Зібрали незвичайні і дивні інструменти, з’ясувавши, навіщо вони потрібні

20

Людство створило стільки самих різних предметів для влаштування свого побуту на землі за всю свою історію, що про деякі ми навіть не чули. Якісь вже давно забуті настільки, що археологи дивуються: для чого цей предмет міг використовуватися? але не всі канули в лету. Частиною інструментів люди користуються досі. Ці дивні предмети давно вийшли зі звичного вживання, але вони до сих пір цікаві.

Познайомтеся з деякими з давно забутих інструментів, що були колись в ходу у людей, але поступово зійшли зі сцени. Подивимося, для чого вони могли використовуватися і які цікаві історії з ними пов’язані.

K steve cope / shutterstock

Цей простий інструмент, що мало нагадує сокиру, може виглядати так, як ніби його зробили печерні люди. Але насправді фрое все ще знаходиться у виробництві, і його можна придбати навіть в інтернет-магазинах. Це інструмент для розщеплення деревини вздовж волокон. Лезо ставлять на дерев’яний чурбан і б’ють по ньому калаталом, потім обертають рукоятку, і дерево розщеплюється на довгі тріски.

Тесак фрое був в ходу в 19 столітті. Він l-подібної форми, має велику рукоятку і довге плоске лезо, у якого ріжуча кромка проходить внизу. Фрое був завезений в америку колоніальними поселенцями, які використовували його для розколювання гонту та інших видів пиломатеріалів при будівництві найперших будинків в америці.

Також за допомогою фрое робили частоколи. Колотий гонт досі поширений, зокрема, в альпійському регіоні, в якості черепичного покриття – це найдавніший вид черепиці для покриття дахів будинків. Використовувати тесак фрое можна і зараз там, де потрібні міцні дерев’яні дошки з прямою текстурою.

2. Точилка для стамесок

Деякі фахівці повністю опановують мистецтвом заточування стамески вручну. Але для більшості з нас необхідно купувати спеціальні точила. Існує два типи затискачів точилок: одні затискають стамески з боків, а інші – зверху вниз.

Напрямна з бічним затискачем працює тільки зі стамесками, сторони яких звужуються до кромки менше 1/16 дюйма товщини. Якщо у вашої стамески більш товсті сторони, вам знадобиться напрямна, яка затискає зверху вниз.

Недорогі затискні напрямні зверху вниз, вироблені general tools і stanley, важче знайти в магазинах, але їх також можна купити в інтернеті.

3. Десять в одному: stanley №1 odd jobs

Morgan hill publishing

У 1888 році компанія stanley tools представила свій «зручний інструмент», оригінальну версію odd jobs, яка пізніше почала продаватися як «десять інструментів в одному». Протягом 47 років теслі покладалися на цей універсальний металевий гаджет, який поєднував в собі трикутник, спиртовий рівень, квадратний кут, дряпаюче шило, лінійку, розмічальний калібр, врізний вимірювач, глибиномір і променевий компас.

Прилад був знятий з виробництва в 1935 році, але деякі виробники, такі як garrett wade і woodpeckers, все ще продають сучасні версії.

4. Набір напрямних для різання lignatool schnittfuehrung

Wimmer-maschinen

Якщо ви шукали всюди прецизійний – високоточний ріжучий інструмент, який бездоганно направляв би лезо вашої бензопили, можете закінчити пошуки. Ми знайшли такий набір lignatool set schnittfuehrung sf400 в австрії. Він навіть використовує лазер для точного поєднання різів. Складне обладнання коштує близько 3000 доларів(більше 200 тис.

5. Гідравлічний динамометричний ключ

Grainger

Цей інструмент, який використовує гідравлічну енергію для створення крутного моменту і фіксації кріплення, коли це занадто складно зробити самостійно, може здатися сучасною концепцією. Але насправді він був винайдений в 1960-х роках джорджем а.стердевантом в х’юстоні, штат техас.

Спочатку він був представлений на ринку в громіздкій і примітивній формі, але потім виробники його вдосконалили, і зараз гідравлічний динамометричний ключ став легше, з меншим радіусом, в ньому використовуються екзотичні сплави. Більш спрощені і легкі версії можна знайти сьогодні за досить високою ціною від виробників grainger і hytorc.

