підсумок: Honda SUV – досить надійний кросовер. В шасі, в гальмах і вазі олійною втрати агрегатів японці встановлюють високий стандарт.

Відмінна підвіска. Низька олійна втрата. Відмінна гальмівна система.

Opel Mokka

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва:з 2012 по сьогоднішній день.

Коефіцієнт частоти поломок: 5.9 (середнє значення 10.3).

Переваги: вага, зручність, динамічність.

Часті проблеми: є часті проблеми з клапаном EGR. Автомобілі, які проводилися з 2013 по 2014 рік, мали дефект, що приводить до раптового відключення системи повного приводу. Оновлення програмного забезпечення вирішило цю проблему. Також часто власники скаржаться на підвищений витрата моторного масла.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Підсумок: 90,5% п’ятирічних Opel Mokka приїжджають на техогляд в Німеччині без дефектів і несправностей. Єдине, що радять фахівці власникам 4-5-літніх кросоверів, це частіше перевіряти рівень масла в двигуні.

Audi Q5 (8R)

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва: з 2008 року по 2016 рік.

Коефіцієнт частоти поломок: 5.9 (середнє значення 10.3).

Переваги:ідеальний автомобіль для довгих подорожей по шосе. Низький витрата палива.

Часті проблеми: при проведенні техоглядів фахівці отримують мало скарг з боку автовласників. Єдине, що у 4-5-літніх кросоверів Q5 відзначаються дефекти на приводних валах.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Підсумок: в цілому непоганий кросовер. Єдині слабкі місця пов’язані з приводними валами, які з’являються найчастіше з 4-го року експлуатації автомобіля. В іншому Audi Q5 практично бездоганна. Правда, зверніть увагу, що все залежить від пробігу автомобіля.

Вік автомобілів 6-7 років:

Mitsubishi ASX

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва: з 2010 року по сьогоднішній день.

Коефіцієнт частоти поломок: 9.3 (середнє значення 16.2).

Переваги:в залежності від двигуна цей кросовер може бути досить жвавим, що сподобається любителям динамічної їзди. Досить хороше рульове управління. Гарне оснащення системами безпеки.

Часті проблеми: засмічення фільтру сажі, паливо може змішуватися з моторним маслом.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Загальна: інспекторам TÜV нудно з кросоверами ASX. Всі японські автомобілі майже весь час переконують, що в Країні висхідного сонця виробляють одні з найбільш надійних і витривалих автомобілів у світі. Єдиний мінус цієї машини – це гальмівна система.

BMW X1 (E84)

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва: з 2009 по 2015 рік.

Коефіцієнт частоти поломок: 9.0 (середнє значення 16.2).

Переваги:динамічність, потужність, відмінне рульове управління в поворотах.

Часті проблеми: деренчання в салоні (обшивка, люк на даху). Іноді на повнопривідних версіях зустрічається дефект приводів.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Підсумок: відмінний маленький преміальний кросовер не дасть нудьгувати за кермом. Всі компоненти автомобіля досить витривалі навіть на 6-7-літніх автомобілях із середнім щорічним пробігом. Єдине, на що варто звертати пильну увагу при кожному ТО, це стан системи приводів. Також є нарікання до якості роботи оптики (часто горять лампи освітлення).

Audi Q5 (8R)

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва: з 2008 року по 2016 рік.

Коефіцієнт частоти поломок: 8.7 (середнє значення 16.2).

Переваги:ідеальний автомобіль для довгих подорожей по шосе. Низький витрата палива.

Часті проблеми: жор масла в двигуні. Правда, за статистикою, підвищена витрата масла в моторі спостерігається тільки у одного автомобіля на тисячу.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Разом: В цілому непоганий кросовер. Єдині слабкі місця пов’язані з приводними валами, які з’являються найчастіше з 4-го року експлуатації автомобіля. У 6-7-річних автомобілях проблем з приводними валами ще більше. Природно, в такому віці всі автомобілі вже мають дрібні дефекти. Але на відміну від багатьох інших автомобілів цей кросовер має менше проблем у порівнянні із середніми значеннями частоти виявлення поломок під час проведення техогляду в технічних центрах Німеччини.

