Що робити, якщо побачили амбарний замок на ручці автомобіля?

267

Зловмисники продовжують вішати амбарні замки на автомобільні ручки. Навіщо?

Те, що все нове – це добре забуте старе, потрібно пам’ятати завжди. Також не варто забувати про циклічність відбуваються в глобальному масштабі подій, і в цьому плані не так вже й важливо, чи говоримо ми про макросвіті (політиці, економіці, кризи) або спускаємося в «глибини глибин» міжлюдських відносин. В автомобільному світі прикладом можуть послужити різні речі, в тому числі не дуже привабливі, наприклад активність шахраїв.

Відомо, що автовласники для шахраїв всіх мастей – це просто невичерпне Грааль наживи. Напевно, «порівняно чесних способів відбирання» коштів у автомобілістів шахраями розроблено набагато більше, ніж у незабутнього Остапа Бендера. А це, на хвилиночку, якщо вірити Бендеру, – 400 варіантів. Про це можна написати багатотомну книгу: Автопідстава на дорозі: як уникнути шахрайства. Але іноді корисніше згадати старі прийоми.

В умовах економічної нестабільності відбуваються рецидиви різноманітних явищ. Примітно, що багато хитрі комбінації були розроблені шахраями ще у часи СРСР. В розгул злочинності 90-х років про них всі забули – тоді бандити діяли грубо і жорстоко. В 00-х роках XXI століття також мало хто з автолюбителів зустрічався на дорозі з кримінальними артистами, спроможними розіграти спектакль, за який доводилось платити з своєї кишені, – ймовірно, у кримінальної братії були справи серйозніше. Прецеденти були, зрозуміло, але вони не носили масового характеру.

Але ось багато «що порошилися на полицях» методи знову в ходу. З гучних справ, про яких чули всі автомобілісти країни, – крадіжка номерних держзнаків. Характер цієї злочинної діяльності був настільки масовий, що, за деякими даними, з подібним свавіллям стикався чи не кожен п’ятий автовласник (взяти хоча б крадіжку номерів з метою отримання викупу за отримання координат, де знаходяться номери): Докладна інструкція, що робити, щоб уникнути її

Що робити, якщо побачили амбарний замок на ручці автомобіля?

Інший відомий спосіб, який то знову повертається, то є не таким уже й давнім ноу-хау, відрізняється особливою ідіотською простотою – на ручку дверей вішається навісний замок. Про те, що «тема» знову розкручується, стало відомо зі сторінок life.ru:

«На Україні аферисти придумали нову шахрайську схему, розраховану на автолюбителів: зловмисники вішають на дверну ручку машин навісний замок, вимагаючи з їх власників гроші за ключ».

Дивно, що описаний спосіб названий «новим» – начебто, відомий на просторах Інтернету як мінімум кілька років (з 2015 року), ну да ладно. Давайте трохи освіжити в пам’яті, як діяти, якщо раптом побачили на своєму автомобілі такий «подарунок».

Дивіться також: Як кидають покупців і продавців автомобілів

Перше, про що хотілося б сказати, – це те, навіщо вішають замки на дверні ручки. Цей девайс, звичайно ж, не заблокує вхід в машину або яким-небудь чином не погіршить аеродинаміку. Але під час руху важкий замок може своїми гострими боками серйозно подряпати лакофарбове покриття. У цьому-то і проблема. На те і розрахунок дрібних шахраїв.

До замку буде прикладена записка з номером мобільного телефону або іншими контактними даними, які вимагачі зазначають у розрахунку на те, що ви зв’яжетеся з метою отримання викупу» за захований неподалік ключ. Дзвонити за номером і починати переговори, а вже тим більше посилати гроші шахраям, звичайно ж, не варто – тим самим ви зміцните віру аферистів в те, що вони на вірному шляху.

Що робити, якщо побачили амбарний замок на ручці автомобіля?

Необхідно видалити замок з ручки автомобіля. Докладно перераховувати способи не станемо, в Мережі є достатньо прикладів на цю тему: yandex.ru

Але загальні постулати нагадаємо:

1. Амбарний замок можна відкрити за допомогою дриля.

2. Можна спробувати підібрати ключ. Схоже, комусь помагало, принаймні, спосіб придбання аналогічного замку з ключем описаний на ряді форумів і автомобільних сайтів.

3. Використовуйте ножівку (але це довгий спосіб).

4. За допомогою двох гайкових ключів. Цікавий метод. Правда, працює напевно з самими дешевими замками. Втім, інші шахраї вішати навряд чи будуть.

На YouTube є ще чимало способів для розтину замків. Зайвими приклади не будуть: www.youtube.com

Ну і, нарешті, якщо все робити лінь – їдьте до автослесарю, там допоможуть. Єдине, що не забудьте зробити: локалізувати чужорідний предмет, щоб він не терся об кузов і ручку автомобіля. Для цього радять використовувати ізоляційну стрічку, але ми б запропонували скористатися великим шматком ганчірки, щедро обмотавши як сам замок, так і його дужку, пропустивши тканина кілька разів між дужкою і автомобільної ручкою. Тим самим можна зафіксувати його в одному положенні, і він не буде бовтатися, завдаючи шкоди. Можна подзвонити і до служби аварійного відкривання замків.

P. S. Дзвонити в поліцію чи немає в подібному випадку – це справа кожного. Здається, дрібниця, навіщо чекати вбрання, та й навряд чи в поліції взагалі відреагують на подібне «НП» – так думають багато хто. Але ми б поПорадили проявити громадянську позицію і набрати 102, адже латентність злочинності з часом лише погіршує ситуацію.

У світовій кримінальної практиці відомі випадки шахрайства (стаття 159 КК РФ), коли з рахунків громадян списувалися лічені центи, але через масовість такої «крадіжки», злочинцям вдавалося роздобути мільйони доларів. Тому не сприяє процвітанню незаконного «бізнесу» – адже чим більше заяв про проблему, тим швидше вона вирішиться.