6. Пневматичний молоток з округленим бойком

Harbor freight

Подібні пневматичні пристрої були винайдені в 1920-роках для робіт з металом і каменем на мостах і будівлях. У 1930 році ф.дж. Хаушильд пристосував оригінальний молоток різьбяра по каменю і запатентував переносну ручну сталеву трубчасту раму для правки кузовів автомобілів. Потім компанія з виробництва пневматичних інструментів в чикаго на основі цього патенту випустила на ринок ряд інструментів-молотки пневматичні з округленим бойком, як ручні для кузовних робіт, так і промислові.

Якщо ви знайомі з деревообробкою амішів, то ви знаєте концепцію пневматичних інструментів: ці люди не використовують електрику. Замість цього інструменти працюють на стиснутому повітрі, живлення йде від дизельного генератора.

Це “витвір мистецтва” з такою ж креативною назвою використовується сучасними зварниками для надання форми і шліфування великих смуг металу. Завдання, яке раніше вимагало ручної обробки молотком, стало простіше. Доступні також не пневматичні стругальні молотки.

7. Пила ріоба

Gyokucho

Вишукані японські інструменти для деревообробки цінуються за їх точність і мінімалістичний дизайн. Японська пила ryoba-одна з найкрутіших. Це легка двостороння ручна пила з поздовжніми зубами на одній стороні для різання в напрямку волокон і з поперечними зубами на іншій стороні – для руху проти волокон.

Універсальна столярна пила ryoba має дві ріжучі кромки і в перекладі з японської означає «подвійний клинок». На одній стороні знаходиться поперечно-ріжуче лезо (екобікі), а з іншого – поздовжнє (татебікі). Її довга ручка має ергономічний дизайн, щоб тесляр міг повністю контролювати роботу.

8. Тесло

Obormot / shutterstock

Немає нічого простішого, ніж тесло, або adze – загострений шматок металу, прикріплений до дерев’яної ручки і використовується для вирізання і надання форми дереву. Люди використовували його ще з кам’яного віку для всього, чого завгодно: від створення дерев’яних балок зі стовбурів дерев до видовбування чаш. Сучасні тесла тепер використовуються не тільки для обробки дерева.

Це стародавній універсальний ріжучий інструмент, схожий на сокиру, але з ріжучою кромкою, перпендикулярній рукоятці. Тесла використовуються для шліфування або різьблення по дереву при ручній деревообробці, а також в якості мотики в сільському господарстві і садівництві. Ми можемо бачити тесло, закріплене на інструменті пожежників « “хулігани” (halligan bar), улюбленому знарядді борців з вогнем після старого доброго сокири.

Схил – це вантаж із загостреним кінцем, з’єднаний з мотузкою, за допомогою якого можна встановити вертикальну лінію. Цей обтяжений об’єкт може бути зроблений з простого каменю або з міді, свинцю або дерева. Деякі мають форму кулі або конуса, але в світі домашніх майстрів вони часто мають вигляд будь-якого відносно важкого предмета, на зразок коробочки для крейди.

Схили існують вже давно. Єгиптяни застосовували їх для будівництва пірамід, а будівельники протягом століть використовували їх, щоб визначати, чи є стіни «стрімкими» або абсолютно вертикальними. Вони ідеально підходять для таких завдань, як центрування світла над кухонним островом, визначення правильної відстані між вбудованими світильниками або обрамлення стін підвалу.

10. Знімач картриджів

Amazon

Ви знаєте, як потрібно вийняти картридж з змішувача, щоб усунути неприємну протікання? для цього є спеціальний інструмент. Цей легкий портативний гаджет настільки простий, але так корисний, що його можна назвати одним з найпотрібніших інструментів для домашнього сантехніка. Майстер навіть може не усвідомлювати, наскільки цей знімач картриджів йому потрібен, поки не зіткнеться з необхідністю його використовувати. Знімач картриджів ідеально підходить для ремонту проблемної сантехніки без необхідності заміни всього крана.

