Порівняння штрафів за порушення ПДР в Росії та інших країнах

270

Великі в Росії штрафи за порушення Правил дорожнього руху: Порівняння по країнам світу.

Так уже повелося, що ми в нашій країні незадоволені. І вода з-під крана не та (не пий, а то козенятком станеш), і продукти несмачні, і повітря не повітря, та й все в нас стало дорого. Особлива каста незадоволених в країні – це автомобілісти, які скаржаться на дороги, паливо, вартість запчастин, на ОСАГО, на податки і, звичайно ж, на драконівські штрафи. І, треба визнати, частка правди в цьому невдоволення є.

Але постійте, а ви не можете пригадати, коли взагалі в нашій країні були чимось задоволені? Ми особисто не пригадаємо. Ось вам приклад. Багато водіїв люблять лаяти владу за високі необґрунтовані штрафи, скаржачись на невідповідність міри покарання доходів населення. Але чи так це насправді? Дійсно штрафи за порушення ПДР такі позамежні?

Порівняння штрафів за порушення ПДР в Росії та інших країнах

Але як це з’ясувати? Як можна дізнатися, чи дійсно в Росії штрафи дуже великі і не відповідають доходу населення? Для цього потрібно звернутися до західних таблиць штрафів за порушення Правил дорожнього руху, взявши для прикладу деякі поширені у них і у нас порушення законодавства у сфері дорожнього руху.

Звичайно, всім нам відомо, що штрафи у багатьох розвинених західних країнах істотно вище, ніж у Росії, також як і доходи населення. Але, повірте, у багатьох країнах покарання за порушення ПДР в рази більше, ніж у Росії, на відміну від середніх зарплат. Отже, ми порівняли штрафи в Росії і в багатьох інших країнах, щоб ви побачили, як відрізняється відповідальність водіїв у нашій країні і за кордоном.

У тому числі звертаємо вашу увагу, що окрім штрафів у багатьох країнах світу діє накопичувальна система штрафних балів, які, якщо перевищать певний поріг, призведуть до неминучого позбавлення водійських прав. Щось подібне було в СРСР. І, треба визнати, ця міра була більш дієва на відміну від модного нині способу підвищення розміру штрафів за ряд порушень ПДР.

Штрафи за порушення ПДР в США

Порівняння штрафів за порушення ПДР в Росії та інших країнах

У Сполучених Штатах більшість законів про дорожній рух описано в різних державних, окружних та муніципальних законодавчих актах або постановах. Більшість порушень Правил дорожнього руху загрожує штрафами. Але є порушення, за які водія можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Крім цього в США діє бальна система порушень ПДР. При досягненні певної кількості балів водій позбавляється прав на якийсь термін.

Необережна їзда: 300 доларів

Експлуатація незастрахованого автомобіля: 250 доларів

Пасажир без ременя безпеки: 75 доларів

Проїзд на червоне світло: від 50 доларів (наприклад, в штаті Вірджинія цей штраф складає 75 доларів)

Керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння: 1000 доларів або позбавлення прав (можуть позбавити і на все життя)

Перевищення швидкості руху більш ніж на 60 км/год: від 500 доларів

Зверніть увагу, що в кожному штаті в Америці діють свої місцеві штрафи за порушення ПДР.

Штрафи за порушення ПДР в Німеччині

Порівняння штрафів за порушення ПДР в Росії та інших країнах

Федеральне управління автомобільного транспорту (Kraftfahrt-Bundesamt), розташоване у Фленсбурзі, використовує 8-бальну систему контролю за дотриманням безпеки дорожнього руху.

Ця система була введена в травні 2014 року, замінивши попередню 18-бальну систему, що відноситься до 1974 року. Термін дії балів закінчується через 2,5-10 років залежно від типу і ступеня тяжкості кожного скоєного порушення ПДР. При певних обставинах бали можуть бути зменшені шляхом відвідування офіційних навчальних заходів. Отримання восьми або більше балів призведе до позбавлення водійських прав.

