Пояснюємо, як працює трансмісія Koenigsegg Jesko з сімома зчепленнями: дуже непросто

272

На новий гіперкар Koenigsegg Jesko будуть встановлюватися коробки з сімома зчепленнями

Нова модель гіперкара Koenigsegg Jesko занадто гарна для подвійного зчеплення. Вона занадто крута для трьох, чотирьох, п’яти або навіть шести дисків. Унікальний Jesko є гордим володарем семи зчеплень в спробі зробити час між перемиканнями передач як можна швидше. І ось як працює ця система:

Відео взято з YouTune-каналу «Untangle Club»

Якщо перевести на російську та англійську в якості додаткового підтвердження звернутися до інформації шведського інженера-самоучки, що володіє власною компанією з виробництва гіперкарів, Крістіана Кенигсегга, виходить наступна ситуація:

«У багатьох відношеннях це дуже просто. У нас вісім приводів і вісім датчиків тиску. По одному для кожного гідравлічного зчеплення. Всього сім зчеплень, але також присутня восьме для електронного диференціала. Ми перенесли це Agera RS. Один привід (диск зчеплення) для реверсу і шість для передніх передач на трьох валах. Разом за два диска зчеплення на вал. Це дозволяє «міксувати» і поєднувати за три передачі попарно».

Пояснюємо, як працює трансмісія Koenigsegg Jesko з сімома зчепленнями: дуже непросто

Що все це значить у реальному вираженні? Це означає, що ви зможете перемикатися на будь-яку передачу з будь-якої передачі, що неможливо на багатьох коробках передач з подвійним зчепленням, багато з яких дозволяють перебирати передачі тільки послідовно.

Дивіться також: Як правильно переходити на першу передачу, і як швидко прискоритися на машині

Якщо ви, наприклад, їдете на Jesko на восьмий передачі, але хочете швидко розігнатися, ви можете перейти на третю або четверту передачу і збільшити швидкість, на відміну від КПП зі стандартним подвійним зчепленням, в якій ви повинні почати бойко перемикатися на сьому, шосту, потім п’яту швидкість і так далі.

Пояснюємо, як працює трансмісія Koenigsegg Jesko з сімома зчепленнями: дуже непросто

І це має відношення до всіх сцеплениям в наборі, так як вони здатні зробити готової до використання кожну передачу в девятиступенчатой КПП. Крім цього, Koenigsegg якимось чином зміг зберегти вкрай низький вага такої незвичайної коробки передач – в районі 90 кг, що є рекордно малою масою. Наприклад, середньостатистична коробка з подвійним зчепленням важить в два рази більше. А тут зчеплень – сім. Вірніше, навіть вісім!

Відео взято з YouTube-каналу «APEX ONE»

Дивіться також: Принцип роботи зчеплення для новачків: відео

Сама схематика перемикань також цікава:

«Перемикання передач здійснюється або через підрульові перемикачі, або через ручку, розташовану в тПорадиційному положенні по центру. Обидва використовують механізм подвійного перемикання. Спершу перемикається підвищена або знижена передача, потім активізується фірмова система «Ultimate Power on Demand», миттєво перемикаючи коробку на оптимальну передачу для максимально ефективного прискорення, незалежно від ставлення до цієї передачі до поточної».

Пояснюємо, як працює трансмісія Koenigsegg Jesko з сімома зчепленнями: дуже непросто

Пророкуємо, що ця КПП безумовно буде дешева і легка в ремонті, коли щось неминуче піде не так. Але це не точно!