11. Надувна регулювальна прокладка

Winbag

Подивіться на невелику гумову подушечку з грушею. Те, що може здатися вимірювачем артеріального тиску без рукава, зовсім не те, чим здається. Це пристрій, який діє як клин, – регулювальна прокладка. Надувний повітряний клин замінює дерев’яні прокладки і пластикові клини при установці вікон, дверей і шаф. Вирівнює і підтримує побутову техніку і меблі.Роботи. Також можна використовувати надувну прокладку, щоб вирівняти рівень шаф або домашньої побутової техніки, і при цьому можна не турбуватися, що залишаться сліди або потертості. Ви можете надути або спустити пристрій в міру необхідності, для ідеальної підгонки.

12. Ножиці електрика

Amazon

Надійні ножиці для електриків – найбільш часто використовуваний інструмент у фахівців, що працюють з низьковольтним обладнанням. Якщо ви ніколи не чули про ножиці для електриків, то познайомтеся з продукцією від klein. Звичайно, як і будь-які інші ножиці, нові ножиці klein electrician scissors можуть розрізати предмети за допомогою своїх зазубрених лез.

Але у них додатково є спеціальні вирізи для кабелю, щоб можна було розрізати не тільки тонкі дроти до 14 awg (американський калібр проводів, відповідає 1,628 мм). Вони будуть невтомно зачищати і різати дроти перетином 19 (0,912 мм) і 23 awg (0,573 мм). Крім того, у них є виїмка на наконечнику для видалення задирок з електричних коробок. На обох лезах є скребок для зручного зачистки дроту.

13. Розвідний ключ

Розвідний ключ-це гайковий ключ з регульованим або стандартним накидним ключем на одному кінці і конічним шипом на іншому. Ключем обертають гайки і болти, щоб їх викрутити. Шип можна використовувати для вирівнювання отворів під болти при установці трубопровідної арматури, при виконанні автомобільних робіт або, в разі робіт по металу, – для вирівнювання отворів під болти в балках і брусах.

У деяких є двокомпонентні ручки з пластику і гуми для кращого ефекту важеля або доступу до деталей. Існують і інші типи ключів, які носять назву «гайковий», тому переконайтеся, що ви знаєте, що купуєте, перш ніж викладати ваші грошики.

14. Брусковий рівень

Troy / shutterstock

Це маленький (225 мм) пристрій з магнітами. Не дивно, що більшість брускових рівнів мають конічну або торпедну форму. Але що дивно, так це те, як багато людей знаходять для них застосування. Вони маленькі – від 15 до 30 сантиметрів в довжину, і мають камеру з бульбашками, які вказують кут нахилу – вертикальний рівень, вирівнювання, іноді 45 градусів. Завдяки своєму мініатюрному розміру і формі рівень типу торпедо ідеально підходить для роботи в обмеженому просторі.

Деякі з них мають магнітні краї, що дає можливість сантехнікам і тим, хто працює з металевими деталями, мати «третю руку» під час роботи. Рівні торпедо прекрасно поміщаються в пояс для інструментів або ящик і зручні для нівелювання зображень, визначення ухилу труб і нівелювання на невеликих відстанях.

15. Дарбі-полутерок для штукатурки і бетону

Family handyman

Дарбі-це довгий плоский інструмент, який використовується для згладжування штукатурки і рендеринга. Його також можна використовувати на бетонних підлогах. У нас він називається полутерок, варіант малого розміру-терка. Він складається з двох ручок на плоскій пластині зі злегка загнутими краями. Дарбі дуже зручний, коли потрібно вирівняти бетонну підлогу.

16. Ключ для ковзного з’єднання опори раковини

Amazon

Цей невеликий гайковий ключ може набагато полегшити роботу сантехніка з раковиною на п’єдесталі, так як з його допомогою можна дістатися до важких місць. Конструкція зі зміщенням дає можливість майстру дотягнутися до патрубка і зафіксувати гайку ковзання. Дозволяє встановлювати або знімати сифон і дренажну лінію з встановленою на п’єдесталі раковиною.