Крім бальної системи контролю водіїв за дотриманням ПДР, в Германії діє велика система грошових штрафів за різні порушення законодавства у сфері дорожнього руху.

Перевищення швидкості на 21-25 км/год: 70 євро

Перевищення швидкості на 26-30 км/год: 80 євро

Перевищення швидкості більш ніж на 70 км/год: 600 євро

Керування автомобілем у стані сп’яніння: штраф до 1500 євро або позбавлення прав

Проїзд на червоний сигнал світлофора без ризику ДТП: 90 євро (якщо була небезпека – 240 євро). Також за цей вид порушення, суд може позбавити прав

Розмова по мобільному телефону: 100 євро (якщо це призвело до небезпечної ситуації, можуть позбавити прав)

Довідкова інформація тут

Штрафи за порушення ПДР в Китаї

Порівняння штрафів за порушення ПДР в Росії та інших країнах

У Китаї також крім грошових штрафів діє бальна система контролю за дотриманням законодавства у галузі дорожнього руху. У тому числі за багато небезпечні порушення ПДР передбачена кримінальна відповідальність.

Перевищення швидкості більш ніж на 60 км/год: 2000 юанів (300 доларів) + 6 балів

Водіння в нетверезому вигляді: 12 балів + 5000 юанів (741 долар). Також можливий арешт і позбавлення прав на 6 міс. Якщо водіння у п’яному вигляді призвело до смертельного ДТП, водія чекає смертна кара.

Проїзд на червоний сигнал світлофора: 6 балів + 200 юанів (30 доларів).

Якщо водій набере 12 штрафних балів, він позбавляється водійських прав.

Штрафи за порушення ПРАВИЛ дорожнього руху у Фінляндії

Порівняння штрафів за порушення ПДР в Росії та інших країнах

Свого часу глава компанії Nokia за порушення ПДР був оштрафований у Фінляндії на 116 000 доларів. Але в цьому немає нічого дивного. У цій країні діє особлива система нарахування штрафів за порушення безпеки дорожнього руху. Вона залежить від офіційного оподатковуваного доходу порушника. На відміну від США, Китаю і Німеччини у Фінляндії немає бальної системи нарахування за порушення ПДР.

Будь-яке перевищення швидкості + 20 км/год призведе до штрафу в залежності від вашого доходу.

Штрафи за порушення ПДР у Франції

Порівняння штрафів за порушення ПДР в Росії та інших країнах

Перевищення швидкості менш ніж на 40 км / год: 135 євро (знижується до 90 євро при оплаті протягом трьох днів)

За перевищення швидкості на 40-50 км/год: 1500 євро

Використання в машині антирадара: 1500 євро

Ігнорування знаків пріоритету або нездатність зупинитися біля знаку зупинки або червоного світла: від 135 до 750 євро і чотири бали

Якщо ви не сплатите штраф протягом 30 днів, він автоматично збільшується (наприклад, штраф у розмірі 135 євро зростає до 375 євро).

Керування автомобілем в нетверезому вигляді: (50 до 80 мг алкоголю на 100 мл крові) штраф від 135 до 750 євро + 3 бали.

Якщо рівень алкоголю в крові понад 80 мг, ви можете бути оштрафовані на суму до 4500 євро і втратити свої права. П’яні водії можуть бути укладені у в’язницю на строк до двох років (або повинні пройти громадські роботи протягом чотирьох років), навіть не викликавши серйозної аварії. Якщо ви покалечите або вб’єте кого-небудь, ви можете отримати штраф у розмірі 30 000 євро і чотири роки в’язниці. Докладніше тут.

Штрафи за порушення ПДР в Японії

Порівняння штрафів за порушення ПДР в Росії та інших країнах

В Японії діє система нарахування очок за правопорушення. Згідно з цією системою водіям видаються бали за порушення ПДР в залежності від небезпеки порушень. На основі цих балів у водіїв можуть анулювати водійські права. Дані про балах діють 3 роки, потім зникають.