Вік автомобілів 8-9 років:

Mercedes GLK

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва: з 2008 по 2015 рік.

Коефіцієнт частоти поломок:15.7 (середнє значення 22.2).

Переваги:крім того, що цей автомобіль упевнено почувається в місті, він непогано поводиться і на внедорожье.

Часті проблеми:у 8-9-літніх автомобілях найчастіше зустрічається підвищена витрата моторного масла.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Підсумок: Mercedes GLK досить міцний і надійний. Навіть у віці 8-9 років 75% позашляховиків не мають істотних недоліків.

Audi Q5 (8R)

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва: з 2008 року по 2016 рік.

Коефіцієнт частоти поломок: 14.8 (середнє значення 22.2).

Переваги:ідеальний автомобіль для довгих подорожей по шосе. Низький витрата палива.

Часті проблеми: витік холодоагенту в системі кондиціонера. Помилки в роботі коробки передач. Дефекти рульового управління та гальмівної системи.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Загальна: 78% автомобілів, які пройшли техогляд у віці 8-9 років, практично не мали несправностей. Єдине, що, незважаючи на це, іноді зустрічаються автомобілі з дефектами в підвісці і осях.

BMW X1 (E84)

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва: з 2009 по 2015 рік.

Коефіцієнт частоти поломок: 11.9 (середнє значення 22.2).

Переваги:достатнє простір усередині салону, динамічність і легендарне рульове управління.

Часті проблеми: дефекти підвіски і поломки в осях.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Загальна: незважаючи на те що Х1 заснований на базі 1-ї серії BMW, кросовер більш надійний і якісний. Єдиний мінус цієї машини – в необхідності більш частого технічного огляду підвіски. У 80,4% випадків при ТО у 8-9-річних автомобілів не виявляється серйозних дефектів.

Вік автомобілів 10-11 років:

Suzuki SX4

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва: з 2006 по 2015 рік.

Коефіцієнт частоти поломок: 23.7 (середнє значення 28.0).

Переваги:відмінна якість і ціна. Є версії з повним приводом AWD.

Часті проблеми: в повнопривідних версіях є проблеми з системою AWD і приводами. У двигунах DDiS зустрічаються проблеми з турбіною. Також досить-таки часто є нарікання на роботу підвіски.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Підсумок: незважаючи на те що ця машина має досить багато частих проблем, все вони не особливо б’ють по кишені. У будь-якому випадку 10-річний Suzuki SX4 обслуговувати дешевше, ніж який-небудь аналогічний німецький повнопривідний автомобіль.

Toyota RAV4 (3 покоління)

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва: з 2006 по 2013 рік.

Коефіцієнт частоти поломок: 22.8 (середнє значення 28.0).

Переваги:цей автомобіль без проблем потягне на причепі 2 тонни. Досить просторий. Добре веде себе на пересіченій місцевості. Надійний.

Часті проблеми: стійки стабілізатора.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Підсумок: цей автомобіль прославився тим, що він не зламається, навіть якщо ви сильно цього захочете. RAV4 вважається надійним і довговічним витривалим кросовером. У цій віковій групі слід частіше звертати увагу на підвіску (стійки) і вихлопну систему.

Volkswagen Tiguan

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Період виробництва: з 2007 по 2016 рік.

Коефіцієнт частоти поломок: 21.6 (середнє значення 28.0).

Переваги: дуже комфортний, економічний і практичний автомобіль.

Часті проблеми: цей кросовер міг би стати самим надійним і якісним в цій віковій категорії. Але часті дефекти в підвісці і гальмівних дисках не дозволили цій машині стати абсолютним лідером.

Старі позашляховики від 2-х до 11 років: найнадійніші

Підсумок: незважаючи на часті дефекти підвіски, цей автомобіль має відмінний коефіцієнт зустрічаємості поломок у 10-11-літніх автомобілях (нижче середніх значень).