Коли водій здійснює порушення Правил дорожнього руху, на нього може бути накладено адміністративний штраф в залежності від його накопичених балів за порушення ПДР або інформації про аварії в минулому.

Перевищення швидкості до 40 км/год: від 9 000 до 35 000 ієн (80-320 доларів)

Перевищення швидкості на 50 км і більше: тюремне ув’язнення на термін до 6 місяців, або штраф до 100 000 ієн (910)

Проїзд на червоний сигнал світлофора: від 7000 до 9000 ієн (60-80 доларів)

Водіння в стані алкогольного сп’яніння: тюремне ув’язнення на строк до 5 років або штраф до 1 000 000 ієн (9100 доларів)

Докладніше тут.

Штрафи за порушення ПДР в Іспанії

Порівняння штрафів за порушення ПДР в Росії та інших країнах

Крім грошових штрафів в Іспанії також діє бальна система за порушення ПДР. При видачі прав водіям нараховуються бали (якщо стаж менше 3 років – нараховують 8 балів, більше 3 років – 12 балів). За певні порушення ПДР з водійських прав знімають нараховані бали. При досягненні нульового значення водій позбавляється прав. При оплаті штрафів протягом 20 днів, також як і в Росії, діє 50% знижка. Якщо не сплатити штраф протягом 60 днів, його сума збільшується.

Перевищення швидкості на 20 км/год: 100 євро

Перевищення швидкості 20-30 км/год: 300 євро

Перевищення швидкості на 60 км/год: 600 євро

Водіння без страховки: до 1500 євро

Рух без техогляду: 200 євро

Керування автомобілем в нетверезому вигляді: 1000 євро. Також можуть позбавити прав

Детальніше можна прочитати тут

Штрафи за порушення ПДР в Італії

Порівняння штрафів за порушення ПДР в Росії та інших країнах

В Італії при видачі водійських прав нараховують 20 балів. Кожні два роки водій отримує бонус – 2 бали за правильну поведінку на дорозі (немає аварій з вини водія, немає порушень ПДР). Максимум можна отримати 30 балів. За кожне порушення кількість балів зменшується.

При досягненні нульового значення водійське посвідчення стає недійсним. Якщо протягом року буде втрачено 20 балів, водій буде відсторонений від водіння в Італії на строк 2 роки; якщо водій втрачає 20 балів протягом 2-х років, то йому заборонено їздити в Італії протягом 1 року.

Крім системи балів за порушення ПДР передбачені адміністративні штрафи. За небезпечні правопорушення на дорозі водія можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Проїзд на червоний сигнал світлофора: 150-600 євро

Перевищення швидкості більш ніж на 60 км/год: 780-3200 євро

Керування автомобілем в нетверезому вигляді: 600 євро. Також передбачено позбавлення прав.

Штрафи за порушення ПДР в Бразилії

Порівняння штрафів за порушення ПДР в Росії та інших країнах

У Бразилії діє бальна система. За кожне порушення ПРАВИЛ дорожнього руху водієві нараховуються штрафні бали. Чим швидше ви втрачаєте нараховані бали при видачі прав, тим швидше ваші права будуть анульовані.

Покарання за порушення ПДР в Бразилії поділяються на чотири групи в залежності від ступеня їх серйозності.

Непристебнутий ремінь безпеки: 127,69 реалів (35 доларів)

Невелике перевищення швидкості (до 20 відсотків від встановленого обмеження): 127,69 реала (35 доларів)

Перевищення швидкості від 20 до 50 відсотків від встановленого обмеження: 574,62 реала (156 доларів)

В залежності від ситуації штрафи за серйозні порушення можуть бути збільшені в 3 або 5 разів.

Водіння під впливом алкоголю є прикладом серйозного порушення. У цьому випадку штраф, який відноситься до серйозним правопорушенням, множиться на 5.

Докладніше тут.